Tři zápasy ve čtyřech dnech: Hokejem se bavím, říká dorostenec Tomáš Ürge

Helena Hegeďová • 05.10.2021

Na vsetínské soupisce v zápase sedmého kola Ligy juniorů proti Warriors se kromě kmenových hráčů objevil taky šestnáctiletý útočník Tomáš Ürge. Dorostenec dostal důvěru trenérů a ukázal se v tom nejlepším možném světle – po asistenci Adama Bachánka navyšoval ve druhé třetině vsetínské vedení na 2:0.

Tomáš Ürge odehrál proti Warriors své první utkání mezi juniory. „Cítil jsem se skvělé. Jsem rád, že jsme to s kluky dotáhli. Byl to sice těžký zápas, ale zvládli jsme to skvěle týmově. Hned v první třetině jsme dali gól, což nás hodně nakoplo. Potom už si to všechno přesně sedlo a šli jsme si za vítězstvím,“ řekl po utkání s nadšením.

Nejmladšího hráče v zápase bylo všude plno. Nebál se napadat nebo zkoušet individuální akce, přitom od duelu dorostu s Olomoucí, v kterém Ürge taktéž nastoupil, neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin. Vsetínský útočník měl i ve svém třetím zápase ve čtyřech dnech energie na rozdávání. „Jsem rád, že mě trenéři takhle vytěžují, protože hokej mám rád a bavím se jím. Jsem rád, že mi takhle věří a posunuli mě do juniorky,“ těší útočníka.

Na osobní úspěch před startem nemyslel. Neměl ani moc čas. O tom, že bude hrát, se dozvěděl v sobotu večer po zápase dorostu. „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Šli jsme pro vítězství a jsou to pro nás cenné tři body. Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct,“ upřednostnil tříbodový zisk před vlastním výkonem. Sám se ale také zapsal na listinu střelců, když ve druhé třetině poslal kotouč nad levé rameno brankáře Vystavěla.

„V rohu jsme s Adamem Bachánkem rotovali. Odrazil se ke mně puk, vybruslil jsem za kruh a šli jsme dva na jednoho. Adam na sebe stáhl hráče a já už jsem měl lehkou práci. Vystřelil jsem, našel prázdné místo v brance a podařilo se,“ popsal svou premiérovou trefu mezi juniory.

Dění v nejvyšší mládežnické kategorii Ürge pečlivě sleduje, o svém dalším působení ve vsetínské juniorce se však s trenéry ještě nebavil. „Doufám, že ještě dostanu příležitost si mezi juniory zahrát,“ přeje si.