Snad mi kluci ze začátku pomohou, říká po prvním tréninku Pavel Jekel

Redakce • 22.01.2018

Vsetínské brankoviště je o jedno jméno bohatší. K dvojici Michal Šurý a Luboš Horčička přibyl od pondělního tréninku Pavel Jekel. Brankář, který letos Vsetínu ve třech zápasech dovolil jen dvě branky a i díky skvělému výkonu nebral Vsetín v zápasech s Třebíčí ještě ani bod. Nyní je na Vsetíně, aby podobné výkony předváděl i v zelenožlutém dresu. Přečtěte si, co říkal Pavel Jekel po prvním tréninku s A-týmem Vsetína.

Pavle vítejte na Vsetíně. Jak se zrodil váš přesun?
Byl jsem s přítelkyní na nějaké přednášce. Zavolal mi sportovní sekretář Komety Brno pan Zubíček a řekl, že na 90 % bych měl jít na Vsetín, že se právě domluvili. Šlo o to, že v Kometě je momentálně moc brankářů a Karel Vejmelka měl přijít do Třebíče. Tak nějak a celkem rychle se to událo.

Jaké byly bezprostřední pocity, když jste se to dozvěděl?
Byl jsem trošku nervózní a tím, jak to bylo narychlo, tak jsem nevěděl, jestli je to pravda nebo ne. Teď když jsem tady jsem rád. První trénink byl hodně kvalitní a jsem rád za novou zkušenost. Doufám, že se mi bude dařit i tady.

Co vám k přestupu řekli spoluhráči z Třebíče?
Něco ve smyslu, že se na Vsetíně pije slivovice (směje se). Dělali si ze mě srandu. Popřáli mi štěstí, ať se mi daří a že se ještě uvidíme.

Těšil jste se na Vsetín? Není to pro vás úplně neznámá, jako soupeř jste zde už nastupoval i ve druhé lize.
Neznal jsem zázemí. Nevěděl jsem, jestli je tady posilovna, rozcvičovna, jak vypadá kabina, jaký je realizační tým, ale když jsem to viděl, tak jsem velmi spokojen. Je to tady nové, pěkně udělané, lidi jsou příjemní i ochotní mi pomoct v prvních dnech. Mám si říct, kdybych cokoliv potřeboval, takže si myslím, že tady bude hezká spolupráce. Atmosféra je na Lapači vždy skvělá. Jen teď na mě asi budou řvát jinak, než když jsem tu byl jako soupeř (směje se). Stadion je nádherný, Vsetín je hokejové město, chodí sem plno fanoušků, což bohužel v Třebíči už moc není a upadá to.

Letos jste v dresu Třebíče Vsetín jednou vynuloval a dvakrát dovolil jen jednu branku. Vyhovují vám zápasy, kdy na vás jde hodně střel?
Hodně střel mi vyhovuje. Má to tak většina gólmanů. Když jde na vás jedna střela za deset minut, tak je to horší, brankář je zmrzlý, pomalejší a nervóznější, jestli puk chytne. Když jde však na vás jedna rána za druhou, tak jste v tempu a máte neustálý adrenalin, takže více střel je určitě lepší. Se Vsetínem se mi dařilo už i v dresu Techniky Brno. Kromě play-off, kdy jsme prohráli vždy o gól a jednoho utkání v základní části, kdy jsme prohráli 5:2, tak jsme se Vsetínem hráli vyrovnaný hokej. Jednou jsme Vsetín i tady porazili na startu základní části. Tím, jak je Vsetín hodně hokejový, tak mi to vyhovuje.

Tím, že jste Vsetín letos prakticky třikrát vynuloval, nejste trochu nervózní, abyste dobré výkony zopakoval i nyní na druhé straně „barikády“?
Zatím nevím, jak co bude. Luboš Horčička v posledním zápase zachytal skvěle ve Varech a ve středu třeba půjde do brány zase on, protože vítězná sestava se většinou nemění. Uvidíme, jak to bude dál.

Letos jste si zahrál i za Kometu v Brno v CHL na ledě finské JYP Jyväskylä. Jaká to byla zkušenost?
Podíval jsem se do nové země, kde jsem ještě nebyl. Bylo to tam hezké. První třetinu vypadali domácí, že si nás prohlížejí, co umíme a co děláme. Od druhé třetiny to ale už začalo (směje se). Byl jsem docela pod tlakem, šlo na mě kolem čtyřiceti střel, i když oficiálně bylo někde psáno jen nějakých dvacet. Takže statistiky ze zápasu jsem měl nic moc a někteří lidi nadávali. Trenéři mě však chválili, protože věděli, kolik reálně toho na mě šlo. Byl to velký zážitek, který si zaryju do paměti.

Jaké bylo přijetí v kabině? Znal jste už někoho z minulosti?
Znám Filipa Dundáčka, Dominika Pokorného, Ondru Koptu a Michala Šurého. S Filipem Dundáčkem a Ondrou Koptou jsme se seznámili v reprezentaci. S Dominikem Pokorným jsme spolu hráli v Brně chvíli. S Michalem Šurým jsme se seznámili v Břeclavi, když jsem tam měl střídavé starty a občas jsem tam jezdil. Jsem rád, že tak někoho tady znám, protože jsou to všechno fajn kluci. Snad mě tady provedou a ze začátku mi pomůžou.

Nedobíral si vás někdo za rozhovor, který jsi poskytl pro idnes.cz (odkaz na rozhovor)?
Nedobíral (směje se). Dostal jsem však trochu vynadáno od rodičů, že to vyznělo blbě. Myslel jsem to tak, že si ze mě dělali srandu kluci v Třebíčí, že se tady pije hodně slivovice. Já moc nepiju, maximálně že si k nějaké příležitosti přiťuknu. Měl jsem z toho trochu obavy, protože každý mi říkal, že Vsetín to je slivovice a měl bych jim donést aspoň karton při příchodu, takže takto si ze mě dělali srandu (směje se).