Snažili jsme se dát do toho všechno, hlásá Petr Štindl

Helena Hegeďová • 20.08.2016

První přípravný zápas na domácí půdě zhodnotil šestadvacetiletý bek Petr Štindl, který patřil i se svým parťákem v obranné dvojici, Patrikem Vránou, k výrazným postavám zápasu se Šumperkem. Odchovanec Vsetína nosil naposledy dres Komety Brno a také Litvínova v jeho mistrovské sezóně.

„Dnešní zápas byl takový letní. Tak od desáté minuty byl horší led. Jinak to byl klasický přípravný zápas,“ začal své hodnocení trochu netradičně Petr Štindl. „Od zápasu, ani od soupeře jsem nic zvláštního neočekával,“ přiznával, vzápětí však dodal, že do něj šel s tím, že je to přípravný zápas, který jde, stejně jako všichni ostatní, odmakat.Skóre, které po třech třetinách svítilo na tabuli, by mohlo naznačovat jednoznačnému utkání s jasným vítězem. Takovýto výrok by však nebyl vůči soupeři férový a stejně to vidí i obránce domácího celku. „Po dvou třetinách to bylo 2:0, takže tak jednoznačný zápas, jak to vypadá ze skóre, to určitě nebyl. Soupeř bruslil a dobře bránil.“

Nezůstal však jen u hodnocení soupeře, vyjádřil se také k aktuální situaci v kádru Vsetína. „V tomto týmu je hodně zraněných nebo nemocných hráčů, hrálo se na tři lajny a trošku se možná projevila únava, ale snažili jsme se dát do toho všechno. Ono ideálně se hraje tak na šest, max sedm beků. Teď jsme hráli na ty tři lajny, většinou se začíná na čtyři a co nejkratší střídání.“ Parťákem do obrany byl Petrovi Patrik Vrána, který strávil poslední sezóny v Polsku. „Na hodnocení mojí hry s Patrikem Vránou je příliš brzo, zatím jsme spolu měli jeden trénink a jeden zápas.“

Hráči již mají za sebou kvalitně obsazený turnaj v Havířově, kde se kromě domácího AZetu utkali také s Polskými týmy Tychy a Oswiecim. „Co se týče turnaje v Havířově, tak kvalita soupeře byla určitě větší. Byl to první týden na ledě, takže jsme se do toho spíš dostávali,“ hodnotil vsetínské počínání na tomto turnaji bek s osmnáctkou na zádech, „Myslím si, že teď už to bylo i kombinačně o něco lepší, sice ne ideální, ale o něco lepší to bylo,“ vrátil se ještě jednou k zhodnocení výkonu v posledním zápase.

Štindl má za sebou 51 zápasů v extralize, ve kterých nasbíral 6 kanadských bodů za tři góly a tři asistence. „Samozřejmě, srovnávat se to nedá. Ale tady na Vsetíně se snaží tomu dát takový systém jako v extralize. Tréninky jsou hodně náročné, všechno tady má hlavu a patu a myslím si, že je to na dobré cestě. Jsem rád, že mně Vsetín umožnil tady trénovat i když se neví, jestli tady zůstanu.“