V semifinále se může stát cokoli, my si ale půjdeme za svým, říká Martin Janáček

Kristýna Zigmundová • 08.03.2017

Valaši proletěli čtvrtfinále jako vítr a už tuto neděli na ně čeká první semifinálový zápas. Jako soupeř proti nim nastoupí tým z Hodonína. „Hodonín bude dobrý soupeř a doufám, že přijde hodně lidí,“ říká obránce Martin Janáček. „Máme kvalitní tým. To, že jsme to zvládli na čtyři vítězné zápasy, je dobře. Ukázali jsme nějakou kvalitu, ale Kopřivnice určitě nebyla špatným soupeřem.“ Ohlíží se ještě za úspěšným čtvrtfinále.

Jako hodnotíte uplynulé čtvrtfinále?

Hodnotím ho jistě kladně. Vyhráli jsme v nejkratší možné době, což je pro nás super, protože můžeme pošetřit nějaké síly na semifinále. Ostatní hráli více zápasů a určitě jim to vzalo víc sil něž nám. Ten herní projev ale nebyl z naší strany moc ideální.

Očekával jste takový rychlý průběh čtvrtfinále?

Zápasy s Kopřivnicí byly vždy po dvě třetiny vyrovnané. Nedocházely tak už v závěru síly?

Nám určitě síly nedocházely, to spíš Kopřivnici. V poslední třetině jsme je z mého pohledu vždycky přebruslili.

Kopřivnici jste poráželi v celku vysokým skórem, čemu to přisuzujete?

Myslím si, že máme víc natrénováno. Přece jen máme tréninky dopoledne. V Kopřivnici myslím, že nějací kluci chodí i do práce. Hlavní ale bude to, že jsme je ve třetích třetinách přehrávali a ten přísun gólů můžeme přisuzovat našemu kvalitnímu útoku.

Jak hodnotíte obranu Vsetína, přece jen to ze začátku vypadalo na nedostatek kvalitních obránců?

Máme tam Pavla Mojžíše, který si drží přísun bodů, a pomáhá našim útočníkům. Ale celkem máme šest vyrovnaných obránců, kteří hrají kvalitně, a ať už přispívají jakýmikoliv body, tak mezi nimi nejsou žádné propastné rozdíly.

Připravujete se nějak jinak na semifinále?

Do semifinále jsme chytli Hodonín a určitě se na něj připravíme. Rozebereme si, jak hrají a nachystáme se tak, abychom byli v neděli 100 % a první domácí zápas urvali v náš prospěch.

Přál jste si do semifinále jiný tým? Například Valašské Meziříčí, které není tak daleko?

Tak Valmez by byl pro diváky jako derby rozhodně atraktivnější, ale já si myslím, že Hodonín bude stejně dobrý soupeř a doufám, že přijde hodně lidí. Mně osobně bylo ale v celku jedno, jestli budeme hrát s Hodonínem nebo Valašským Meziříčím.

Jak si myslíte, že se budou zápasy s Hodonínem vyvíjet? V základní části to pro vás byl v závěru vyrovnaný soupeř.

V první řadě je základní část úplně něco jiného než play-off. Teď je to úplně jiná soutěž a my se musíme připravit a půjdeme si za svým.