Tomáš Vašíček: Hrajeme pro fanoušky a v neděli je budeme znovu potřebovat, abychom zvítězili

Filip Bazala • 30.03.2013

Vsetín už před utkáním s Hradcem Králové věděl, že šestý zápas baráže doma sehrají, protože Kladno doma porazilo Ústí. Hlavním cílem bylo na ledě Královéhradeckých neprohrát za tři body, ale urvat kýžený bod, což se povedlo díky brankám Tomáše Vašíčka a Dalimila Zvonka. Nyní je vše v rukou Vsetína. Postup mají na dosah, ale v neděli je čeká těžký zápas s Kladnem. Podpora fanoušků bude opět velmi důležitým aspektem.

Tomáši, jak hodnotíš zápas s Hradcem?
Jeli jsme si na zápas minimálně pro bod, což se podařilo. V úvodu na nás domácí vlétli, ale dokázali jsme tlak ustát a vstřelili důležitou první branku. Hra se poté uklidnila a začali jsme se do šancí dostávat i my. Škoda jen, že ve druhé třetině jsme nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři. Nedokázali jsme si přesně přihrát a bez střelby se branky dávat nedají. Neměli jsme na hokejkách dostatek klidu.

Vstřelil si úvodní branku zápasu, trochu kuriózní, co se stalo?
Domácí zakládali útok v přesilové hře, špatně puk rozehráli, já jej zachytil na modré čáře a nahodil jsem jej na branku. Někdo z domácích hráčů si to před brankou nešťastně tečoval do brány, naštěstí pro nás.

Čím to, že ve venkovních zápasech nejste schopni vybojovat víc než jeden bod?
Nevím proč tomu tak je. V základní části jsme venku dokázali vítězit, ale nyní jsou ty utkání mnohem těžší a domácí prostředí je teď pro každého velká výhoda. Ale je to škoda, protože v Ústí i v Kladně jsme zápasy vyhrát mohli, nedali jsme však šance, které jsme měli, a to rozhodlo.

Jak moc důležitý je pro vás utržený bod?
Do Hradce jsme pro ten minimálně jeden bod jeli a je důležitý nesmírně. Znamená t, že postup je v našich rukou. Doma zkrátka Kladno musíme porazit za tři body, abychom následně mohli slavit.

V prvním zápase vám Kladno ukázalo svou sílu a od té doby neprohrálo. Jak je zastavit?
My v prvním utkání s Kladnem chtěli brát všechny tři body, ale zápas jsme podcenili. Kladno na nás vlétlo, odolali jsme a nějak dali tři branky. Mysleli jsme si po první třetině, že zápas máme v kapse a nakonec jsme brali bod za prohru v prodloužení 6:5. V neděli si na jejich přednosti musíme dávat větší pozor. Hlídat více prostor před brankou a hrát kolektivně dozadu, protože na Kladně nebránila celá pětka a trochu jsme na to kašlali. Musíme hrát více do defenzívy.

Tomáš Vašíček s Vojtěchem Barošem slaví branku do sítě Hradce

Problémem v prvním zápase byla dvojice Butor-Vodička. Jak je uhlídat?
Jsou to urostlí hráči, mají dobrý pohyb, dlouhou hokejku, špatně se brání. Hrají takový zvláštní styl, že puk nahodí, jdou si za tím a to nám dělalo problémy. Musíme na toto potrénovat, podívat se na takové situace a v neděli vyhrajeme.

Jak moc považuješ domácí prostředí za výhodu?
Moc velkou. Já tvrdím, že máme nejlepší fanoušky v lize a oni nás zkrátka ženou dopředu a je to fantazie před nimi hrát. I v zápase s Ústím doma, kdy jsme prohrávali o dvě branky, tak i kvůli fanouškům, jsme chtěli srovnat a to se nakonec podařilo a vyhráli jsme. Je to hlavně díky nim, že se nám to podařilo.

Domácí prostředí je také o úzkém kluzišti. Může to na Kladno platit?
Hrajeme na něm už od mala a máme myslím dobrou taktiku, která se o naše kluziště opírá. Bohužel v Kladně jsme jejich hráčům dali tolik místa, že by nám ani úzké kluziště nepomohlo. Na Vsetíně to nesmíme dovolit. Musíme je dohrávat a jít za vítězstvím.

Myslíš, že bude důležité, kdo vstřelí první branku?
První branka zápasu může i rozhodnout. Jde o postup. Zápas může skončit 1:0, ale také třeba 10:3. Musíme dát branku jako první, aby nás to nakoplo a pokud možno přidat ještě více branek a vyhrát to nějak v klidu.

V posledním zápase baráže potřebujete vyhrát, nejlépe za tři body, protože prodloužení zatím moc nezvládáte…
Na prodloužení určitě spoléhat nemůžeme. Doma musím Kladno přehrát, jít do toho na krev, porazit je za tři body a pak to společně s fanoušky oslavit.

Jak bys pozval právě fanoušky na poslední zápas o všechno?
Chtěl bych na zápas fanoušky pozvat, ať přijdou v co největším počtu. Bude to parádní hokej, protože jde o všechno. Je to poslední zápas sezóny. Budeme vás potřebovat, abychom zvítězili. My pro fanoušky ty zápasy hrajeme a ještě radši je pro ně vyhráváme.