Tobola: Doufám, že se budou fanoušci na Lapač pravidelně vracet

Václav Trávníček • 25.09.2012

Už jen hodiny dělí vsetínské hokejisty opd prvního utkání sezóny na domácím ledě. Vaněk a spol. ve středu odpoledne na Lapači vyzvou silný celek Karviné. „Bude to vyrovnané. Utkání skončí 4:3 na nájezdy pro nás,“ tipuje výsledek s úsměvem jednatel VHK Daniel Tobola. Jaká má vedení vsetínského klubu očekávání od nového ročnku 2.ligy? A na co se mohou fanoušci těšit? Dozvíte se v rozhovoru.

Tento týden uplynou čtyři měsíce od doby, kdy jste nastoupil do vedení VHK. Podařilo se vám za tu dobu realizovat vše, co jste si předsevzal?
Všechno se nepodaří asi nikdy. Jdeme postupnými kroky. Představ a cílů je spousta, něco se daří rychle a něco postupně. Pokud budeme mít dostatek dětí v přípravce, všichni hráči se budou těšit na tréninky, na mužské zápasy bude chodit pravidelně 2 500 diváků a více, tak si budeme moci říci, že se nám daří realizovat naše předsevzetí (úsměv).

Nakolik se vám podařilo poskládat A-tým podle původních představ?
Vzhledem k tomu, že kostra týmu zůstala stejná, zásahů do sestavy týmu nebylo tolik. Myslíme, že se tým podařilo vhodně doplnit, ještě bychom rádi uvítali v kádru zkušeného obránce, ale těch není na hokejovém trhu dostatek v podstatě v žádné kategorii. Ideální variantou by bylo znovuangažování Jirky Heše, ale ten je momentálně pracovně vytížen natolik, že se hokeji věnovat nemůže.

Jaké jsou vlastně cíle A-týmu v nové sezóně?
Předvádět takový hokej, který naplní zimní stadión spokojenými diváky ještě více než v loňské sezóně a v tabulce se pohybovat co nejvýše, nejlépe na prvním místě (úsměv).

Jak jste spokojeni s počtem prodaných permanentek na novou sezónu?
Snaha o oživení předprodeje jednak dárkem v podobě šály a propagačními akcemi se snad vyplatila. Permanentek je prodaných něco málo přes 300 ks, což více než v letech minulých. Náš cíl 500 ks jsme zatím nenaplnili, ale sezóna je na svém začátku a co není, ještě může být.

Když přejdeme k mládeži, jak se vám podařilo pokročit v myšlence celoregionálního klubu?
Tady se jedná o dlouhodobou strategii, tudíž na hodnocení záměru je ještě dle mého názoru příliš brzy.

VHK během léta uspořádal několik náborových akcí pro rozšíření přípravky. S jakým úspěchem se setkaly?
Ledová plocha během tréninku přípravky se nám začíná zaplňovat malými adepty ledního hokeje a to je přesně to, čeho chceme dosáhnout, jelikož bez silné mládežnické základny nebudeme mít v budoucnu šanci komukoliv konkurovat. Je to příjemné zjištění, ale hodláme v náborových akcích nadále intenzivně pracovat.

Nakolik se vlastně podařilo na sezónu zabezpečit a připravit mládežnická mužstva?
V žákovských kategoriích máme kromě ročníku 2000 problém sestavit konkurenceschopná mužstva, jelikož hráčů je málo. Zatím se to i přes obtíže daří, ale s tím bojují téměř všechny oddíly i z větších měst než je Vsetín. Dorostenecké týmy to nebudou mít v extralize jednoduché, ale věřím, že se s tím popasují a budou pracovat tak, aby se jenom zlepšovaly. Juniorský tým bude mít snahu svoji soutěž vyhrát, aby si to na jaře mohl v baráži o postup do extraligy rozdat s dalšími adepty.

Na co se fanoušci tuto sezónu mohou těšit?
Já doufám, že na zajímavou a úspěšnou hokejovou sezónu, která jim přinese příjemné sportovní zážitky a budou se pravidelně na Lapač vracet.

Jak se vyvinula situace ohledně síně slávy?
Na klubovně spojené i se síní slávy se usilovně pracuje a doufáme, že všechno včas do začátku mistrovské sezóny stihneme.

Na závěr – jaký je váš tip na výsledek středeční domácí premiéry s Karvinou?
Bude to vyrovnané. Utkání skončí 4:3 na nájezdy pro nás.