Souboj o třetí místo! Valaši se o něj jedou poprat do Sokolova

Jan Tajzler • 07.12.2021

Po triumfu s Třebíčí čeká na vsetínské hokejisty další souboj s týmem z čela tabulky. Valaši se vypraví na dlouhou cestu do Sokolova, který momentálně drží 3. místo v tabulce, Vsetín se však v případě úspěchu může právě na úkor Sokolova v tabulce posunout. Baník je však ve velké formě, daří se mu držet šňůru vítězství, na domácím ledě má navíc zelenožlutým co vracet. Atraktivní bitva odstartuje na západě Čech ve středu od 18:00.

Historicky první vzájemné měření sil mezi Sokolovem a Vsetínem se datuje do sezony 1991/1992 a bylo to stejně jako dnes na úrovni druhé nejvyšší soutěže. První zápas hostil Sokolov a doma zvítězil 2:1, Západočeši pak stejným poměrem zvítězili i na Valašsku. Největší porci vzájemných střetnutí přinesla následující sezona 1992/1993. Díky tomu, že se oba kluby potkaly ve skupině o udržení, sehrály spolu hned šest zápasů během jednoho ročníku. Téměř vždy platila výhoda domácího prostředí, Vsetín tento trend narušil 7. listopadu 1992, kdy vůbec poprvé vyhrál na ledě Sokolova 4:1. V další sezoně už se odehrály pouze dvě střetnutí mezi těmito soupeři, to už Valaši mířili za postupem do nejvyšší soutěže a k největším úspěchům své historie. Znovu se Vsetín se Sokolovem potkal až v sezoně 2019/2020, s Baníkem stihl Vsetín v novodobé éře odehrát pět duelů, kapituloval pouze v jednom, když v loňském ročníku na ledě Sokolova padl po prodloužení 3:4.

Sokolov jede, vyhrál devět zápasů v řadě

Baník hraje v Chance lize třetí sezonu, když se mu povedl návrat v ročníku 2018/1019. Klub se opírá o spolupráci s pražskou Spartou a po vlažném startu se černožlutým daří skvěle. Zápodočeši zaznamenali úctyhodnou sérii devíti vítězství, která je katapultovala na 3. místo v tabulce. Baník se nezastavil ani na ledě favorizované Jihlavy, z Vysočiny si odvezl všechny body za přesvědčivé vítězství 5:2. Nyní se v domácím prostředí připravuje na odvetu proti Vsetínu.

Na západě Čech našel ideální angažmá Vojtěch Tomi, momentálně je největším tahounem Baníku, když si připsal na své konto 26 kanadských bodů za 12 branek a 14 asistencí. V Sokolově také působí aktuálně nejproduktivnější obránce Chance ligy Jan Pohl (7+15). Daří se i Vítu Jiskrovi (10+9) a stejný přísun kanadských bodů zaznamenal také Ondřej Jurčík (6+13). Kariéru v dresu Sokolova obnovil po dlouhodobém zranění také Daniel Přibyl, ve třech zápasech zaznamenal dva kanadské body a momentálně už se o něj znovu hlásí pražská Sparta.

Při pohledu do defenzivních řad určitě nesmíme opomenout Jana Nováka, jenž do Sokolova přišel z mateřské Slavie Praha a i zde je mimořádně platný, důkazem budiž jeho podpora ofenzívy s bilancí 3+9, k tomu má navíc 5 kladných bodů v hodnocení +/-. Vsetínští fanoušci si možná vzpomenou i na Jana Strejčka, jenž trápil Vsetín v semifinále loňského play-off. momentálně obléká dres právě Sokolova. V brankovišti má Sokolov kam sáhnout, v sezoně dal příležitost již čtyřem maskovaným mužům, největší porci má za sebou Oldřich Cihoň v jedenácti zápasech průměrně inkasoval 2,31 branky na zápas s úspěšností zákroků na úrovni 91,37. Baník může mezi tři tyče nasadit také Adama Berana, Vladislava Habala či Jakuba Neužila.

Zaboduje povzbuzený Vsetín i v Sokolově?

Valaši mají za sebou úspěšný týden, ve středu otočili nepříznivý stav na ledě pražské Slavie, když si připsali tři cenné body za výhru 2:1. Teprve čtvrtým přemožitelem v ročníku se stal Vsetín v sobotu v případě suverénní Třebíče. S novým sebevědomím nyní Valaši vyrazí do Sokolova, kde se střetnou znovu s týmem s mimořádnou formou.

V utkání s Třebíčí se blýskl dvěma trefami Jan Berger. Co možná vsetínské fanoušky překvapí, je fakt, že obránce Ondřej Smetana se momentálně řadí mezi trojici nejlepší střelců z pozice beků, také on přispěl vstřelenou brankou k pokoření lídra tabulky a jeho trefa navíc byla vítězná. Skvělý pohyb na ledě se letos daří přetavit do produktivity i Adamu Hořanskému, šikovný bruslař má na kontě již 10 kanadských bodů za 2 branky a 8 asistencí.

Vsetín se v Sokolově představí ve středečním podvečeru, půjde znovu o zajímavý duel, utkají se sousedé v tabulce a zelenožlutí míří na západní cíp republiky s jasným cílem, potvrdit výhru nad lídrem tabulky a na úkor Baníku poskočit na 3. místo v tabulce. Nic jednoduchého však Vsacany nečeká, jak si povedou, můžete sledovat od středečních 18:00.

Sestavy v minulém kole:

Sokolov: Neužil – Klejna, Novák, Pohl, Strejček, Rulík, Vodička, Mrowiec – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Šmerha, Kverka (A), Kružík – Šik, Rohan (C), Pořízek – Jandus, Hašek, Sloboda.

Vsetín: Málek – Jerofejevs, Štach, Šimon Jenáček, Smetana, Jakub Jenáček, Vosátko, Ondračka – Berger, Pšurný, Rob – Pitule, Půček, Hořanský – Březina, Vlach, Gago – Apolenář, Kucharczyk, Vítek.