Roman Vlach: Domů mě taťka pustil

Michal Veselý • 14.08.2007

Valašské derby není už pro vsetínské a zlínské příznivce nic neobvyklého. Dnešní zápas přece jen jednu novinku nabídl. Na vsetínské střídačce stál Rostislav Vlach, kouč Vsetína, na druhé straně se v modrém dresu, jako centr prvního útoku, proháněl jeho syn Roman. Nutno podotknout, že na ledě patřil k nejlepším hráčům, jeho útok dělal vsetínské obraně největší problémy. První útočné zlínské komando bylo na ledě u tří vstřelených branek. Pro Romana Vlacha to nebyl obyčejný zápas, utkání Na Lapači pro něho mají vždycky zvláštní náboj, dnešní premiérové “dospělácké” derby nebylo výjimkou. Z vítězství se nakonec radoval jako kouč Vsetína Rostislav Vlach, odveta je na programu ve čtvrtek a Roman bojovně dodává: “Máme jim co vracet!”

Romane, jak se ti hrálo poprvé za dospělé proti Vsetínu?

Tak hrálo se mi výborně. Zápas to byl dobrý, ale bohužel pro nás se špatným koncem.

Nevypadalo to dneska moc jako přípravné utkání, souhlasíš?

No tak určitě, oba týmy se snažily vyhrát, ale myslím si, že tak je to vždycky. Jestli to je přípravné utkaní nebo není, tak nad tím jsme myslím nikdo nepřemýšleli. Prostě jsme hráli, tak abychom podali co nejlepší výkon a vyhráli.

Dneska jsi hrál v prvním útoku, na křídlech si měl Balaštíka se Záhorovským, jak se ti s nimi hrálo?

Hrálo se mi výborně Jarda je zkušený hráč má už hodně takových zápasů za sebou, a taky se mi snaží hodně poradit, ale to samé i Záhora oba jsou to dobří hráči a mě se s nimi hrálo famózně.

Mluvil jsi už po zápase s otcem, pustil tě vůbec domů, přece jen jsi dal Vsetínu branku.

Ale jo, bavili jsme se spolu ale jenom krátce, já jsem jel s klukama autobusem a on jel svým autem tak, že jsme se potkali až doma.

A doma jste o zápase nemluvili?

No tak jako normálně, řekl mi, co jsem dělal špatně a co bych měl zlepšit do budoucna a to bylo asi všechno, nějak víc jsme to nerozebírali.

A komu se doma dneska vlastně fandilo, Zlínu nebo Vsetínu?

Abych řekl pravdu tak ani nevím (směje se), myslím si, že tak půl na půl.

Jak vlastně taťka vnímá celou situaci okolo Vsetína, arbitráž má rozhodnout každým dnem?

Já si myslím že úplně normálně, navíc my se o tom doma ani moc nebavíme, takže vlastně většinu věcí se dozvídám až z tisku.

Jak hodnotili zápas vaši trenéři?

Ani se k tomu moc nevyjadřovali, myslím si, že jsme všichni věděli že to bylo špatné, tahle si nechat utéct vítězství když vedeme o dva góly.