První dvě třetiny z naši strany nebyly dobré, shodli se Daněk s trenérem Jakubíkem

Filip Bazala, Dominik Tobola • 28.08.2013

Vsetínští hokejisté mají za sebou další zápas přípravy, ve kterém po nepříliš pohledných dvou třetinách zachránili ve třetí části remízu s Přerovem 2:2. „Byl to pro nás hodně těžký zápas. Stále nám chybí klid na hokejkách, máme problémy se založením útoku, ale jde stále o přípravu, takže musíme na tom zapracovat,“ řekl po utkání se Zubry Josef Daněk, jenž usiluje o místo v sestavě.

Trenér Juraj Jakubík po zápase nebyl nadšen z prvních dvou třetin utkání, ale ocenil bojovný výkon mužstva v závěrečné části. Během přípravy se už musel rozloučit s několika hráči, kteří usilovali o místo v sestavě. „Jde o mladé hráče, kterým se budeme snažit najít angažmá jinde, aby nevypadli z tempa a mohli se u nás po sezóně znovu hlásit o místo. Nebo i během sezóny, pokud by nastala určitá situace,“ prozradil po zápase s Přerovem vsetínský lodivod.

Řady vsetínských hráčů opustil již i David Hoďa, který odehrál poslední zápas v Přerově. „Byl se u nás ukázat, ale nakonec u nás nezůstal. Z jakého důvodu nebudu zveřejňovat, to je mezi námi,“ dodal k odchodu obránce, jenž na Vsetíně působil v minulých dvou sezónách. Petr Hromada podal v zápase s Přerovem v bráně opět nadstandardní výkon, ale je tady ještě jeden brankář, který usiluje o místo v sestavě mužů a je jím již uzdravený Tomáš Kohn. „Jsme domluveni tak, že ve čtvrtek bude Tomáš chytat,“ potvrdil Juraj Jakubík post jedničky pro zápas s Opavou.

Kapitán juniorů, kteří v loňské sezóně vybojovali postup do extraligy, se letos uchází o místo v sestavě mužů. Josef Daněk si vede zatím velice dobře a o jeho místě v sestavě by neměl být pochyb. „Mám ještě rezervy, nejsem spokojen s bruslením, vůbec mi to zatím nejezdí. Zatím nám dost odskakují puky a máme problém se založením útoku,“ říká trochu kriticky k výkonům v přípravě. „Je to však stále příprava, musíme na všem ještě zapracovat,“ dodává.

Podobně jako ostatní již dříve tázání hráči by se Josef Daněk chtěl letos s týmem pohybovat do čtvrtého místa. „Základem bude vyhrávat domácí zápasy. Také chceme výrazně zlepšit hru na venkovních stadionech, abychom letos tu čtverku konečně vybojovali,“ plánuje hráč v přípravě nosící dres s číslem třináct.