Spadl nám kámen ze srdce, raduje se Daniel Klímek z výhry nad Plzní

Anna Pavlína Sedláčková • 25.03.2019

Junioři mají za sebou čtvrtý zápas čtvrtfinále, ve kterém zvítězili, a tak je čeká ještě jeden rozhodující zápas s Plzní. „Bude to zápas o všechno, když prohrajeme, skončíme, když vyhrajeme, jdeme dál,“ vyjadřuje se Daniel Klímek. Vsetínskému útočníkovi se také v celé sérii dlouho nedařilo vstřelit gól. „Spousta lidí už mě s tím trošku štvala,“ říká s úsměvem. A není divu, v tomto utkání skóroval hned třikrát. „Naštěstí jsem to už konečně prolomil,“ má radost.

Jak byste zhodnotil druhý čtvrtfinálový zápas na Lapači?
Myslím, že to byl bojový hokej, hlavně z obrany. Snažili jsme se nedostat gól a naopak nějaký dát. Měli jsme hodně přesilovek, bohužel jsme jich moc nevyužili, ale aspoň jsme se do zápasu dostali, trošku jsme na ně zatlačili. No a pak jsme si to chtěli jen užívat.

Jak jste se na tento zápas připravovali?
My se teď připravujeme na posledních sedm osm zápasů pořád stejně, ať je to první nebo poslední zápas. Věděli jsme, že to může být poslední zápas, snažili jsme se do toho dát všechno a vyšlo to.

První polovina první třetiny nebyla moc aktivní. S jakou taktikou jste do utkání šli?
My jsme hlavně čekali na jejich chyby, nikam jsme se nehnali, nechtěli jsme hrát nějaký útočný hokej, o tom play-off není. Nakonec se nám to povedlo, dali jsme první gól, bohužel jsme potom další dostali, ale to se stane, je to hokej. Měli jsme hodně přesilovek, bohužel už nás má Plzeň celkem přečtené, tak jsme zkoušeli něco nového, a nevyšlo to. Na druhou stranu jsme ale dvě využili, tak aspoň něco z toho bylo.

Měli jste taky přesilovku 5 na 3...
To už byla asi pátá, kterou jsme nevyužili. Pracujeme na tom na tréninku, snažíme se něco změnit, včera nám to vyšlo, dali jsme gól při hře 5 na 3. Dneska jsme bohužel nedali, ale to se stane.

Jak byste popsal vaši hru, když už jste vedli 3:1? A jak po vyrovnání Plzně na 3:3?
Hlavně jsme si říkali, že nesmíme dostat gól, že to musíme udržet a ubojovat. Bohužel se nám to nepovedlo. Byly tam nějaké chyby. Říkáme si to celou sezónu, ale bohužel se nepoučíme. Za stavu 3:3 byla Plzeň na koni a řekl bych, že jsme s tím měli trošku problémy. Celkem nás tam tlačili. Chtěli jsme hlavně přežít ten jejich tlak a nějak to uhrát. Dostali jsme přesilovku a dali z toho gól, z čehož nám spadl kámen ze srdce. Potom jsme se to snažili prostě ubojovat. Naštěstí jsme vyhráli, a to je to důležité.

Pokoušeli jste se nějak pomáhat gólmanovi?
Sachy výborně chytá, snažili jsme se mu pomoct, co nejvíc to jde. Klidit to před bránou, ať nedorážejí. Jakžtakž se nám to daří, když se ohlédnu zpátky na sezónu, tak jsme se teď hodně zlepšili. Ještě to furt není ideální, měli bychom být důraznější, ale zatím nám to vychází.

Dlouho se vám nedařilo vstřelit gól. Jaké to bylo? A jaká byla poté nálada týmu?
Spousta lidí mě už trošku štvalo s tím, že mám dávat góly a nedávám (směje se). Naštěstí jsem to už konečně prolomil a byly z toho dneska tři důležité góly. Ono je teď jedno, kdo ty góly dává, jestli ten nebo ten, hlavně že se vyhrává. Byli jsme rádi, že jsme zase vedli, už jsme to chtěli prostě ubojovat, měli jsme toho všichni plné zuby. Plzeň na nás tlačila, nakonec jsme to udrželi.

Předpokládám, že vám nevadilo, že jste vstřelili gól po zaznění sirény?
Nevadilo (směje se), my jsme byli hlavně rádi, že jsme vyhráli.

Nemrzí vás včerejší prohra? Už jste mohli vyhrát sérii.
Mrzí nás to, včera jsme zase vedli, pak jsme ten náskok zase ztratili. Pokazili jsme si to sami. Když vedeme, tak bychom si tak důležitý zápas měli více uhlídat.

Jak se hodláte připravit na rozhodující zápas v Plzni?
Bude to zápas o všechno, když prohrajeme, skončíme, když vyhrajeme, jdeme dál. Myslím si ale, že to nebude nijak jiné. Máme na to stále stejný program. Zítra jedem do Plzně, připravíme se, dobře se vyspíme a snad vyhrajeme.