Úspěšné tažení proti horníkům z Havířova

David Škabraha • 28.01.2008

V s e t í n – Na jeden z pracovních dnů uplynulého týdne vytyčil rozpis žákovské ligy vsetínským osmým i devátým třídám střetnutí s kluky z Havířova. Domácí na Lapači pokořili papírově takřka vyrovnaného soupeře, avšak v tabulce devátých tříd byl rozdíl o něco znatelnější než tomu bylo právě u jejich mladších kolegů. Devítky kupodivu porazily svého soka navzdory horším papírovým předpokladům daleko větším rozdílem než osmičky. V devátých třídách padlo dokonce celkem deset gólů, na čemž měl svými čtyřmi zásahy markantní podíl domácí Jaškin.

8. a 9. třídy – trenér Ladislav Maršalík

8. třída – Vsetín – Havířov 5 : 2

Jak celek Vsetína, stejně tak mužstvo Havířovských do boje vyjíždělo s vidinou neotřesitelného vítězství. Jednalo se o souboj týmů z horní poloviny tabulky, což se stalo příslibem vyrovnaného mače s dosti dravým nádechem a mnoha uchvacujícími hokejovými momenty.

Statistiky tentokrát hovořily správně, po celé utkání byli zaměstnáváni oba brankáři a bylo se na co dívat. Aktuálně druhý Vsetín trápil pátý Havířov až do závěrečné sirény a po výborném výkonu celého mužstva byli Havířovští nuceni opouštět ledovou plochu se sklopenými hlavami.

Pochvalu od spoluhráčů za individuální výkon by z domácích mohl dostat skvělý brankář Změlík, jehož umění zneškodnit drtivou většinu projektilů ohrožujících jeho svatyni bylo pro zelenožluté jedním ze základních stavebních kamenů úspěchu. Nelze opomenout ani forvarda Pokorného, který podvakrát nedal těžkooděnému havíři z klece domácích nejmenší šanci na úspěch a obohatil tak svou gólovou sbírku o další dva zářezy.

Očima trenéra Maršalíka: „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodl větší důraz našich hráčů před brankou hostí a výborný výkon brankáře Změlíka, který nás doopravdy podržel.“

9. třída – Vsetín – Havířov 8 : 2

Utkání starších chlapců z dvojice osmiček a devítek se už neslo v poněkud odlehčenějším duchu, tedy podle toho na jaké straně řeky stojíte. Pokud byste byli fanoušky Havířova, nejspíše byste onu řeku obohatili pár kapkami slz žalu, protože převaha domácích by totiž zastánci klubu Panterů vetkla na tvář přinejmenším posmutnělou grimasu.

Domácí oproti tomu mohli po konci zápasu jásat, toto utkání jim nepřineslo sestup tabulkou a Havířovští se octli na šesté příčce. Samotné utkání bylo převážně záležitostí kluků ze Vsetínského hokejového stánku, po oboustranně nejisté první třetině přebrali nad zbytkem utkání absolutní kontrolu a uštědřili soupeři osm gólových tref. Čtyři z nich měl na svědomí pokračovatel vsetínského hokejového rodu Dmitrij Jaškin.

Očima trenéra Maršalíka: „Soupeř nám stačil jenom v první třetině, další dvě části hry jsme byli kombinačně i celkovým nasazením lepším mužstvem. Střelecky se prosadil Dmitrij Jaškin.“

Předchozí články o mládeži:

Plná úspěšnost jen u šestých tříd (23.1.2008)

Mladíci znovu na koni! (14.1.2008)

Mladíci opět v boji, z drtivé většiny vítězně (7.1.2008)

Šesťáci vybojovali v mezinárodním turnaji první místo (29.12.2007)

Šesťáci ve finále ostravského turnaje vyzvou brněnskou Kometu (29.12.2007)

Jak si stála vsetínská mládež ve víkendových bojích? (18.12.2007)

Ohlédnutí za víkendovými úspěchy mládeže (10.12.2007)

Víkendový úspěch mládeže zkalila jen prohra sedmáků (28.11.2007)

Radost z vítězství se vyhla jen osmým třídám (19.11.2007)