Takovéto obraty nám nemusí vyjít vždycky, uvědomuje si František Zúbek

Helena Hegeďová • 15.12.2016

Již druhé domácí utkání v řadě si musel vsetínský fanoušek užít, jelikož mu žlutozelení ve svých zápasech nabídli napínavou podívanou. „Z pohledu fanouška to musí být super, ale pro trenéry i pro nás jsou tyto zápasy dost fyzicky i psychicky náročné,“ poodkryl pravdu o těchto soubojích třicetiletý forvard František Zúbek. Uvědomuje si také, že štěstí se u Valachů nemusí držet donekonečna. „V základní části nám to vychází, ale musíme dávat pozor do dalších bojů, aby se nám to nevymstilo.“

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

Zápas byl strašně ubojovaný. Nedávali jsme si pozor v obraně, když jsme dorovnali. Soupeři se tak vždy povedlo opět odskočit. Bylo to opravdu těžké.

Co jste vlastně od dnešního zápasu očekávali?

Spíše jsme očekávali, že to bude jednodušší, protože Kopřivnici se v poslední době moc nedaří. Naopak nám se dařilo alespoň v závěrech zápasů, kde jsme dokázali otáčet skóre. Nakonec se však ukázalo, že to byl opravdu těžký zápas, ať už po fyzické nebo psychické stránce.

V úvodní třetině jste byli aktivnější na puku a byla z toho pouze jedna branka, ve druhé třetině se Kopřivnici povedlo dokonce otočit, jak jste to vnímal?

Dobře jim zachytal gólman. A po dvou třetinách jsme prohrávali kvůli brankám, které dali z brejku. Potom to byly branky z našeho nedůrazu před brankou, kde jsme si nepokryli hráče a oni puk vždycky dorazili až do brány. Stávat by se to nemělo.

Jak celkově hodnotíte dnešní obrannou hru?

Obranná hra nebyla úplně ideální, ale takové zápasy jsou. Musíme si dávat pozor, aby se nám takové věci nestávaly, protože takovéto obraty nám nemusí vyjít vždycky. Je to pro nás sice dobré na psychiku a teď v základní části nám to vychází, ale musíme dávat pozor do dalších bojů, aby se nám to nevymstilo.

Fanoušky ale musí takovéto zápasy bavit, co myslíte?

V poslední době hrajeme samé podobné zápasy, z pohledu fanouška to musí být super, ale pro trenéry i pro nás jsou tyto zápasy dost fyzicky i psychicky náročné.

Poslední zápasy spojuje také to, že je rozhodujete v poslední třetině, čím je to způsobeno?

Ano, na konci zápasu míváme více sil než soupeř, což je odrazem našich dobrých tréninků. Musíme pokračovat v tvrdé práci, a pokud se nám bude dařit způsobem, že jednou potáhne jedna pětka, podruhé jiná, tak to bude ideální. Momentálně se celkem daří naší lajně. Dobře hraje Pokec, Flin (Dominik Pokorný, Lukáš Finsterle). Výborně se nám dařilo, když jsme tam měli Hořáka (Adam Hořanský). A když se k tomu připojí obránci, tak je to super. Dneska tam padl gól Mojžovi (Pavel Mojžíš), za což ho chci pochválit a zároveň mu pogratulovat, jelikož dal první gól a k tomu zároveň se sirénou.

Vy jste také vstřelil jednu branku, jak vypadala tato situace?

Lukáš Finsterle skvěle prošel přes dva hráče a už jel sám na bránu, ale byl faulován. Dokázal ještě zakončit, střelou trefil betony, od kterých se puk odrazil ke mně. Já už měl před sebou prázdnou bránu, takže jednoduchý gól.

Za stavu 5:5 se vhazovalo před kopřivnickou bránou 6 vteřin před koncem zápasu. Věřil jste v branku?

Já věřím stále. Je to sport a ve sportu je možné všechno. Stačí si vzpomenout třeba na minulý domácí zápas s Hodonínem.