Valaši poprvé vyhráli venku. Snad nás výhra nastartuje, přeje si útočník Mikeš

Michal Veselý • 08.10.2009

Vedení 2:0 to už hráči VHK dobře znají. Do dvoubrankového náskoku se dostali potřetí za sebou. Na rozdíl od dvou předchozích zápasů tentokrát už vítězství udrželi a připsali si první výhru na ledě soupeře. Na důležité výhře se velkou měrou podílel střelec dvou branek Josef Mikeš. „Je mi jedno, že jsem dal góly já, hlavní je, že jsme tady vyhráli,“ říká trošku skromně jeden z nejlepších hráčů zápasu Josef Mikeš.

Pepo, jak bys zhodnotil zápas s Prostějovem?
Konečně se nám podařilo dát víc gólů než dva. Rychle jsme vedli, nemuseli jsme dotahovat, taky jsme dnes nehráli tolik v oslabení.

Na Prostějovu šlo vidět, že se hodně trápí…
Oni byli v podobné pozici jako my. Mají spoustu šancí, 50 střel za zápas a prostě jim to tam nespadne. Někdy pomůže nějaký šťastný gól. Jak říkám, byli ve stejné pozici, ten zápas byl 50 na 50, kvalitou jsou ty mužstva stejné.

Na Prostějov se vám loni dařilo, vyhráli jste všechny 4 zápasy, věřili jste si na něj i nyní?
To není směrodatné, mužstvo je tu úplně jiné než bylo minulý rok. Byli jsme si vědomi síly Prostějova, věděli jsme, že musíme máknout, že to zadarmo nebude. Vyšlo to dobře.

Podle jmen mají hodně silný tým….
Když sem sledoval jejich zápasy, tak oni mají 50–60 střel a to o jejich kvalitách prostě svědčí. My máme taky spoustu šancí, střel, ale nevěděli jsme si rady, jak to tam propasírovat. Oni ty kvality mají, je to o tom jednom zápase. Je potřeba dát 3–4 branky a ono to pak půjde.

Prostějovu si vstřelil dvě branky, po zápase asi vládne spokojenost?
Oba byly z přesilovek. Nějak nacvičené to ale nemáme. Je mi jedno, že jsem dal góly já, hlavní je, že jsme tady vyhráli. Byly to těžké body, teď máme doma Hodonín a to taky nebude lehký zápas. Jeli jsme sem s tím, že potřebujeme bodovat. Je jedno jestli ty body udělá Petr nebo Pavel, důležitá je výhra.

Vedli jste 2:0, potom soupeř snížil, vzpomněli jste si na předchozí zápasy, kdy soupeř dokázal otočit výsledek?
Určitě, bavili jsme se o tom, ať neusneme na vavřínech, že musíme bojovat celý zápas. Minule to bylo taky takové, vedeme 2:0, v 50. minutě dostaneme první gól.

Před zápasem proběhla změna i na střídačce, Viktora Hlobila doplnil na střídačce Juraj Jurík, přinesl něco nového?
Učitě ano. Nemyslím si ale, že odešel trenér, který tu něco udělal špatně, to určitě ne. My jsme vždycky měli hodně šancí, jen jsme nedávali branky. Změna by mohla pomoct, každý trenér má jiné metody, určitě nám to trošku pomohlo.

Myslíš, že vás první výhra venku nastartuje?
Já v to doufám. Měli bychom v podobných výkonech pokračovat. Dali jsme venku čtyři branky a šancí tam bylo i na víc branek, bylo to dneska dobré.

Jak se ti líbil výkon rozhodčího?
Myslím, že dnešní zápas nijak neovlivnil. Tak to má být, rozhodčí by neměl při zápase být moc vidět. Na ledě se žádná extempore neděla, zápas byl velice korektní.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno