Utkání pod širým nebem? Výjimečná věc, která se nepoštěstí každému, má jasno Miroslav Indrák

Redakce • 24.07.2021

V pátek 10. prosince zažije hokejový Vsetín velký sportovní svátek. Valaši v rámci D+D Real Winter Hockey Games vyzvou ve Špindlerově Mlýně pod otevřeným nebem Vrchlabí. Utkání začne už ve 12. hodin. „Jsem z té zprávy nadšený, protože tohle jsou vždycky super zápasy. Mockrát za život se vám nepoštěstí zahrát si takhle venku,“ hlásí útočník Miroslav Indrák, který už jednu open air akci zažil. V lednu 2016 hájil barvy Plzně na provizorním stadionu v Brně za Lužánkami.

Jak na tuto akci před pěti lety vzpomínáte?
Všechno okolo toho utkání bylo super. Jeli jsme tehdy do Brna už den předem, v dějišti utkání jsme stihli trénink. Co si pamatuji, nebyla ani taková zima. Počasí vyšlo perfektně. Navíc tam byli super fanoušci, bylo vyprodáno, a to se vám vždycky hraje skvěle. Černá kaňka byla, že jsme s Brnem prohráli 2:5, ale jinak jsme si zápas pod širým nebem užili.

Bylo důležité absolvovat předzápasový trénink v nezvyklém prostředí?
Spíš to bylo o tom, abychom si na to zvykli. Je to přece jenom něco jiného, než když hrajete v uzavřeném prostoru. Zázemí jsme měli v hotelu, odkud jsme v civilu odjeli autobusem ke kluzišti. U ledové plochy byly mobilní šatny, ve kterých jsme měli výstroj, a převlékali se. Odtud jsme pak došli pár metrů na led. V podvečer jsme absolvovali trénink, druhý den ráno klasické rozbruslení. A odpoledne nás čekal zápas.

Co všechno bylo pod širým nebem jinak, než obvykle?
Pamatuji se, že jsme hráli od pěti hodin odpoledne, takže venku už byla tma. Na stadionu ale nechybělo umělé osvětlení. Nebyla žádná sněhová vánice, takže nic nebránilo tomu, aby se utkání mohlo uskutečnit. Vím, že kluci měli pod helmami různé čepice a kukly. Každému vyhovuje něco jiného. Já byl v pohodě, jako kdybych šel hrát do uzavřené haly. V tomhle ohledu to pro mě žádná změna nebyla. Nejlepší na celé akci byla atmosféra. Bylo to něco jedinečného.

Ve Špindlerově Mlýně hrajete již od 12 hodin, tedy za denního světla…
Myslím, že denní světlo bude lepší, než umělé osvětlení. Sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat. Moc se do Špindlerova Mlýna těším. Hrát v takovém prostředí, to bude zase něco nového. K utkání chceme přistoupit jako ke každému jinému zápasu. Budeme chtít vyhrát a zároveň si to užít. Je to výjimečná věc, která se někomu nepoštěstí za celou kariéru.

Budou u takové události hrát velkou roli fanoušci?
Rozhodně. Z utkání pod širým nebem v Brně si pamatuji, že to tehdy bylo trochu jiné. Diváci nefandili jenom svému týmu, ale i tomu prostředí a sportu jako takovému. Nebyla to ta klasická rivalita, kdy přijedete do haly, a v Brně na vás jako na soupeře všichni jenom bučí. Samozřejmě doufáme, že vsetínských fanoušků bude v Krkonoších co nejvíc. Bylo by to super.

Tento týden vám začala druhá část letní přípravy. Jak si zvykáte zpátky v zátěži?
Zvyká se mi dobře. Je to tím, že jsme už od června chodili pravidelně na led. Pro tělo to není takový šok, jako kdyby do toho člověk vletěl rovnou. Jinak je to víceméně jako každý rok. Čeká nás teď trochu těžší období, do startu sezony je ještě hodně času, do první přípravy zbývají necelé tři týdny. Nabíráme kondici a postupně to budeme ladit. Důležité je, že jsme zatím všichni zdraví. Všechno probíhá podle plánu.

Na nové brusle a výstroj jste si zvykl brzy?
Tento rok jsem si nové brusle nevybíral, nechal jsem si ty z loňské sezony. Moc toho neodehrály, tak jsem je nechtěl zbytečně měnit. Nová výstroj mi sedla na první dobrou a nemám s tím žádný problém. Jak říkám, všechno probíhá podle plánu, a jedeme dál.

Už jste se stihl ve Vsetíně od svého příchodu zabydlet?
Musím říct, že ano. Zabydlel jsem se tady, s klukama jsme byli na jídle. Jsem rád, že to mám nějakých sedm minut pěšky na zimák. Zatím jsem spokojený, líbí se mi tady. Doufám, že si pohodu přenesu i do sezony.