Souboj o čelo tabulky: Na Lapač zavítá překvapení soutěže z Benátek nad Jizerou

Jan Tajzler • 02.12.2020

Kdo by to byl před začátkem základní části řekl, že v rámci 14. kola se Vsetín střetne s Benátkami nad Jizerou o pozice v elitní čtveřici celků, ale je tomu skutečně tak. Farma libereckých Bílých Tygrů prožívá vydařený průběh sezony, když po 12 zápasech sídlí na 3. místě a bodovat umí i na hřištích soupeřů. Vsetín však bude chtít naplnit roli favorita a udržet domácí neporazitelnost. Souboj Vsetína s Benátkami nad Jizerou startuje ve čtvrtek od 17:30.

Benátky si užívají dosavadní sezonu

Účelem benáteckého hokeje je poskytovat zázemí nadějným talentům z liberecké hokejové líhně, díky tomu disponuje kádr pro Chance ligu širokou zásobou hráčů s průměrným věkem 21 let. Počet borců přesahující 30 let byste spočítali na prstech jedné ruky, přesto se Benátkám v dosavadním průběhu soutěže nadstandardně daří, vždyť na 3. místě jsou pouze díky horšímu skóre oproti vedoucí Porubě a druhé Jihlavě. Tak trochu nečekaně tedy ve Vsetíně půjde o šlágr.

Tým Benátek stihl odehrát 12 zápasů a pouze třikrát vyšel bodově naprázdno, stalo se tak zrovna v posledním kole, ve kterém Benátky nestačily Přerovu a podlehly 1:4. Další dvě ztráty zaznamenal kádr plný mladíků v Porubě (1:3) a Sokolově (1:5). Jinak je to celkem slušná bodová jízda. Na přelomu přerušení a následného restartu soutěže zaznamenali Středočeši sérii čtyř výher v řadě. Za oběť jim padly týmy Kolína (5:4), Šumperku (3:2), Vrchlabí (2:1) a skvělý obrat se zdařil v Třebíči, kde Benátky ztrácely dvě branky, aby nakonec zvítězily 6:3.

Tahounem týmu je jednadvacetiletý útočník Kryštof Hrabík, jenž je s 5 brankami nejlepším střelcem, a pokud připočteme i 7 asistencí, jedná se o nejproduktivnějšího borce z Benátek. Průměr kanadského bodu na zápas si drží také dvacetiletý Matěj Pekař (2+7). Zkušenosti nadějným mladíkům dodávají Daniel Špaček (2+5) nebo ještě loni extraligový Lukáš Pabiška (1+4).

Defenzívu Benátek má na povel kapitán týmu Petr Kolmann, jenž v osmi duelech zaznamenal 4 branky a na další 4 přihrál. Pouze do dvou utkání, avšak s výraznou produktivní stopou, zasáhl Tomáš Hanousek (2+2). Stabilnějším členem obrany Středočechů je Petr Krejčí, u kterého zaujme především 6 plusových bodů, společně s útočníkem Matějem Pekařem se tak momentálně jedná o nejužitečnějšího hráče týmu.

Brankoviště Benátek nad Jizerou střeží pro Mistrovství světa hráčů do 20 let nominovaný Lukáš Pařík, ten si navzdory úspěšným výsledkům Benátek příliš oslnivá čísla nevychytal, úspěšnost zákroků je pod 90 procenty a průměrně inkasoval 3,19 branky na zápas, nabírat však zkušenosti ve druhé nejvyšší soutěži je momentálně pro talentovaného brankáře to nejpodstatnější. Benátky pak mohou nasadit ještě Matěje Žajdlíka, Jakuba Hrstku nebo Jaroslava Pavelku, ten Benátkám pomohl v září dvěma odchytanými duely, ale jeho místo je především v extraligovém Liberci.

Vsetín se může posunout na čelo tabulky

Valaši dali v posledním utkání zapomenout venkovním nezdarům a na domácí půdě porazili nepříliš oblíbeného soupeře z Frýdku-Místku. O potřebném vítězství Valachů rozhodla třetí třetina, na jejímž startu se prosadil navrátilec do sestavy David Březina a krátce na to pojistil vítězství Vsacanů dvěma přesnými trefami Jan Kloz, jenž se tak v tabulce klubových střelců dotáhl na Sebastiana Gorčíka, ten je i díky úterním asistencím momentálně nejproduktivnějším hráčem Vsetína s bilancí 5+6.

Vsetín proti Frýdku-Místku potvrdil domácí neporazitelnost, Srdínkovi svěřenci na Lapači ztratili pouze jeden bod, když favorizované Kladno udolali v prodloužení 4:3. Jinak ovšem Valaši sbírají v domácím prostředí jedno tříbodové vítězství za druhým a s tímto cílem vstoupí také do utkání s aktuálním překvapením soutěže z Benátek nad Jizerou.

Trenéři Srdínko s Jenáčkem určitě vítají návrat marodů zpět do sestavy, již v Třebíčí se hlásil zpět Vojtěch Šilhavý. Do utkání s Frýdkem-Místkem pak nastoupil již zmíněný David Březina a do třetí formace se zařadil Patrik Machač. Marodka Valachů je aktuálně prázdná a na Lapači tak trenéři mohou nasadit tým v plné síle. V úterním střetnutí dostal důvěru mezi třemi tyčemi brankář Jakub Málek, pro nějž to byl letos druhý start v Chance lize za Vsetín.

Souboj Vsetína s Benátkami nad Jizerou odstartuje ve čtvrtek od 17:30, v případě vítězství mohou Vsetínští pomýšlet i na posun blíže k 1. místu v tabulce, na vedoucí trio ztrácejí ze 4. místa pouhé dva body. Držitelé permanentek mohou toto utkání sledovat zdarma díky portálu hokejkatv.cz, další alternativou je také podrobná textová onlajn reportáž v režii vsetínské redakce.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Štach, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Půček – Machač, Kucharczyk, Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Benátky nad Jizerou: Pařík – Kolmann, Šedivý, Štibingr, Kunst, Haš, Aubrecht, Kovář – A. Dlouhý, Najman, D. Špaček – Pabiška, Čederle, Jiruš – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Jansa, Gajda.