Spraví si junioři chuť? Na Lapač dorazí Technika a Havlíčkův Brod

Andrea Harmuthová • 10.01.2022

Juniorku čeká náročný týden. Nejprve odehraje zápas proti brněnské Technice, která je druhá ve východní tabulce a Vsacané s ní třikrát prohráli. Poté na Lapač přijede Havlíčkův Brod, se kterým se na junioři utkají v letošní sezoně poprvé. Tým okupuje třetí příčku v tabulce západní skupiny, zápas to tak určitě bude zajímavý. Na konci týdne dorazí Kobra Praha ze západní skupiny, která v minulém vzájemném utkání Valachy přehrála o jednu branku.

Novoroční vstup do rozjeté sezony se juniorce příliš nevydařil, když hned po vánoční pauze prohrála proti Přerovu, který vede tabulku skupiny východ. Zubři si vybudovali náskok už v první třetině a vsetínští junioři na ně nestačili. Zápas však doprovázelo mnoho potyček, které vyústily ve třináct trestů na každé straně. Druhý zápas nevyšel Valachům o moc lépe. Na Lapač přijeli Warriors, se kterými sousedí v tabulce a zápas to byl dramatický. Warriors utkání otevřeli a postupně nasázeli Valachům tři branky. Vsetín tak musel třikrát dotahovat. Nakonec rozhodly až nájezdy, které vyšly lépe brněnskému celku. Prolomí tento týden juniorka svou herní smůlu?

Zápas: 12. 1. Vsetín – Technika Brno 18:00

Vzájemné zápasy v sezoně:
19.9. 2021 Technika – Vsetín 6:5p (3:2, 0:1, 2:2 – 1:0)
Byl to dramatická zápas. Nejprve vedla Technika, vsetínští však srovnali. Na konci neudrželi vedení, a tak se šlo až do prodloužení, které lépe vyšlo brněnskému celku.
22.10. 2021 Vsetín - Technika 3:12 (1:4, 0:5, 2:3)
Technika Brno vstoupila do zápasu lépe a podařilo se jí otevřít skóre. Valaši ale během chvíle srovnali Poté už se prosazovali jen Brňané, kteří přidali během první třetiny další tři branky a v podobném tempu pokračovali až do konce zápasu. Vsetínu se podařilo vstřelit ještě dvě branky, ale na výsledku to nic nezměnilo.
26.11. 2021 Technika – Vsetín 7:1 (2:0, 4:1, 1:0)
Technika se dostala v první periodě do vedení, které postupně navyšovala. Vsetínskému celku se podařilo prosadit pouze jednou. Body tak putovaly do Brna.

Technice se vstup do Nového roku vydařil. Hravě si poradila s druhým brněnským celkem – Warriors. Technika se dostala do jednobrankového vedení v první třetině, rozhodla ale až závěrečná dvacetiminutovka. V té přidala ještě tři branky a zvítězila. Ve druhém zápase se postavila proti Šumperku. Ten nejprve vedl, ale brněnský celek ve druhé části skóre otočil a vybudoval si jednobrankové vedení. V poslední periodě přidal ještě dvě pojišťovací branky a připsal si další vítězství v řadě.

Zápas: 14. 1. Vsetín – Havlíčkův Brod 19:15

Havlíčkovu Brodu se po Vánocích zatím daří. V minulém týdnu si bez problému poradil se Šumperkem, kterému ve druhé části nadělil čtyři branky. Draci poté už jen kosmeticky upravili skóre, když přidali jednu branku. Podobně proběhl zápas proti Kralupům nad Vltavou. První třetina byla vyrovnaná, oba týmy vstřelily po jedné brance. V druhé třetině už ale domácí dominovali a Kralupy přehráli 4:2. Ve třetím zápase uplynulého týdne přivítali Ústí nad Labem. Brod se v první polovině zápasu dostal do tříbrankového vedení. Ústí se poté dvěma rychlými střelami dostalo na rozdíl jediné branky, ale domácí znovu skórovali. Hostujícímu týmu se podařilo vstřelit kontaktní branku, ale poté už se tým Havlíčkova Brodu rozjel a nešlo jej zastavit. Během několika minut nasázel Ústí tři další branky a hostující už nedokázali srovnat skóre. Pouze mírně upravili výsledek dvěma brankami. Tým Havlíčkova Brodu je tak zatím při chuti. Uvidíme, jak si poradí s týmem Vsetína.

Zápas: 16. 1. Kobra Praha – Vsetín 12:15

Vzájemné zápasy v sezoně:
28.10. 2021 Vsetín – Kobra Praha 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
Branky padaly především v prostřední dvacetiminutovce, kde sice Vsetínští vedli, ale jen na chvíli. Kobra je nakonec přehrála o jednu branku.

Kobře se po Vánocích moc nedaří. Zápas s Ústím nad Labem vedl až k samostatným nájezdům, ve kterých skórovalo Ústí. Poté je čekal zápas s Chrudimí, která je na druhém místě v tabulce západu. Chrudim se dostala do vedení hned v první třetině, ve druhé přidala jednu branku. V poslední dvacetiminutovce se Kobra přiblížila zisku třech bodů, když vstřelila dvě rychlé branky. Nakonec to ale nestačilo a body si odvezl tým z východních Čech. Na závěr týdne je čekal souboj s lídrem tabulky z Písku. Ten se prosazoval už od první třetiny. Ve druhé periodě se Kobře podařilo vstřelit kontaktní branku, ale další už nepřidala. Soupeř ji tak přestřílel 4:1.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Tkadlec – Prčík, Matějíček, Machů, Sýkora, Fojtík, Liss, Čapka, Sviták – Janíček, Maštalíř, Jurek, Horský, Przybyla, Bachánek, Bednařík, Broža.
Havlíčkův Brod: Pulda – Hrbek, Besmák, Kuchta, Kutlvašr, Zych – Pártl, Mlejnek, Hrdlička, Janko, Fiala, Kravec, Krejčí, Bulík, Prášek.
Technika: Skoupý – Kubica, Šujan, Mrkvica, Holcman, Šupa, Svoboda, Blaško – Trögner, Sever, Růžek, Čoupek, Lajoš, Adam, Fornál, Líska, Nerad, Pospíšil.
Kobra Praha: Iliev – Bečvařík, Svach, Šesták, Menzel, Cichoň, Skorčík – Čermák, Rejna, Ribarovski, Bauer, Černý, Čečetka, Novák, Borodenko.

Lídři kanadského bodováníBodující mezi obránciGólmanská jedničkaPořadí v tabulce
VsetínAdam Bachánek (7+17)Richard Liss (3+11)David Tkadlec (90,29 %)5. východ (30 b.)
Havlíčkův BrodFilip Pártl (20+15)Ondřej Besmák (1+13)Matyáš Skoupý (90,23 %)3. západ (50 b.)
Technika BrnoTomáš Čoupek (20+36)Pavel Kubica (5+13)Pavel Pulda (90,68 %)2. východ (51 b.)
Kobra PrahaPatrik Bauer (10+15)Jakub Červenka (3+11)Nikola Dimitrov Iliev (89,53 %)
4. západ (36 b.)