Sobotní utkání v Přerově znamená klíčový boj o co nejlepší výchozí pozici pro play-off!

Dominik Tobola • 15.02.2013

Základní část vrcholí, do jejího konce zbývá odehrát poslední dvě kola. Valaši se nejprve představí v sobotu na ledě lídra 2. ligy z Přerova. Zelenožlutí půjdou do boje s vědomím, že proti hanáckému soupeři se jim v letošní sezóně příliš nedaří. Podařilo se jim zvítězit pouze jednou, ve dvou případech odcházeli poraženi. Každý zápas ovšem začíná za stavu 0:0 a sobotní utkání nebude výjimkou. Jak se tedy družina vedená Viktorem Hlobilem a Lubošem Jenáčkem popasuje s bojem o 4. místo, které zaručuje začátek play-off v domácím prostředí? To se dozvíme v sobotu 16.2. kolem 20:30 SELČ. Z utkání bude jako obvykle přenášen onlajn přenos.

Valašský hokejový klub prokazuje již od vánočního derby s Valašským Meziříčím, kdy vyhrál 7:0, velice dobrou formu. Od té doby bylo odehráno jedenáct utkání, z nichž jen ve třech případech odcházeli hráči v zelenožlutém dresu poraženi. Velice dobrou fazónu ovšem kazí paradoxně poslední odehrané derby, tentokrát na "bobří" hrázi. Hostující Valaši měli po celou dobu utkání obrovskou převahu a ve 42. minutě navíc zvyšoval Vrba ranou na 4:2. Polovina třetí třetina však počala zkázu Vsetína. Nejprve snížil druhou trefou v utkání Coufal. A poté hosty zničila závěrečná dvouminutovka. Srovnání zařídil Heča a šest sekund před koncem řádné hrací doby šokoval brankou na 5:4, která znamenala vítězství Bobrů, Vajda.

„Dneska 50 minut si myslím, že jsme měli hru pod kontrolou. Soupeře jsme do ničeho nepustili, i když šance samozřejmě nějaké měli. My místo abychom padli do střely v posledních vteřinách, abychom to nějakým způsobem ubojovali, tak uděláme ty samé chyby, co v první třetině a na které jsme hráče upozorňovali. Ten čtvrtý gól padl po čistě prohraném buly, což se prostě nemůže stát. No a pátý gól, my nevyhodíme kotouč, nepokryjeme ho... Soupeř za tím vítězstvím šel v závěru víc jak my,“ hledal slova, osudem utkání zbit, trenér Hlobil.

S velmi pošramocenou šancí na čtvrté místo šli tedy Valaši do utkání proti Prostějovu a ukázali světu, že také oni dokáží zvrátit nepříznivě se vyvíjející stav. Po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 1:2. Ve posledním dějství ovšem třemi brankami strhli vítězství na svou stranu. Lví podíl na těchto třech bodech měl především znovuzrozený kanonýr František Zúbek: „Šance jsem měl, ale celou sezónu v kuse se mi prostě dařit nemůže. Jsem moc rád, že to dnes konečně padlo. Fardys poslal v přesilovce skvělou střílenou přihrávku na Mikšu a mne se to odrazilo před prázdnou bránu, takže to bylo vcelku jednoduché,“ popsal své počínání a trefu slovenský šutér ve vsetísnkých službách.

Přerov: Zubři chtějí odrazit nápor Havířova a jít do play-off z pozice lídra

Rozlosování určilo, že si jak Přerov tak Vsetín zahraje dvě utkání, heslovitě řečeno "Týden na návštěvě v sousedním kraji". V hanáckém, respektive valašském. VHK, jak již bylo zmíněno, porazil minulou sobotu Prostějov. Zubři jen tak tak uhráli vítězství na nájezdy proti posledním Bobrům. Tedy, sobota tohoto týdne završí souboje obou krajů utkáním Přerov - Vsetín. Který region si pro sebe utrhne větší krajíc bodů?

