Směr Praha! Vyzrají Valaši na Slavii i podruhé?

Jan Tajzler • 29.01.2021

Sobotní odpoledne nabídne odvetu středečního souboje, který na Lapači svedly celky Vsetína a Slavie Praha. Tentokrát se bude hrát na půdě sešívaných v Edenu. Slávisté budou mít o motivaci postaráno, v domácím prostředí budou chtít zpět ztracené body z Lapače, a dostihnout tak právě vsetínského konkurenta v tabulce. Naopak zelenožlutí by v hlavním městě mohli potvrdit vzrůstající výkonnost, Srdínkovi svěřenci neprohráli tři utkání v řadě a další bodová kořist proti přímému tabulkovému sousedovi by přišla víc než vhod. Duel startuje již v 15:00.

Slavia na Lapači promarnila přesilové hry

Soupeře z hlavního města jsme podrobně představili v pozvánce již na středeční utkání, které se odehrálo na Lapači. Zde sešívaní nezačali zle. Z první vážnější příležitosti poslal hosty do vedení Tomáš Šmerha, který tak zaznamenal svou 10. branku v sezoně. Ovšem nástup do druhé třetiny mužstvo z hlavního města podcenilo, Vsetín nápor využil a po zásluze vyrovnal. Pražanům vrátil vedení přesnou střelou od modré čáry kapitán Jan Novák, ale to už bylo ze strany Slávistů vše.

Pražané mohli litovat zejména nevyužitých přesilových her. Ve druhé třetině dokonce mohli brzy zareagovat na vsetínské vyrovnání ve dvojnásobné početní výhodě, ale nestalo se. Vsetín pak zvládl ubránit další tři početní výhody, což se v konečném součtu ukázalo jako klíčový faktor nepříznivého výsledku pro Říhův tým, koneckonců sám kouč poraženého celku po zápase litoval především nezdařilých přesilových her a samozřejmě očekával také, že jeho hráči daleko více naváží na povedené domácí utkání s Havířovem. I přes velký tlak v závěru však Slavia na Lapači tentokrát nebodoval. Po přesunu zpět do domovského Edenu budou chtít sešívaní za každou cenu bodovat. Nutí je k tomu situace v nabité tabulce, momentálně jsou Pražané na 10. místě s 35 body, ovšem pouhých 5 bodů za nimi je 13. Kolín, na druhou stranu díky vítězství se mohou Slávisté dotáhnout právě na Vsetín i Sokolov a vylepšit své tabulkové postavení s blížící se vyřazovací části.

Bude Vsetín pokračovat ve vzestupné tendenci?

Určitě by to na Lapači všichni přivítali. Valaši si hodně zavařili na startu kalendářního roku. Porážku v Šumperku nikdo nečekal a dobře rozehrané duely, ve kterých Vsetín nedokázal bodovat také mrzí. Na mysli máme třeba domácí utkání s Přerovem, ve kterém zelenožlutí vedli o dvě branky, přesto si všechny body odvezl soupeř. V posledních třech utkáních však mužstvo z Lapače zabralo. V bojovných utkáních skolilo Kolín (2:1), přetlačilo Havířov v samostatných nájezdech (3:2) a vydřeného vítězství dosáhli Vsacané i proti Slavii.

Ve vsetínském brankovišti dostal při posledních třech střetnutí přednost David Gába a je třeba říci, že týmu jeho výkon mimořádně pomáhá. Gába inkasoval ve třech duelech šestkrát, ale třeba v Havířově likvidoval více než čtyři desítky střel soupeře. Dá se předpokládat, že zkušenější muž ze vsetínské brankářské dvojice dostane prostor také v Edenu. Poslední utkání se také povedla obránci Janu Bartkovi, jak v Havířově tak i doma se Slavii obstaral vítěznou branku, momentálně je vsetínský bek na 18 kanadských bodech a s bilancí 4+14 se řadí na 3. místo v týmové produktivitě. Trenéři však doufají, že zápasy budou rozhodovat především útočníci.

Minisérie se Slavii finišuje v sobotním utkání na ledě pražského Edenu, zápas startuje již v 15:00. Samozřejmostí je přímý přenos na hokejkatv.cz či textová reportáž na onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Slavia Praha: Michajlov – Jeřábek, J. Novák (C), Barák, Buchta, Sedlák, Veber, T. Duda – Kafka, Vampola, Šmerha – Všetečka, Pšenička, Jaroslav Bednář – M. Ondráček, Vlček, Kružík – Tomica, Šteiner, J. Doležal (A).

Vsetín: Gába – Š. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – L. Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Půček (A), Kucharczyk, Gajarský.