Téměř sedm kulí jako v Sarajevu. Kdo bude chytat dál?

Václav Trávníček • 29.09.2006

V s e t í n – Smolnější den - snad kromě úvodního kola v Pardubicích - ještě vsetínští hokejisté letos nezažili. Nedařilo se útočníkům, obráncům, ani gólmanům. Brankář Štefl, který do utkání nastoupil jako jednička, inkasoval čtyřikrát a byl po dvou třetinách vystřídán Simo Vehviläinenem. Ten si připsal pouhé dva zákroky a dva kotouče pustil za svá záda. Nutno podotknout, že gólmanům dnes obrana příliš nepomohla. „Měli jsme menší respekt, než jaký si dnešní soupeř zasloužil,“ přiznal domácí trenér Břetislav Kopřiva. „Chyběla nám ta bojovnost, se kterou jsme byli úspěšní v minulých kolech.“

Rameny po utkání smutně krčil slovenský forvard Marek Grill. „Zápas rozhodly přesilovky z kraje první třetiny,“ hledal důvod páteční prohry. Ve dvou přesilovkách dokázali Litvínovští vsítit Valachům dvě branky, což se později ukázalo jako rozhodující. Vsetín sice zásluhou Kučného snížil, ale pak už převzal otěže zápasu hostující Chemopetrol. Téměř všechny branky padly podle stejného scénáře: brankář neviděl skoro nic přes clonícího hráče, přičemž jedenkrát se dobře postavenému útočníkovi podařilo kotouč ještě tečovat, čímž změnil směr, a jednou svému brankáři clonil dokonce vlastní obránce. „Byly to nešťastné góly. Reichel vystřelil a jeho střelu pak vždycky někdo tečoval,“ potvrdil po zápase Martin Štefl.

Ten vydržel ve vsetínské brance až do čtyřicáté minuty. Byť za většinu branek nemohl, vystřídal jej Simo Vehviläinen. „Trenéři mi řekli, abych si odpočinul, že utkání dochytá Simo,“ glosoval situaci Štefl. Finský náhradník, jenž paradoxně přišel v létě jako očekávaná jednička, však chytil pouze dva litvínovské pokusy a další dva kotouče pustil za svá záda. Nabízí se tedy otázka, kdo nastoupí v nedělním utkání proti Kladnu. Kromě Štefla s Vehviläinenem má klub k dispozici ještě Josefa Kučeru. Ten však nastoupil v prvním kole proti Pardubicícm (8:2) a inkasoval čtyři branky v rozmezí osmi minut.

Kdyby proti Rabatu dostal důvěru znovu Štefl, nadějného vsetínského mladíka by to potěšilo. „Teď ale nic neřeším. Uvidíme, co nám řeknou trenéři zítra na tréninku,“ usmíval se. Jestliže by nastoupil, postavil by se proti zkušenému kladenskému brankáři Orctovi. S trochou nadsázky se dá říci, že by se jednalo o souboj gólmanských generací. „Ale já si vždycky přeji dostat méně branek než ten, kdo stojí naproti mně. Nezáleží mi na tom, jestli je v té druhé bráně Orct, nebo kdokoliv jiný,“ namítá Štefl profesonálně.

Snad jediným pozitivem, které si mohou vsetínští hráči a koneckonců i fanoušci vzít do nedělního utkání, je vůle nevzdávat se. „Smekám před Vsetínem klobouk, že ani když bylo o vítězi jasno, nic nevypustil,“ pochválil valašský celek trenér Chemopetrolu Václav Sýkora. Nicméně, jeho svěřenci protáhli vítěznou šňůru proti Vsetínu na šest utkání v řadě…