Vstupenky online

První dva týdny budou zahřívací, odhaluje program letní přípravy trenér Luboš Jenáček

Redakce • 11.04.2018

Některé soutěže ještě stále pokračují, ale na Vsetíně už v pondělí začne letní příprava na nadcházející sezonu. Z prvního dne letní přípravy se samozřejmě můžete těšit na článek s fotogalerií. Trenér Luboš Jenáček ještě před jejím startem v rozhovoru přibližuje, jak bude letní příprava vypadat tentokrát a v jakém složení ji odstartují.

Trenére, kdy odstartuje mužům letní příprava?
Měli bychom se sejít v pondělí 16. dubna. První dva týdny by měly být zahřívací, aby se kluci do toho dostali. Od prvních květnových dnů by se toho šláplo už naplno, aby byli kluci připraveni na tu zátěž a co nejvíce jsme se vyhnuli případným zraněním.

Jaké hráčské složení do přípravy vstoupí?
Budou to kluci z uplynulé sezóny. Ti, kteří ukázali své kvality a se kterými byla spokojenost. Také noví hráči, ale tam je to vše ještě ve fázi jednání. Okruh možných nových hráčů je široký a některé soutěže ještě ani neskončily a hraje se. Některá jména jsou ještě pod smlouvami v jiných týmech, takže se bude jednat až v průběhu letní přípravy a dle toho se k nám přidají. Určitě zde budou i mladí hráči odjinud, kteří to u nás budou chtít zkusit na tzv. „try-out“, tedy na zkoušku. Absolvují s námi letní přípravu, půjdou s námi na led a zkusí se o místo v sestavě porvat. Poslední skupinou, která bude s námi trénovat jsou naši nadějní starší dorostenci, kteří ukázali kvalitu a určitou perspektivu hrát za muže. Samozřejmě to bude mít spojitost i s juniorkou, která se letos bude hrát v novém formátu. Bude se tedy budovat tým i pro ni. Počítáme však, že ti nejlepší z loňského staršího dorostu to s námi absolvují celé a poté i přípravu na ledě. Pokud ukáží kvalitu, mohou se do týmu mužů probojovat.

Budete v rámci letní přípravy opět využívat služeb kondičního trenéra Hynka Frömela?
My jsme s Hynkem byli vloni velmi spokojeni. Nějakým způsobem to vloni zaštítil a dal do kopy na osm týdnů. Hlavním rysem bylo, že jsme opravdu neměli nikoho zraněného, což je skvělé. Myslím si, že je to doslova výjimečné, že během zátěže neměl nikdo problém s koleny, zády, klouby nebo svalové problémy. Bylo to opravdu šité na současný hokej a v našich očích tam bylo všechno, co ti kluci potřebují. Nebylo to úplně dle aktuálních trendů, ale nám se to líbilo a chceme v tom pokračovat. Musíme si s Hynkem sednout, jsme zase o rok dál a některé věci se upraví. Ten základ však určitě z loňska máme.

Kde všude se budete pohybovat?
Ještě to ladíme. Musíme mít kvalitní posilovnu, kde budeme dělat sílu. Musíme mít i nějaký okruh v lese, což už asi víme, kde budeme. Vloni jsme také jezdili do Lhoty, kde jsou dvě hřiště a po dohodě s vedením jejich fotbalového týmu jsme je mohli využívat. Podle počasí jednou nebo dvakrát týdně jsme dělali pohybovou sílu. Využívali jsme i sportovní halu na Lapači, kde je velká dobrá tělocvična, dobré zázemí a je hlavně blízko, takže jsme si spousty pomůcek a věcí k tréninku mohli přinést. Věřím, že i tam budeme mít možnost trénovat.

Plánujete v rámci přípravy odehrát nějaká fotbalová utkání s jinými týmy či fanoušky?
Určitě se tomu bránit nebudeme. Jde o to najít vhodné termíny. Dvakrát jsme již hráli v Semetíně s hokejisty Valmezu, takže v té tradici asi budeme pokračovat. S fanoušky bychom si také mohli dát fotbálek, prostor by na to měl být.

Užil jste si nějaké volno od skončení sezóny?
Byl jsem s rodinou na tři dny u kamaráda v Rakousku na lyžích, takže jenom takové krátké volno. Program je však nyní volnější, takže je čas na to se věnovat rodině. Avšak spolu s Radimem Tesaříkem, Danem Tobolou a Jirkou Dopitou jsme stále aktivní sportovci, takže už vyhlížíme tenisovou sezonu, kde budou probíhat vzájemné bitvy a na to se moc těším (směje se).