Valaši se vrací na domácí led, odolají náletu Jestřábů?

Jan Tajzler • 04.10.2022

Vsetínský tým se po dvou utkáních na ledech soupeřů opět představí na domácím ledě na Lapači. Středeční podvečer slibuje atraktivní hokejovou podívanou, na Valašsko totiž přiletí letka Jestřábů z Prostějova. Repríza loňského semifinále nabídne souboj celků, který poslední dva zápasy vyhrál a zaznamenává narůst formy, Vsetín oproti tomu bude chtít odčinit dvě ztráty z posledního týdne a udržet si domácí neporazitelnost. Souboj Valachů s Hanáky odstartuje na vsetínském stadionu od 17:30.

Partner utkání:

Jestřábi složili nový tým, vysoké ambice zůstávají

Prostějovský hokej prožil v loňské sezoně největší úspěch novodobých dějin, když dokráčel až do vytouženého semifinále Chance ligy. V cestě do finále vystavil stopku právě tým Vsetína, když sérii na čtyři vítězné zápasy opanoval v poměru 4:1. Trenér Aleš Totter by chtěl svůj tým posunout ještě o stupínek výš. Management Prostějova se znovu rozhodl pro velkou obměnu kádru a nové posily naznačují, že to Jestřábi s ambicí hrát o nejvyšší mety myslí vážně.

Do Prostějova přes letní pauzu dorazili hráči, kteří posbírali bohaté zkušenosti i v nejvyšší soutěži. Začít můžeme v brankovišti, kam Prostějov angažoval Jaroslava Pavelku, jenž už nechtěl dělat dvojku v Liberci. Obranné řady tvoří převážně mladí hráči, kterým budou zkušenosti dodávat Tomáš Valenta s Robinem Staňkem. Produktivně se pak daří Marku Pěnčíkovi, jenž už stihl zaznamenat tři branky, stejný počet asistencí pak má na svědomí již zmíněný Valenta.

Tradičně silný bude Prostějov v útoku. Příchody hráčů jako David Ostřížek, Vilém Burian nebo Roman Vlach s Matoušem Venkrbcem budí respekt na první dobrou. Především pro dva posledně jmenované bude duel na Lapači speciální. Venkrbec pomohl Valachům k loňskému postupu do finále, je však pravda, že jeho srdeční destinací je právě Prostějov. Roman Vlach byl oporou valašského celku poslední tři sezony, určitě i pro něj bude návrat na Lapač v roli soupeře speciální. Nové posily naplňují potenciál, produktivitu vede David Ostřížek, jenž se se 7 brankami dělí o post nejlepšího střelce soutěže společně s Ladislavem Bittnerem z Třebíče. Romanu Vlachovi se zase podařil pikantní kousek, když v předešlém kole na ledě Zlína prakticky sám zařídil porážku mateřského klubu, aktuální bilance exvsetínského útočníka činí 3+2.

Prostějov aktuálně sídlí sice až na 11. pozici tabulky, ale na první Vsetín má ztrátu pouze šestibodovou, právě tu bude chtít na Valašsku snížit. V posledních dvou duelech Jestřábi zdolali Zlín v prodloužení 2:1 a sebevědomí si zvedli i v krajském derby se Šumperkem (5:2).

Zabere Vsetín na domácím ledě?

Vsetín po minulém týdnu už ví, jaké to je v sezoně prohrát. Valaši nejprve vítěznou sérii dotáhli k pěti zápasům v řadě, když otočili nepříznivý stav s Frýdkem-Místkem a zaznamenali tři body za vítězství 2:1. Další zápasy už však Vsetín nebodoval. V repríze loňského finále podlehl Jihlavě v pelhřimovském azylu 1:2 a pozdě dotahovat začali Valaši také v Sokolově, když na západě Čech padli znovu těsně 2:3. Cílem Vsetína tak po návratu domů nemůže být nic jiného, než se vrátit na vítěznou sérii.

Vsetínský tým stále sídlí na 1. místě, ale jeho náskok už je opravdu tenký. Pouze o bod méně mají hned tři další konkurenti. Podaří se Vsetínu upevnit pozici na čele tabulky nebo o ni poprvé v letošní sezoně přijde? Utkání s Prostějovem odstartuje ve středu od 17:30 a bude to znovu se vší parádou, která k Lapači patří. Hráči totiž znovu nastoupí k utkání s doprovodem ohňových efektů, tak jak je zvykem již od postupové sezony do Chance ligy.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Žukov (Pavlíček) – Smetana (A), Ondračka, O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Říha, Voženílek – Jenyš, Lichanec, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Sihvonen – Berger, Jonák (C), Rob – Vítek, Berzinš, Š. Bláha.

Prostějov: J. Němeček (Přecechtěl) – Valenta, Poledna, Staněk, Malák, Zajíc, Pěnčík, Benda – Jiránek (C), T. Jáchym (A), Jandus – Burian, Ostřížek, Maruna – Jansa, Vlach, Slanina – Dubský, Venkrbec, Routa.