Prvních sezónních zápasů mládeže se dočkáme již tento týden

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 11.09.2019

Tento týden čekají vsetínskou mládež první zápasy sezóny. Na juniory čeká jedno utkání, a to v pátek, kdy vyzvou Litomyšl, se kterou se utkají vůbec poprvé. To dorost má tento týden odehrát zápasy dva. Prvním jejich protivníkem je Havířov, se kterým se setkali již v přípravě, a tím druhým je Třinec, který taktéž vsetínští dorostenci velmi dobře znají.

První zápas až v neděli, juniorka začne sezónu proti novému soupeři

Vsetínská juniorka odstartovala přípravu turnajem v Přerově. Zde se utkali s Kralupy nad Vltavou, Táborem, Žďárem nad Sázavou a Přerovem. Padli až s posledním soupeřem, a to poměrem 1:2. Další tři utkání skončila až po nájezdech. S Havířovem nejprve 1:2 prohráli, následně jim však na domácí půdě porážku stejným výsledkem oplatili. Sérii zápasů pak junioři zakončili remízou 3:3 a následnou prohrou v nájezdech se slovenským Trenčínem.

Pozvánka od trenéra Juraje Juríka: Pro všechny, pro nás to bude nějaká novinka a myslím si, že to bude novinka i pro lidi. Byli bychom rádi, kdyby si našli cestu na zimní stadion a povzbudili nás.

Zápas: 15.9. Vsetín – Litomyšl 12:00

V prvním kole mají Valaši volný los a do soutěže nastoupí až v neděli. To se od dvanácti hodin utkají s Litomyšlí, která v loňské sezóně skončila čtvrtá v Regionální lize juniorů. Během přípravy odehráli hráči Litomyšle pět zápasů. Začala vysokým vítězstvím 10:2 nad Českou Třebovou, následovaly zápasy se Žďárem nad Sázavou, Chrudimí a Havlíčkovým Brodem, které skončily až po samostatných nájezdech. Poslední zápas se odehrál opět na ledě Chrudimi, tentokrát vyhráli domácí 4:1.

Dorostenci začnou v Havířově, na soupisce je hned několik nových hráčů

Příprava byla pro vsetínské dorostence úspěšná, neboť ze všech zápasů mají na kontě sedm výher a pouze tři prohry. „Příprava byla pro kluky náročná, tak jak to v tomhle období bývá, a dostali jsme se ke všemu, co jsme potřebovali,“ vyjadřuje se k přípravným zápasům trenér dorostu Miroslav Barus. Do kádru také přibylo pár nových hráčů. Jmenovitě Hrnčíř, Kopřiva, Tobola, Rigo a Fojtík. „V sestavě jsme zatím všechny protáčeli a až teď jsme dávali lajny dohromady, takže uvidíme, jak si sednou v zápasech," říká trenér o nově příchozích. První zápas ELIOD Extraligy dorostu se pro vsetínské dorostence odehraje na ledě soupeře, kde budou mít příležitost oplatit Havířovu porážky z přípravy.

Pozvánka od trenéra Miroslava Baruse: Zveme fanoušky k našim zápasům, jelikož bylo vždy příjemné, když nám vytvořili skvělou atmosféru.

Zápas: 12. 9. Havířov – Vsetín 17:45

Havířov má za sebou několik přípravných zápasů, v kterých se mohl připravovat na ostrý start ligy. Poslední dvě utkání byla navíc vítězná. Nad Třincem zvítězili Havířovští 3:2. O dva dny dříve nasázeli Vsetínu devět branek. A hned ve čtvrteční podvečer se s Valachy utkají znovu.

Zápas: 14. 9. Vsetín – Třinec 12:00

To v sobotu čeká na Valachy Třinec, kterému se v přípravě taktéž dařilo. Odehrál více zápasů než Vsetín a může se pyšnit 8 výhrami. Nejúspěšnějším z nich byl nejspíše zápas s Malmö (11:4), jenž byl součástí soutěže President Cup, ve kterém se kromě s Malmö, utkali také s Karlovými Vary, Vítkovicemi, Lokomotivem Jaroslavl a také s týmem z Rigy. Oceláři se umístili na 6. místě. President Cup ale nebyl jediným turnajem, kterého se v přípravě účastnili. Druhý nese název Ostrava Cup. Zde se Ocelářům dařilo více a skončili na druhém místě, a to hned za Vítkovicemi. V tomto poháru si třinečtí dorostenci zahráli dohromady čtyři zápasy, z nichž byly tři vítězné.