V pondělí znovu na hokej! Přijede Šumperk

Jan Tajzler • 04.12.2022

Start druhé poloviny základní části na sebe nenechá dlouho čekat. Již v pondělí vyjedou vsetínští hokejisté potřetí v sezoně proti Drakům se Šumperka. Soupeři ze severu Moravy mají Vsacané co vracet, v posledním utkání na jejich ledě vysoko podlehli. Šumperk přijede na Lapač povzbuzen bodovou sérii, která trvá sedm utkání v řadě. Valaši budou na úkor Draků usilovat o pátý triumf v řadě, který by je mohl přiblížit v tabulce k 1. místu. Souboj Vsetína se Šumperkem odstartuje na Lapači v pondělí od 17:30.

Partner utkání:

Upevní Draci elitní desítku?

Na severu Moravy dokázali v posledním utkání zvítězit nad soupeřem z Pardubic, když rezervu Dynama udolali v prodloužení 4:3 a určitě po zápase zatleskali výsledku ze vsetínského Lapače, protože právě na úkor kolínských kozlů se šumperský tým posunul do elitní desítky a tam se také bude snažit svou pozici upevnit. Mužstvo ze severu Moravy dokázalo bodovat v sedmi zápasech za sebou, proti Vsetínu navíc letos už zvítězilo, když domácí duel ovládli Draci v poměru 7:3.

Šumperk se může maximálně spolehnout na služby svého vlastního odchovance Lukáše Žalčíka, který vede ligovou produktivitu a vládne i střelcům Chance ligy, jeho úctyhodná bilance je na číslech 14+12. Daří se také Jiřímu Průžkovi, který po přestupu z Karlových Varů dostal na severu Moravy klíčovou pozici a tu splácí 8 brankami a 17 asistencemi. Mezi další výrazné individuality šumperského týmu patří David Bartoš (6+12).

Pozor si Vsetín musí dávat i na obránce Draků. Hned dva zadáci mají na kontě 5 branek, jedná se o Ondřeje Hrachovského (5+6) a Filipa Eliáše (5+3). V brankovišti Draci točí dvojici Petr Hamalčík - Jakub Lackovič. Výrazně lepší čísla má první jmenovaný, když za svá záda propustil za jedno utkání 3.26 branek, což je celkem vysoká hodnota inkasovaných gólů. To také potvrzuje fakt, že Šumperk s počtem 94 obdržených branek platí za nejhorší mužstvo v soutěži.

Vsetín jede, skolí i Draky?

Valaši mohou být spokojeni. Poslední čtyři duely ovládli vždy se ziskem tří bodů, navíc získali i potřebné sebevědomí, když zápasy na Slavii a doma s Kolínem otočili ve svůj prospěch po nepovedených začátcích. Trenéry určitě těší fakt, že valašskému mužstvu se začínají prosazovat obránci, hned dvě trefy proti Kolínu obstaral Ondřej Smetana a byl klíčovým mužem, který zařídil další tříbodový zisk ve prospěch zelenožlutých.

Po delší době skóroval i vsetínský nejproduktivnější hráče Luboš Rob, proti Kolínu jeho bekhend do odkryté klece vedl k jubilejní 10. brance. Trenérům pak důvěru splácí brankář David Sachr, který už čtvrtý duel v řadě odchytal za zraněnou brankářskou jedničku Maxima Žukova, vsetínský odchovanec pro svůj tým získal tři vítězství, pouze jednou opouštěl ledovou plochu se sklopenou hlavou.

Vsetín se díky zlepšeným výkonům dostal na 2. místo v tabulce, na vedoucí Porubu ztrácí 6 bodů, podaří se mu toto manko stáhnout na úkor šumperských Draků? Přijďte fandit, souboj Vsetína se Šumperkem startuje v pondělí od 17:30.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Sachr – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Lichanec, Klhůfek, Jenyš – Hořanský, Štefka, Š. Bláha.

Šumperk: Hamalčík – Eliáš, Kadeřávek, Hrachovský, L. Rutar, Dudycha, Kunst – Žálčík, Nedvídek, Průžek – Š. Jelínek, Šuhaj, Svoboda – Mácha, Kohút, Vachutka – Jouza, Bernat, Křemen – Kellerstein.