Tomáš Vávra: Do zápasu jsme šli s vírou v naší sílu a chtěli jsme vyhrát

Pavel Tajzler, Jan Tajzler • 09.04.2017

Tak trochu smíšené pocity zažíval po kvalifikační odvetě Tomáš Vávra, jenž dokázal v utkání otevřít skóre, ale zároveň stál u osudných okamžiku havlíčkobrodských vyrovnávacích branek. Individuální chyby si vsetínský odchovanec vyčítal: "Bohužel jsem se dopustil hrubých chyb,které beru na sebe, stalo se to při vyrovnávací brance na 2:2, kdy jsem chtěl poslat křižnou přihrávku a místo toho poslal soupeře do samostatného úniku a poté v závěru, kdy jsem instinktivně viděl puk směřující za našeho brankáře, zalehl jsem ho a vůbec mě nenapadlo, že by z toho mohlo být trestné střílení." Nakonec však Vávra smutnit nemusí. Vsetín má nadále situaci ve svých rukou, protože v případě rovnosti bodů s Havlíčkovým Brodem, rozhodne po posledním utkání kvalifikace celkové skóre, nikoliv skóre ze vzájemných zápasů, které je koneckonců nyní vyrovnané.

Máte za sebou velmi těžké utkání s Havlíčkovým Brodem, nakonec jste vybojovali dva body v prodloužení, jaké jsou bezprostřední pocity po utkání?
Pocity nejsou úplně ideální, protože jsme chtěli toto utkání zvládnout za tři body. Bohužel jsem se dopustil hrubých chyb, které beru na sebe, stalo se to při vyrovnávací brance na 2:2, kdy jsem chtěl poslat křižnou přihrávku a místo toho poslal soupeře do samostatného úniku a poté v závěru, kdy jsem instinktivně viděl puk směřující za našeho brankáře, zalehl jsem ho a vůbec mě nenapadlo, že by z toho mohlo být trestné střílení.

Nakonec se z toho stalo infarktové utkání, jak těžké to pro vás bylo?
Musím říct, že to bylo obrovsky těžké. Byly ztížené podmínky, na Lapači dnes panovalo velké horko, led byl doslova šílený. Bylo velmi těžké si nahrát, což si myslím, že vyhovovalo spíše Bruslařům. Oni hráli jednoduše, buď nahazovali puky na branku, a nebo okamžitě stříleli, kdežto my jsme chtěli hrát hokej. Chtěli jsme hrát agresivně a kombinovat, podmínky byly pro oba mančafty stejné, ale Brod těžil z toho, že chtěl hrát jednoduše, kdežto my jsme chtěli hru tvořit.

Před utkáním jste věděli, že půjde prakticky o všechno, jak těžké bylo se dnes zkoncentrovat?
My máme v týmu spoustu kluků, kteří si podobnými zápasy už prošli a hráli je i ve vyšších soutěžích. Zkušení hráči ví, co to obnáší. Sami jsme si v kabině řekli, že jsme celou sezonu neskutečným způsobem odmakali a odedřeli, což jsme projevili už v základní části. Šli jsme do toho zápasu s tím, že jsme věřili v naši sílu a chtěli jsme vyhrát, nic jiného jsme si nepřipouštěli.

Na vaší hře šlo vidět, že jste chtěli vyhrát za každou cenu, ale v posledních minuty utkání byly z vaší strany kritické. Nejprve jste šli do čtyřminutového oslabení a hned záhy znovu do oslabení za zdržování hry.
To je prostě hokej, stává se to. Myslím, že jsme se i přesto dokázali semknout a urvat druhý bod v prodloužení. Samozřejmě na ty vyloučení se nemůžeme vymlouvat. Neviděl jsem, co se stalo při tom prvním vyloučením, kdy tam byla vysoká hůl. U toho vyhození puku, tam to bylo nešťastné. V takové chvílí chcete puk dostat do bezpečí a může se stát, že zazmatkujete a kotouč letí mimo ledovou plochu. Jak říkám, je to hokej a i tohle k tomu patří.

Ovšem nemáte důvod smutnit. Vzájemné zápasy nyní máte s Havlíčkovým Brodem nastejno, dokonce momentálně mluví ve váš prospěch i celkové skóre. Samozřejmě budete muset čekat na výsledek úterního utkání mezi Rebely a Vlky. Přesto se dá předpokládat, že v Jablonci půjde o všechno. Jak se připravit na poslední zápas sezony?
Uvědomujeme si, že zase budeme hrát o všechno. Máme to teď s Havlíčkovým Brodem nastejno. Můžeme doufat, že Jablonec to nezabalí a pojede na Vysočinu bojovat. Ovšem bez ohledu na úterní výsledek musíme jet do Jablonce pro tři body, jiná možnost pro nás neexistuje.

V prodloužení rozhodl René Kajaba, jak jste viděl osudový okamžik zápasu?
Myslím si, že k tomu dopomohl i špatný stav ledu. Jejich bek se snažil založit útočnou akci, ale díky tomu hrbolatému ledu, díky dnešním podmínkám, mu to skočilo. Renda (pozn. René Kajaba) perfektně forčekoval, hodil si puk dopředu a díky tomu, že je neskutečný rychlík dokázal brankáře obhodit a na mazáčka střelou od tyčky rozhodnout.

Jaké jsou vaše osobní pocity, nevyšlo to sice za tři body, ale přesto jste zvítězili. Navíc vás dnes hnal vyprodaný Lapač.
Atmosféra je naprosto neskutečná. Mluví se o tom pořád dokola, ale já to musím říct znovu, je to neskutečné. Dnes nás hnalo 5400 lidí, všichni nám to přáli a stáli za námi, prostě něco neuvěřitelného. Je to obrovské plus a žene nás to dopředu. Myslím si, že společně s fanoušky tvoříme pevnou tvrz, ve které se každému soupeři hraje těžce. Nás to žene dopředu, díky tomu máme větší sílu. Nikdo si nic nedovolí vypustit, každý si uvědomuje, že má na dresu své jméno a navíc je zde spousta hráčů, kteří jsou přímo ze Vsetína a spousta lidí vás zná i osobně. Pokud budu mluvit sám za sebe, tak je to pro mě obrovská euforie. Moc mě mrzí moje dnešní chyby, ale snad to dokážeme zvládnout.