První zápas měl velice slušné tempo, říká střelec premiérové branky Jakub Ašer

Michal Veselý • 06.08.2009

Hokejisté i fanoušci se konečně dočkali. Hokejisté Valašského hokejového klubu sehráli první přátelský zápas, střetli se s opavským Slezanem. I výsledek 4:4, napovídá, že se jednalo o přátelské střetnutí. V premiérovém zápase se blýskla zejména Klabačkova řada, která vstřelila všechny čtyři branky, skóre otevřel Jakub Ašer, jehož hattrickem doplnil Marek Knebl. „Dneska nám to klapalo, tak snad to bude pokračovat i dál,“ přeje si střelec první branky Ašer.

„Vypadá to, že doma Opavu neumíme porazit, loni jsme s ní dvakrát prohráli, jednou těsně 7:2 a podruhé jsme ztratili jasně vyhraný zápas. Na zápas jsme se těšili, i když jsme ho vyhlíželi trošku s obavami, protože těch tréninků mnoho nebylo. Byli jsme jen pětkrát na ledě, ale mám pocit, že se to lidem mohlo líbit, já to čekal horší. Výsledku je ale škoda, měli jsme to udržet, dvě třetiny jsme byli lepší. Na první zápas to mělo velice slušné tempo, po včerejším tréninku, jsem čekal, že budeme trošku zatavení,“ pouští se do hodnocení Jakub Ašer.

Všechny branky vstřelila „pidilajna“ Knebl-Klabačka-Ašer, která znamenala neustálé nebezpečí pro obranu Opavy. „My jsme se tak domluvili už před zápasem, že góly budeme dávat jen my a příště se to vystřídá. Dneska nám to klapalo, tak snad to bude pokračovat i dál. Hned na začátku nám to tam spadlo a mohli jsme přidat i další branky. Já jsem měl ještě šanci, Marek měl taky jednu. Vašek Klabačka jel sám na brankáře, necháváme si to asi na příště,“ usmívá se vsetínský křídelník.

Velký otazník před zápasem byla kvalita ledu na Lapači. „Led je dobrý, nešly vidět jen modré čáry, což se projevilo i na posuzování ofsajdů. Jinak je led ale úplně v pohodě, v pondělí byly asi 2–3 cm a to jsem se i bál,“ říká útočník Ašer. Letos čeká v přípravě Valachy deset přátelských střetnutí. „Je škoda, že máme v přípravě tak jednoduché soupeře, to si asi moc nezabruslíme. Rozehrajeme se asi až se Zlínem. Je to zápas, na který se nejvíc těšíme,“ mluví o zlatém hřebu přípravy drobný útočník.

Kádr Zelenožlutých není zdaleka uzavřen, na místa v sestavě bude velká tlačenice. „Určitě někdo z kádru vypadne. Je domluvené, že přijdou někteří kluci ze Zlína. Tomáš Brunec je taková první vlaštovka. Nějak to dopadne, trenéři to musí vyřešit. Tlačenice zejména na ty útočné posty bude. Nikdo nesmí v přípravě nic ošidit, ode dneška makáme naplno,“ říká se smíchem Ašer. A jaké mají hokejisté VHK cíle? „Myslím, že úroveň druhé ligy bude ještě vyšší. Náš cíl je postup, už loni jsme k tomu měli kousíček. Reálné to je, když se mančaft dobře poskládá. Záleží i na tom, koho nám pustí Zlín. Když řekl Stanislav Pavelec, že cílem je postup, tak nic jiného nepřipadá v úvahu, vše ostatní bude špatně,“ uzavírá dobře naladěný Jakub Ašer.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov