VIDEO: Podívejte se, jak vznikají dresy pro Vsetín

Redakce • 01.03.2021

Jsou to dva týdny, co jsme v obsáhlé historické reportáži mapovali vývoj zápasových dresů klubu od dávné minulosti až po současnost. Nyní se můžete podívat, jak vznikají aktuální úbory Vsetína. Ty, ve kterých Valaši letos nastupují do svých domácích utkání. Video pochází přímo z výroby společnosti Aper Sportswear, jež dresy pro VHK ROBE Vsetín v sezoně 2020/2021 dodává.

Firma dresy vyrábí pomocí sublimační technologie. Návrh se nejprve vytiskne na zvláštní papír. „Dres je z bílého materiálu bílé barvy, polyesteru, rozstříhán na jednotlivé části. Následně tiskový papír s částmi dresu vložíme do lisu, kde se při teplotě 200 °C zapeče. Proběhne sublimace, neboli proces, kdy je návrh přenesen na bílý materiál. Poté jednotlivé části dresu sešije dohromady šička. Tady je proces hotov,“ popisuje Roman Kaňkovský ze společnosti Aper Sportswear. „Jsou ale i kluby, co si nechávají přední loga klubu, čísla a jmenovky vyšít. Vyšívaná byla letos jedna sada i dresů vsetínského klubu.“

Celou původní reportáž naleznete zde (klikněte).