VHK Vsetín obdržel další pokuty za pyrotechniku na stadionech

Redakce • 11.01.2018

Disciplinární komise Českého svazu se opět zabývala poznámkami rozhodčích ze zápasů Vsetína v Havířově a Prostějově. V obou případech šlo o odpálenou pyrotechniku v sektoru fanoušků Vsetína. Valašský hokejový klub, tak bude muset zaplatit pokutu 25000 + 2000 Kč za disciplinární řízení. Na zápase ve Frýdku-Místku se však znovu stal stejný incident a dá se očekávat další a větší pokuta.

Slovo jednatele klubu Daniela Toboly

„Je to jako v jednosměrce jezdit v protisměru a divit se, že něco dělám špatně. Všichni o tom víme, že se to nesmí, a přesto to někteří jedinci pravidelně dělají a schovávají se v kotli do anonymity a v hospodě u piva jsou potom asi za hrdiny. Tak ať vybraní jedinci potom, když odpálí pyro, přijdou na klub a řeknou, že tady dávají peníze na pokutu a berou na vědomí, že mají zákaz vstupu na zimáky. Je nám jasné, že se jedná o hrstku jedinců z řad fanoušků, kteří degradují fandění všech ostatních fans. Skanduje se "český hokej – pro fanoušky" a potom se chce po "svém" klubu, aby poslal jen tak na hokejový svaz peníze z "milovaného" klubu. To je přeci absurdní. Už jsme se zástupci našich fans o tom bavili a věřím, že si poradí a nastolí mezi sebou takový režim, který jakékoliv pyro na stadionech nedovolí.“

Slovo sportovního manažera klubu Radima Tesaříka

„To, že hrajeme vyšší soutěž a máme vyšší rozpočet neznamená, že máme peníze na to, abychom je odevzdávali za pokuty. Já včetně dalších členů vedení denně věnuji spoustu času tomu, abych do naše klubu nějaké peníze dostal a není to vůbec nic jednoduchého. Moje snaha jde pak takovými zbytečnostmi vniveč. Ani našim partnerům se nemusí věčně líbit, že jejich podpora se vyhazuje na pokuty. Věřím, že naši fanoušci budou nadále dělat to, v čem jsou nejlepší – fandit a pyrotechniku už během zápasů používat nebudou.“

Dokument o udělení pokuty pro klub za utkání v Havířově k prohlédnutí zde.

Dokument o udělení pokuty pro klub za utkání v Prostějově k prohlédnutí zde.