Týden hokeje ve Vsetíně: Přes dvě desítky dětí si zkusily první krůčky na ledě

Redakce • 26.01.2022

Prohánění obručí, sbírání kostiček s motivy zvířat nebo lapání nafouknutých bublin. A to vše s bruslemi na nohou. I tak vypadala úterní náborová akce v rámce Týdne hokeje na Lapači. Na vsetínský zimní stadion si odpoledne v doprovodu rodičů našlo cestu pětadvacet dětí, které si vyzkoušely své první krůčky na ledě. Věnovali se jim jak trenéři VHK, tak i hráči prvoligového A-týmu.

Náborová akce v rámci Týdne hokeje se na Lapači uskutečnila v této sezoně již podruhé. Tentokrát zimní stadion navštívilo pětadvacet dětí v doprovodu rodičů. Společně s trenéry a hráči A-týmu pak hrály nejrůznější hry, aby si osvojily pevné stání na bruslích. „Snažili jsme se, aby to děti na ledě hlavně bavilo. Zároveň jsme rodičům prezentovali, co hraní hokeje obnáší, a že se jedná o dostupný sport. Věřím, že jsme si všichni společné odpoledne za hezké účasti dětí užili,“ hodnotil úterní akci trenér Libor Forch, jenž má právě náborové aktivity na Lapači na starosti.

Trenéři na ledě rozdělili děti do několika stanovišť. Při různých disciplínách kladli důraz především na bruslení. K dispozici a pomoci jim byli hráči prvoligového A-týmu. S dětmi se po ledě proháněli brankář Jakub Málek, obránce Tom Ondračka nebo útočník Roman Půček. „Vybavil jsem si své vlastní hokejové začátky. Také jsem se před lety učil bruslit na tomto ledě,“ usmíval se jednadvacetiletý odchovanec Vsetína.

Ačkoliv šlo hlavě o učení se pomocí her, hlavním zaměřením disciplín na stanovištích bylo zvládnout bruslit bez pomoci. Na jednom stanovišti mohly děti prohánět nafouknuté bubliny, na dalších sbírat kostičky s motivy zvířat, projíždět vyznačenou dráhu a ty nejšikovnější si dokonce zahrály hokej na dvě malé branky. Každý malý účastník zároveň dostal na památku drobné dárky v čele s hokejovým minidresem a sportovní lahví na pití.

Cílem úterní akce bylo obeznámit děti a jejich rodiče, jak to v hokejovém klubu chodí, jak vypadají tréninky, a co je třeba udělat pro to, aby se děti mohly po ledě prohánět pravidelně. Všechny děti si čas na ledě s trenéry i hráči užily a pevně věříme, že si cestu na Zimní stadion Na Lapači brzy opět najdou. A to třeba hned už v sobotu či neděli, kdy má v ranních hodinách pravidelné tréninky vsetínská přípravka.

Další snímky najdete ve Fotogalerii.