Už se připravujeme na play off, hlásil z Břeclavi Erik Hrňa

Michal Veselý • 14.02.2010

Kdo chtěl vidět divácky atraktivní útočný hokej, nemusel letět na olympijský turnaj do Vancouveru. Stačilo navštívit zápas Vsetína s Břeclaví. Diváci byli zápasem unešení, i když to trenéři jistě viděli jinak. V zápase padlo 15 branek, protočili se čtyři brankáři, obě mužstva využila výhodu přesilové hry a dokázala vstřelit branku i v oslabení. „Dva nebo tři body by nám slušeli víc,“ řekl jeden z nejlepších hráčů Vsetína Erik Hrňa.

Eriku, jak si viděl přestřelku s Břeclaví?
Ani nevím. První třetina byla divoká, druhá taky a třetí vlastně taky. První třetinu měli navrch domácí, pořad vedli o branku. Ve druhé části jsme jim utekli na rozdíl dvou branek a to už jsme měli udržet. Ve třetí části začal úřadovat trošku pan rozhodčí, ale na to se nemůžeme vymlouvat, vedení 7:5 jsme měli udržet. Já byl dvakrát vyloučen, ale myslím si, že ani jeden z přestupků nebyl faul.

Při tvém druhém vyloučení jste ale dokázali vstřelit branku na 7:5. Čekal jsi, že už vítězství udržíte?
Já jsem se modlil, ať někdo ujede a dáme branku. Jirka Ondráček měl dost šanci, 2x nebo 3x jel sám na branku. Pak se nám podařilo branku vstřelit, ale bohužel jsme to neustáli a vítězství neudrželi.

Diváci ale museli být nadšení?
To určitě ano. Pro diváky to byl na pohled určitě pěkný zápas. Pro nás to tak hezké není, měli jsme mít tři body a dotáhnout se na Opavu.

Břeclavští bojují o osmé místo, i pro ně to bylo důležité utkání...
Tím bylo utkání dost vyhecované, obě mužstva potřebovala vyhrát. Možná to byl důvod, že se šlo hodně do útoku.

Dvě třetiny jste hráli jen na pět obránců, z toho čtyři byli junioři, nebyl i to jeden z důvodů porážky?
Já myslím, že by to kluci měli zvládnout, tím to nebylo. Co k tomu říct? Jsme akorát všichni naštvaní.

Jednatel VHK Stanislav Pavelec po zápase pochválil tebe a obránce Tesaříka, potěší tě alespoň taková pochvala?
Určitě potěší, ale víc by mě potěšilo, kdybych za stavu 7:7 vstřelil vítězný gól, šance jsem na to měl. Dva nebo tři body by nám slušely daleko víc.

V zápase jsi proměnil trestné střílení. To už je taková tvoje klasika …
Já jsem si právě říkal, jestli to mám nebo nemám udělat. Už na kruhu jsem si říkal: kurnik, zase kličku do bekhendu? Ale se štěstím to tam padlo.

Sestava byla posílená o hráče Zlína, šlo to poznat?
Chybělo nám jen pár hráčů, dá se říct, že už je to příprava na play off. Trenéři zkoušejí různé formace, jak budeme hrát. Dávají to nějak dohromady, uvidíme, jak to dopadne, a v jaké sestavě nastoupíme do vyřazovacích bojů.