Hokejisté Mea ve stejnojmené aréně tedy přivítali minulou sobotu Bobry z Valašského Meziříčí, kteří potvrdili vzrůstající formu před baráží o udržení 2. NHL. Nejen, že lídra obrali o bod, Valmez měl podstatnou část utkání šanci na všechny tři. To by ovšem nesměl probrat z letargie domácí střelce jejich nejmladší útočník. Michal Rajnoch snížil v 48. minutě na 2:3 a poté čtyři minuty před koncem završil hattrick a srovnal stav, který vydržel až do samostatných nájezdů. Ty si vzal na starost pro změnu ten nejzkušenější forvard Richard Brančík a rozhodl o povinné, nicméně pouze dvoubodové výhře Přerova.

„Jednoduché to nebylo a my jsme s tím celkem počítali. Valmez totiž před tímto zápasem neměl špatné výsledky. Dnes hrál velice dobře, hodně se zaměřil na obrannou činnost, kterou ještě podpořil brankář Slovák. Dvě třetiny to soupeři vycházelo a dokázal potrestat naše chyby. My jsme byli v těch čtyřiceti minutách velice laxní. Až ve třetí třetině jsme soupeře dostali pod velký tlak a dokázali jsme uhrát alespoň dva body. Sestava byla hodně slepená, což by se už během příštího týdne mělo zlepšit. Hodně se však nadřeme na gól, v koncovce je to teď bída,“ lamentoval po utkání asistent trenéra Lubomír Václavíček.

Ovšem, i přesto drží Meopta, s tříbodovým náskokem na druhý Havířov, první příčku zaručující domácí start ve všech utkáních play-off. Tomu také museli dopomoci svými kanadskými body jednotlivci v kádru Přerova. Těmi nejvíce bodujícími jsou převážně hráči starší třiceti let. Tuto charakteristiku podtrhuje vedoucí muž produktivity Zubrů, jímž není nikdo jiný než zkušený matador Richard Brančík (20+22). Také další dvě místa jsou obsazeny čerstvýmu třicátníky, Marek Dittrich (14+24) a vsetínským velmi známý Petr Sakrajda (13+20). Z mladších hráčů je na tom nejlépe jednadvacetiletý Matěj Málek (15+5) a opomenout nesmíme ani nejmladšího člena sestavy, dnes již zmíněného Michala Rajnocha (5+0), který si ve svých osmnácti letech vede velmi dobře.

Divácká kulisa slibuje hlasitou podporu, snad již však bez výtržností!

Už dříve bylo naznačeno, že vsetínští fanoušci pořádají druhý velký výjezd a opět do Meo Arény. Všichni víme, jakým skandálem dopadlo první a přerušené utkání právě díky řádění fanoušků. Bezpečnostní složky budou jistě zajištěny lépe a chování fanoušků snad již bude jen a jen pozitivní a ku prospěchu utkání. "Fanoušky prosíme, aby svým chováním nijak nenarušili chod utkání. Zároveň však, aby byli hnacím motorem pro naše hráče a tak říkajíc jejich šestým hráčem v poli," uvedl jednatel klubu Daniel Tobola. Takže v sobotu 16.2. úderem 17. hodiny počíná velkolepá bitva jak na ledě, tak v hledišti, buďte u toho i vy!

Předpokládané sestavy: Sestava VHK hlásí další návrat, po dlouhém zranění se vrací Marek Dubec!

Ano, přichází další a velmi příjemná zpráva. Do řad vsetínské sestavy se vrací po dlouhém zranění Marek Dubec, který absentoval od 21.11. kdy si v utkání proti Prostějovu přivodil zranění ramene. S natrhlými vazy poté musel na operaci a nyní je opět připraven hájit zelenožluté barvy a pomoci týmu k co nejlepším výsledkům. Jak se mu a celému týmu povede?

Přerov: Sklenář J. (Vojtek) - Pala, Tomeček, Vlček, Andrýsek, Kudělka, Osina - Goiš, Sedlák, Janeba - Sprušil, Brančík, Ditrich - Kolář, Rajnoch, Blinka - Řezáč, Vaněk.

Vsetín: Plšek (Hromada) - Žabčík, Vrba, Bezuška, Tichý, Hoďa, Tesařík, Farda - Vaněk, Zúbek, Mikšovský, Šiafutdinov, Vítek, Hruška O., Hruška P., Brezáni, Holík, Kajaba, Kubo, Dubec, Podešva.