S již uzdraveným kapitánem Vsetín vyzve lídra tabulky, na Lapač míří Přerov!

Filip Bazala • 11.01.2013

Po dvou zápasech ve znamení derby s Valašským Meziříčím čeká vsetínské publikum další atraktivní soupeř. Na Lapač přijedou Zubři, kteří se momentálně nachází na prvním místě. Do sestavy Valachů se vrací uzdravený kapitán Daniel Vaněk. Jeho přítomnost v sestavě udělá radost určitě jak hráčům, tak i fanouškům. Další dobrou zprávou je, že na zápas s Přerovem a až do konce sezóny bude venku před stadionem na straně stání opět k dispozici stánek VHK s občerstvením. Hlavní však bude zápas, který startuje 12.1.2013 od 17:30, buďte při tom!

Vsetínu se v posledních zápasech daří a touhu vyhnout se deváté příčce, kterou vezme jeden z vyrovnaných týmů na devátém až čtvrtém místě, berou evidentně vážně. Vyhrané dvě domácí derby s Valašským Meziříčím a poté výhra i na ledu soupeře a to u Jestřábů z Prostějova. Tyto zápasy musí svěřence Luboše Jenáčka, Viktora Hlobila a Libora Forcha dostatečně motivovat, zvlášť když v následujícím utkání čeká na Valachy Přerov. „Tabulka je strašně vyrovnaná, potřebujeme každý bod. Nový Jičín nyní vyhrává všechny zápasy a dýchá nám na záda. Nám se moc nedaří vyhrávat venku, body jsme sbírali hlavně doma. Doufám, že na výhru v Prostějově navážeme a na hřištích soupeřů budeme pravidelně bodovat,“ svěřil se Viktor Hlobil se svými názory.

Na taková důležitá vítězství jakým bylo to poslední v Prostějově, je třeba nevázat další výhrou, což nebude nic lehkého. Dobrou zprávou je, že se Vsetínu daří a během tří zápasů inkasoval pouze tři branky, což značí i formu Petra Hromady, který poslední zápasy odehrál. Dalším plusem je zvládnutí zápasů i bez svého kapitána, který je mimo jiné i tvůrcem hry. Během jeho absence však první lajnu velmi dobře doplnil Jan Podešva a i Adam Mikšovský se svým narůstajícím sebevědomím a herní kvalitou prokázal své schopnosti. Skvělou zprávou je, že se kapitán Daniel Vaněk na zápas s Přerovem vrací do sestavy a bude chtít dopomoct svému týmu k dalším třem bodům. „Už týden trénuju, koleno se zdá být v pořádku, takže do sobotního zápasu nastoupím. Doufám, že to klukům nebudu moc kazit (směje se),“ potvrdil svou účast vsetínský kapitán Daniel Vaněk.

Potvrdí Zubři na Lapači první místo?

Přerov se v posledních pěti zápasech vyšvihl na první místo, ačkoliv hrají bez své jedničky Martina Vojtka, který je zraněný. Čtyři vítězství z posledních pěti utkání značí, že jsou Zubři ve formě. Tři ze čtyř vítězství však dosáhli až v prodloužení, naposledy ve středu na ledě Valašského Meziříčí, kde vyhráli 8:7p. Tento výsledek vyzdvihl Zubry na první místo tabulky, jenomže fanoušci s takovým přídělem až tak spokojeni nebyli. “Nazval bych to holomajznou. Hra byla až moc otevřená. Dostali jsme relativně jednoduché góly, ale na druhou stranu jsme jednoduše skórovali i my. Proto nakonec byl výsledek takový. Valmez dnes hrál dost uvolněně. Je s velkým odstupem poslední a teď už nemá co ztratit. My jsme se s tím museli nějakým způsobem porvat,“ hodnotil zápas obránce Jiří Osina.

Zubři letos se Vsetínem nezažívají nejlepší sezónu. V prvním vzájemném utkání na Lapači se pořádně ani nedostali do pořádné šance a na konci mohli být rádi za výsledek 5:1. Stejně tak mohli být nakonec rádi, když kvůli nepokojům v hledišti a nezpůsobilosti hrací plochy byl ukončen druhý vzájemný zápas, ve kterém Vsetín vedl 1:0, a už během šestnácti minut bylo jasné, že Valaši přijeli do Meo arény zvítězit, ovšem jak by tomu bylo herně dál, můžeme jen spekulovat. Důležité bylo utkání, které se hrálo náhradou za to předčasně ukončené. V něm Zubři lépe chytli úvod, a i když Vsetín celý zápas držel krok, tak nakonec padl s domácími 6:5, za výkon se však svěřenci Viktora Hlobila stydět nemuseli, ačkoliv výkon v oslabeních nebyl vůbec dobrý.

Přerov se v bráně spoléhá na zkušeného Martina Votjka, který drží průměr 2,23 branek na zápas. Jenomže ten je zraněn a na Lapači nejspíš také nenastoupí. Do brány se tak podívá někdo ze dvojice Petr Okáč – Jiří Sklenář. Ti však za dva zápasy pustili dohromady dvanáct branek a jde na nich vidět určitá nerozehranost. Na Lapači tomu však může být úplně jinak. První tým tabulky v obraně se svými kanadskými body táhne Daniel Faltýnek (3+10), druhým nejproduktivnějším je Tomáš Vlček (5+7) a třetím Radomír Pala (5+6). V útoku excelují hlavně tito čtyři hráči: Richard Brančík (16+20), na záda mu bodově dýchá Marek Ditrich (13+20), třetím je Petr Sakrajda (12+18) a konečně čtvrtým nejproduktivnějším Jiří Goiš (15+11).

Pravděpodobné sestavy: Kapitán Vaněk je zpět!

Jak již bylo dřív avizováno, tak Daniel Vaněk se po zranění kolene vrací do sestavy, aby pomohl týmu k co nejlepším výsledkům. Na druhé straně barikády by měl chybět zraněný brankář Zubrů Martin Vojtek. Nahradí jej nejspíš Sklenář, ale může to být i Okáč, což s jistotou budeme vědět před zápasem, kdy dostaneme zahajovací soupisky. Přerovu bude navíc chybět i útočník Matěj Málek.

Vsetín: Hromada (Plšek) - Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík, Žák - Zúbek, Mikšovský, Vaněk, Podešva, Vítek, Hruška O., Hruška P., Brezáni, Holík, Kajaba, Daněk, Štrbík, Kývala.

Přerov: Sklenář J. (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka - Goiš, Sedlák, Sakrajda, Brančík, Ditrich, Blinka, Kundrátek, Hanák, Vaněk, Sprušil.

Zápas budou řídit: Vaněk – Dučák, Vožda.