Udrží se Vsetín na vítězné vlně i proti Přerovu?

Kristýna Guricová • 02.02.2010

Je to už téměř čtvrt roku, kdy se Vsetínu naposledy podařilo vyhrát tři zápasy v řadě. Nyní mají možnost tuto sérii dokonce překonat a poprvé v sezóně vyhrát po čtvrté za sebou. Do cesty se jim však postaví rival z čela tabulky - Přerov. Zubři se vezou na vítězné vlně, která momentálně čítá 4 vítězství. Prestižní a atraktivní střetnutí se bude hrát Na Lapači a můžete jej sledovat tradičně od 17:30.

Tři z posledních čtyř utkání odehráli hráči Vsetína i Přerova se stejnými soupeři, když postupně narazili na mančafty Opavy, Nového Jičína a Frýdku-Místku. Jak Valaši, tak i Zubři odešli z těchto utkání jako vítězný tým. Pro srovnání: s Opavou sehráli Vsetínští duel s výsledkem 2:0, v Novém Jičíně vyhráli 3:1 a ve Frýdku-Místku pak bez menších problémů 7:3. Přerovští se představili v Opavě, kde zvítězili 3:2 po prodloužení, těsným poměrem 1:0 přetlačili i Nový Jičín, naopak s Frýdkem-Místkem si pohráli jako kočka s myší, výsledek 10:1 hovoří za vše.

Zubři mají v letošní sezóně formu. Z 35 utkání prohráli pouze 8 (z toho jedno v prodloužení) a se svými 77 body okupují druhou příčku v tabulce. V porovnání s ostatními kluby z první čtverky nastříleli Přerovští nejméně branek – 117, zároveň jsou však i mančaftem, který v průběhu celé soutěže obdržel nejméně gólů (75), což významně přispělo k jejich 27 výhrám. Výkony Valachů se ale v poslední době začínají také zlepšovat a středeční mač by tak mohl přinést zajímavou podívanou.

Brankářskou jedničkou přerovského týmu je Radek Tihlář, který v této sezóně odchytal 33 zápasů, připsal si 1107 zásahů a 70-krát inkasoval. Jeho průměr obdržených branek na zápas je pak 2,13 a úspěšnost zásahů sahá k 93,68 %. Ve hře dopředu se o produktivitu týmu starají zejména Martin Kotásek s Pavlem Hanákem, kteří nasbírali během letošní sezóny shodně po 30 bodech (13+17, respektive 16+14), první jmenovaný však tuto porci stihl zkompletovat pouze ve 24 utkáních. Celých pět bodů tato dvojice nasbírala také během vzájemných duelů se Vsetínem.

Letošní vzájemné zápasy

2. kolo, 23.9.2009
HC ZUBR Přerov - VHK Vsetín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Coufal (Hanák, Halouska), 49. Sprušil (Pala), 53. Kolář

Řekli po utkání: „Opět nás zklamala koncovka, stejně jako v předešlých třech zápasech. Když dáme ve třech zápasech pět branek, tak nemůžeme pomýšlet na úspěch. Dneska to bylo opatrné utkání, šance byly na obou stranách. Rozhodčí tomu taky nepomohl, vylučoval za všechno, kouskovala se hra. Na rozhodčího se ale vymlouvat nemůžeme, i když pískal každou blbost. Jednoho vyloučil, pak to kompenzoval. Díky tomu dnes byl špatný hokej. Lukáš Plšek

13. kolo, 4. 11. 2009
VHK Vsetín - HC ZUBR Přerov 7:3 (3:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Vaněk, 13. Ondráček (Štraub), 15. Ševčík (Ondráček, Horák), 26. Ondráček, 36. Sakrajda (Klabačka), 51. Mokrejš (Ondráček), 57. Mokrejš (Horák, Rajnoha) - 6. Hanák (Kotásek), 12. Martinák (Ditrich, Faltýnek), 30. Menšík (Vlček, Kohút).

Řekli po utkání: „Zápas se nám povedl. Myslím, že jsme byli od začátku do konce lepší. Je vidět, že v mužstvu je pohoda, daří se nám. Začali jsme dávat i góly, předtím nám to tam moc nepadalo. V koncovce se nedařilo, byla tam taková křeč. Teď je v týmu perfektní nálada a je to vidět i na trénincích. Když se vyhrává, jde všechno lehčeji.“ Jiří Ondráček

24. kolo, 16. 12. 2009
HC ZUBR Přerov - VHK Vsetín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Hanák (Osina), 32. Kohút (Kotásek, Halouska) - 51. Ondráček (Finsterle, Ševčík).

Řekli po utkání: „Pro diváky to byl určitě hodně pěkný zápas. Domácí byli před brankou mnohem důraznější než my a podařilo se jim vstřelit o jeden gól více. My jsme měli první gól dát už v první třetině, kdy jsme si vypracovali několik příležitostí. Ve třetí třetině se nám sice podařilo dostat do tlaku, ale jsme pořád v zakončení takoví jaloví.“ Juraj Jurík

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Hromada - Šimek, Zavrtálek, Kapr, Matula, Rajnoha, Horák, Vodák, Ašer, Mokrejš, Tesařík, Klabačka, Hrňa, Vítek, Sakrajda, Ševčík, Vaněk, Mikeš

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Halouska, Řezníček, Novák - Martinák, Sprušil, Ditrich, Kočara, Sedlák, Kotásek, Coufal, Kolář, Goiš, Menšík, Holík