Sparta překážkou v návratu na osmé místo

Aleš Koňařík • 20.01.2003

V s e t í n - V dohrávce 34.kola hostí vsetínští hokejisté Spartu a fanoušci se možná více než možností postupu do play-off zaobírají otázkou: jak dlouho ještě vydrží nevídaná bilance Radovana Biegla, jehož neprůstřelnost na domácím ledě čítá již 269 minut a 28 vteřin (pozn. údaj uváděný ČTK -289 minut- vychází z chybně uvedených statistik na hokej.cz). Na Biegla naposledy vyzrál plzeňský útočník Štefanka ve 28.kole. Vsetín se v případě úspěchu může vrátit na osmé místo, o které se připravil kontumací utkání zápasu s Českými Budějovicemi.

Sparta míří na Valašsko s notně prořídlou sestavou. Mistrovský celek trápí absence hned sedmi hráčů základní sestavy. Chybí obránci Šrek a Richter, dále pak útočníci Tomík, Zelenka, Martinec, Kubinčák a pravděpodobně i navrátilec z Ruska Radek Bělohlav, který nedohrál poslední střetnutí s Českými Budějovicemi. Sparta v něm Budějovice smetla vysoko 6:1 a pod vedením nového trenéra Aloise Hadamczyka prohrála pouze v Karlových Varech.

Produktivitě Sparty zatím vévodí Petr Leška s 29 body, loňský vítěz kanadského bodování však v mistrovském klubu nepřekročil vlastní stín a jeho výkony zůstávají spíše za očekáváním. S blížícím se play-off naopak nabírají na formě ve Vsetíně dobře známí útočníci Kratěna, Broš a Tomajko, nelze opomenout ani nestárnoucího Petra Břízu v brance Pražanů. Po nevydařeném angažmá v zámoří se v dresu Sparty představí i Vsetínem odkojený útočník Martin Paroulek a také Viktor Ujčík, který znatelně pookřál po nedávném přestupu z Plzně.

Vsetín se už smířil s faktem, že dosud nejproduktivnější obránce Petr Kuboš se již letos na ledě neukáže, nadále se však nevdává možnosti angažovat centra Josefa Štrauba. Se Spartou letos Vsetín odehrál dva vyrovnané zápasy, přičemž jednou remizoval 4:4, podruhé zvítězil v prodloužení 2:1, a to díky brance Radima Kucharczyka.

Sestava Sparty v posledním kole:
Sparta Praha: Bříza - F. Ptáček, Jan Hanzlík, Nedvěd, Srdínko, Nedoma, Jiruš - Ujčík, P. Martinec, Žemlička - Kratěna, Broš, Tomajko - Paroulek, Leška, Bělohlav (43. Vondráček, 45. Havelka).