Režnar: Frolo bude pokutován, v Plzni nastoupí Štach!

Aleš Koňařík, Zbyněk Stanečka • 17.11.2003

V s e t í n – Budou-li vsetínští dávat do příštích zápasů stejnou dávku entuziasmu jako proti Slavii, úspěchy by se měly dostavit. Sebelepší výkony však stále stojí a padají s osudovými okamžiky jednotlivců. Dobře rozehraný zápas s obhájcem titulu zkazila minela Tomáše Frola. Slovenský zadák díky tomu přišel o místo v sestavě.

„Hráli jsme dobrý zápas. Slavie nás možná trochu podcenila, nebo něco takového. Určitě jsme si dnes zasloužili minimálně bod,“ litovala chyb před vlastní brankou nová akvizice vsetínského útoku Jaroslav Mareš a k průběhu zápasu ještě dodal: “Podali jsme o 100% lepší výkon než proti Liberci, dobře jsme bruslili. Zápas to byl naprosto vyrovnaný, místy jsme dokonce měli převahu. V poslední třetině jsme dostali po hloupé chybě na 3:2 a v power-play to už bylo buď a nebo.“

Inkriminovaný okamžik, kdy Slavia strhla zápas na svou stranu, padá na hlavu dvacetiletého zadáka Tomáše Frola. Trenér Jiří Režnar byl po zápase v hodnocení hry týmu nebývale konkrétní. „Musím v tomto případě hovořit otevřeně. Tomáš nám svými chybami velmi zkomplikoval poslední tři zápasy. S Pardubicemi, v Liberci jsme po jeho faulu dostali gól v přesilovce pět na tři. A dnes opět, chyba v závěru. Někteří hráči si asi myslí, že jsou ve dvaceti letech hotovými hokejisty.“

Frolo bude příští utkání s Plzní pozorovat pouze z pozice náhradníka, za zápas se Slavií jej nemine pokuta. „Nemáme teď mezi obránci příliš na výběr. Ondřej Němec je na dva týdny ze hry, Spitzera jsme po dvou třetinách stáhli a dohrávali jen na pět beků. V Plzni tak dostane šanci Lubomír Štach.“

Slávistický trenér Růžička nechal proti Vsetínu odpočívat svou brankářskou jedničku Romana Málka. Místo něho se chopil ochrany červenobílé svatyně Lukáš Hronek. „Hroňase znám z Jihlavy. Je to super gólman a s Romanem dělají vyrovnanou dvojici. Dneska to taky potvrdil několika výbornými zákroky,“ pochválil hostujícího brankáře exznojemský forvard Mareš.

Jaroslav Mareš přišel na Valašsko v průběhu první reprezentační přestávky ze Znojma, kam putoval ve Vsetíně nevytížený obránce Vyrůbalík. Zatím měsíční hostování by si však hbitý útočník rád prodloužil: „Ve Vsetíně se mi celkově líbí. Znám trenéra, který mě koučoval loni v Jihlavě a taky pár dalších kluků. Chtěl bych tady setrvat déle než jeden měsíc, uvidím jak to všechno dopadne.“

V úterý odjíždějí vsetínští na západ Čech, kde se utkají s domácí Plzní. „Pojedeme tam s podobnou taktikou jako do Liberce. Urvat nějaký bod. Pro nás je teď každý bod strašně důležitý. Musíme bodovat s každým soupeřem, ať je dole nebo nahoře,“ poodhalil taktiku na příští zápas Mareš.