Teď je ten moment! Máme tým na extraligu, věří Frolo a zve fanoušky

Helena Hegeďová • 22.03.2023

Vsetínští dorostenci si podmanili základní část i play-off Ligy dorostu. A teď přichází ten nejdůležitější moment. V baráži se o právo na extraligu utkají s Litvínovem, Táborem a Sokolovem. „My máme tým na to, abychom byli v extralize. Počítáme s tím, že nic neztratíme a získáme všechny body,“ hlásí odhodlaně Jakub Frolo a doufá, že právě to přiláká fanoušky na stadion. „Myslím si, že se mají na co těšit. Máme teď obrovskou možnost,“ připomíná vsetínským příznivcům.

Kubo, vraťme se na chvíli ještě k semifinále. Jaké bylo?
Podle očekávání. Tak trochu jsme čekali, že bychom měli Sokolov válcovat, a myslím si, že se nám to povedlo. Malé chyby tam samozřejmě byly, ale napravili jsme je góly. Celkem jednoznačně jsme vyhráli.

Bylo všechno stoprocentní, nebo tam byly i horší chvíle?
Když už jsme ve třetí třetině vedli například 6:1, tak tam už ta laxnost trochu byla a šlo vidět, že jsme polevili. To už se nám teď nemůže stávat. Nicméně jsme něco řekli a myslím, že to k tomu občas i patří. Když už vedeme velkým rozdílem, tak i když je to play-off, tak se to občas stane.

Série jste ukončili na ledě Sokolova. Jaký byl třetí semifinálový zápas?
Jeli jsme dlouho cestu, bylo to nepříjemné. Dojeli jsme ale asi dvě a půl hodiny před zápasem, takže jsme měli dost času se připravit. To prostředí ale taky nebylo úplně nejpřívětivější, bylo tam hodně lidí, občas na nás něco pořvávali, což jsem ještě nikdy nezažil. Když už jsme ale potom byli na ledě, tak jsme věděli, že na to máme, jsme lepší a přehrajeme je. Myslím si, že jsme zase dominovali a bez problémů si došli pro vítězství.

Po utkání jste taky převzali pohár pro vítěze Ligy dorostu. Jaké to pro vás bylo?
Trenér nám řekl, že se poháru nesmíme dotýkat. My jsme to už pak dál nijak neřešili. Nechci úplně říct, že to pro nás nic neznamená, je samozřejmě skvělé, že jsme získali pohár pro vítěze, ale pro nás je teď nejdůležitější baráž. Pohár je hezký, ale hlavně chceme postoupit do extraligy.

Jak jste si semifinále užil?
Bylo to úžasné. Nikdy jsem play-off nehrál, takže jsem si to užil na maximum. Chodilo hodně lidí, nám se herně dařilo, bylo to skvělé.

Teď vás čeká ta nejdůležitější část sezony. Jak těžké to v baráži bude?
Kluky z Litvínova znám, protože jsem tam dřív hrál. Vím, že to s nimi bude těžké. Řekl bych, že asi nejtěžší ze všech tří soupeřů. Se Sokolovem bychom měli uhrát šest bodů a Tábor jsem popravdě vůbec neviděl. Bude to pro mě novinka, opravdu nevím, co od nich čekat. Koukneme se na video a myslím si, že určitě máme šanci postoupit. Věříme si. Teď je ten moment, kdy bychom to měli urvat.

Takže si věříte i na extraligové týmy?
Řekli jsme si, že je jedno, jestli je to soupeř z extraligy, nebo z naší první ligy. My máme tým na to, abychom byli v extralize. Počítáme s tím, že nic neztratíme a získáme všechny body. Dost si věříme a snad to i potvrdíme.

Mezi play-off a baráží byla poměrně velká pauza. Jak jste ji využili?
Chtěli jsme semifinálovou sérii ukončit už po třetím zápase, ať pak máme více jak týden volna na regeneraci a doléčení zranění, která jsme během série měli. A taky na doladění pár věcí, ve kterých se ukázalo, že máme nedostatky. Jsme rádi, že jsme měli dostat času na regeneraci a pořádné tréninky.

Co byste vzkázal vsetínským fanouškům?
Chci vzkázat, že budeme jenom rádi, když přijde to nejvíce fanoušků. Doufáme, že na nás přijde dost lidí a poženou nás dopředu. Myslím si, že se mají na co těšit. Máme teď obrovskou možnost. Máme takový tým, který tu v rámci první ligy snad nebyl. Když se to neubojuje teď, tak nevěřím, že by se taková šance mohla příští rok opakovat. Naše ročníky 2006 a 2007 jsou hodně silné a vsázíme všechny karty na to, že to vyjde teď. Doufám, že lidi přijdou.

B1, čt 23.3.2023 Tábor - Vsetín 15:00
B2, so 25.3.2023 Sokolov - Vsetín 18:45