Propojení bojovníků jistě všem přinese užitek, je přesvědčen Dan Žárský z Diakonie Vsetín

Redakce • 27.01.2023

Gól za stovku, společný projekt VHK ROBE Vsetín a Diakonie Vsetín, úspěšně běží od loňského podzimu. Hokejisté navíc osobně před Vánoci navštívili Diakonii na Horním Městě, první lednové utkání pak slavnostním vhazováním zahájil ředitel organizace Dan Žárský. Projekt tak pokračuje i v novém roce. „Samotný fakt spolupráce je pro naše středisko průlomový a těší nás. Související aktivity pomohou zvýšit kvalitu života seniorů v pokročilém věku, kteří navštěvují náš stacionář,“ konstatuje Žárský. Jak dále první tři měsíce spolupráce hodnotí?

Vsetínští hokejisté sehrají v lednu celkem deset mistrovských utkání. Jaký program má v tomto období Diakonie Vsetín?
Především pokračujeme v péči o více než 400 seniorů a dalších sociálně potřebných lidí. Připravujeme výběrové řízení na zhotovitele přístavby denního stacionáře pro seniory Zahrada, kterou bychom rádi realizovali do konce roku 2023. Také plánujeme setkání s náměstkyní ministra práce a sociálních věcí Zdislavou Odstrčilovou, bývalou ředitelkou valašskomeziříčské Diakonie a donedávna místostarostkou Valašského Meziříčí. A žijeme přípravami na jubilejní, desátý ples Společně, který pořádáme 18. února v Domě kultury ve Vsetíně a na který všechny srdečně zveme.

Osobně jste zahájil první domácí utkání letošního roku slavnostním vhazováním přímo na Lapači. Jak se vám zápas s Prostějovem líbil a co říkáte na výsledky VHK?
Přiznám se, že jsem si předtím na YouTube vyhledal ukázky „slavnostního vhazování“, abych to nějak nepokazil. A tak jsem zkouknul slavnostní buly Jágra, Haška a jiných. Zápas, jistě i díky kvalitnímu úvodnímu vhazování, postupně gradoval a výsledek 4:1 pro Vsetín hovoří sám za sebe. Je výborné, že VHK atakuje čelo tabulky, a je znát, že mančaft má jiskru i bojovníky.

Můžete o sobě prohlásit, že jste hokejový fanoušek?
Určitě. Sleduji zápasy našeho národního mužstva. V poslední době jsem viděl některé zápasy světového šampionátu do 20 let a radoval se z vynikající stříbrné medaile.

Jaký je váš největší zážitek spojený s hokejem?
Je jich několik. Z doby totality vygradované zápasy s Ruskem, kdy ulice zely prázdnotou. Také Nagano. A ze Vsetína poslední zápas s Prostějovem.

Je hokej tématem i v zázemí vsetínské Diakonie?
Zázemí naší Diakonie tvoří okolo 230 žen a 15 mužů. Přesto je v poslední době v našich kuloárech častěji slyšet: „VHK ROBE, Luboš Rob, čelo tabulky…“

Jak hodnotíte dosavadní průběh společného projektu VHK ROBE Vsetín a Diakonie Vsetín „Gól za stovku“?
Super. Samotný fakt spolupráce je pro naše středisko průlomový a těší nás. Propojení bojovníků z řad hokejistů, pracovníků i klientů jistě všem zainteresovaným přinese užitek. Nadto věřím, že i související aktivity jako „Gól za stovku“, žluté tkaničky, návštěvy ve stacionáři a podobně pomohou zvýšit kvalitu života seniorů v pokročilém věku, kteří navštěvují náš stacionář.

Vsetínští hokejisté se netají ambicemi, rádi by byli úspěšní v play-off. Jaké plány, cíle a přání má pro rok 2023 Diakonie Vsetín?
Aktuálně dokončujeme strategický plán do roku 2030. Mezi jeho hlavní cíle patří udržení a případně rozšíření stávajících služeb, otevření nového domova pro seniory s názvem Domov Hornolidečsko v Horní Lidči nebo otevření pobočky našeho střediska ve Zlíně. Naším přáním je, vedle zlepšení podmínek pro práci našich zaměstnanců, zvláště ve mzdové oblasti, také zlepšení péče o klienty, mezi nimiž jsou desítky běženců z Ukrajiny, a spravedlivý mír pro jejich zemi. V neposlední řadě přejeme VHK ROBE Vsetín, aby se probojoval do extraligy!

Stužku GÓL ZA STOVKU můžete zakoupit ve fanshopu i e-shopu VHK ROBE Vsetín (klikněte).

Diakonii Vsetín můžete také podpořit prostřednictvím dárcovského účtu: 208149648/0300. Variabilní symbol: číslo Vašeho telefonu; Specifický symbol: „100“.

Více informací o možnostech podpory Diakonie Vsetín získáte zde (klikněte).