Prvního tréninku A-týmu na ledě se zúčastnilo dvaadvacet hráčů

Václav Trávníček, Filip Bazala • 08.08.2012

Poprvé před novou sezónou vyjeli v úterý večer na led vsetínští hokejisté. Trenéři Viktor Hlobil s Liborem Fochem měli k dispozici celkem dvaadvacet hráčů. Jádro „přípravného kempu“ tvořili hráči z loňské sezóny, ostatní přišli na zkoušku nebo si paralelně hledají angažmá ve vyšší soutěži či zahraničí. „To je případ například Marka Dubce,“ řekl kouč Hlobil na adresu útočníka s extraligovými zkušenostmi.

Loňský tým, který bojoval s Prostějovem o semifinále? Na zahajovacím tréninku na ledě z něj chyběla šestice hráčů. Klub už před časem neprodloužil spolupráci s obráncem Michalem Hrčkou a útočníkovi Antonínu Sprušilovi vypršelo hostování z Přerova. V úterý absentující Daviď Hoďa by se však měl k týmu připojit v průběhu tohoto týdne. Podobný scénář možná napíše i Tomáš Mečiar, jenž je na zkoušce v prvoligovém Šumperku. Velký otazník ovšem visí nad dvojicí Zbyněk Spitzer – Jiří Heš.

Oba zkušení beci totiž zvažují konec kariéry. „S Jirkou Hešem jsem v kontaktu. Zvažuje, zda bude pokračovat v hokejové kariéře, protože toho má momentálně až nad hlavu. Ale dohodli jsme se, že pokud by mu to práce umožnila, tak by v průběhu sezóny naskočil. Pokud by však skončil, skončil by úplně, nikde jinde by nehrál,“ poznamenal Viktor Hlobil.

Jak Vsetín v úterý trénoval:

Bílé dresy:
Farda, Tesařík D. – Zúbek, Vaněk, Vítek.

Žluté dresy:
Vodák, Žabčík – Korčák, Hruška O., Mikšovský.

Černé dresy:
Štindl, Hanus – Kubo, Kajaba, Holík.

Červené dresy:
Dědek, Hruška P., Kotásek, Dubec, Brezani.

Brankáři:
Hromada, Plšek.

Z hostování v Třinci se na Lapač naopak vrátil útočník René Kajaba a ze zkoušky v extraligovém Kladně zase Petr Hruška. O místo v sestavě se poperou nováčci Adam Mikšovský, jenž loňskou sezónu odehrál v Prostějově, Mario Brezani, kterého si fanoušci mohou pamatovat z jeho působení v Havířově, Erik Hanus (Kutná Hora, Chotěboř) či Tomáš Vodák. Nositel slavného hokejového jména oblékal vsetínský dres už během ročníku 2009/2010.

Se vsetínským týmem se začali připravovat i obránce Petr Štindl (naposledy Trenčín, Slovensko) a útočníci Marek Dubec (Briancon, Francie) a Martin Kotásek (Přerov). Všechny tři spojuje vsetínská minulost a rovněž touha poprat se o angažmá v cizině nebo vyšší soutěži. Na Lapači tedy trénují v rámci „přípravného kempu“, ovšem jejich start za zelenožluté barvy nelze vyloučit.

Přípravné zápasy A-týmu před novou sezónou:

17. 8. Vsetín – Považská Bystrica (Slovensko, 1. liga)
21.8. Vsetín – Nový Jičín
23.8. Vsetín – Toruň (Polsko, extraliga)
24.8. Valašské Meziříčí – Vsetín
31.8. Považská Bystrica (Slovensko, 1.liga) – Vsetín
4.9. Nový Jičín – Vsetín
7.9. Vsetín – Valašské Meziříčí
11.9. Poruba – Vsetín
14.9. Vsetín – Přerov
18.9. Přerov - Vsetín

V průběhu příštího týdne by se měli ve Vsetíně představit další noví hráči. „Půjde o mladé kluky ze Slovenska. Rádi bychom vyřešili problém s nízkým počtem středních útočníků,“ nastínil trenér Hlobil. Jeho svěřenci nyní absolvují přípravu na ledě v kombinaci s vloženou fází suché přípravy. Od 13. srpna mají Valaši na programu už jen led a v pátek 17. srpna odehrají první přátelské utkání. Soupeřem jim bude celek Považské Bystrice, působící v první slovenské lize.