Přerov na nás vletěl a chvíli trvalo než jsme se s tím srovnali, shodují se Vrba s Hlobilem

Filip Bazala • 02.02.2014

Osmatřicáté kolo východní skupiny mají vsetínští hokejisté úspěšně za sebou. V souboji tabulkových sousedů nechtěl ani jeden tým prohrát. Zubři do zápasu vstoupili agresivně a cíleně se snažili důrazem a dohráváním soubojů rozladit vsetínské hráče. „Přerov na nás vletěl, chvíli nám trvalo než jsme se s tím srovnali,“ shodli se po zápase trenér Hlobil a obránce Lukáš Vrba. Vsetín však dokázal Přerovu odolat a připsal si osmé vítězství v řadě.

Na Lapači od úvodních minut bylo jasné, že zápas bude mít kvality play-off. Velkolepá atmosféra při dosavadní nejvyšší návštěvě fanoušků v sezóně na Lapači od začátku mrazila a hnala hráče obou týmů k vyhecovanému výkonu. Přerov začal agresivněji a vytvořil si několik dobrých příležitostí. Valaši dokázali odolat, srovnat hru a nakonec sami v početní výhodě vstřelili branku. Ve druhé třetině dvěma brankami Vsetín převzal otěže utkání a díky dobře ubráněným přesilovkám a zodpovědné hře ve třetí třetině udržel vedení 3:1.

Za zodpovědným výkonem v zadních řadách má i svůj lví podíl obránce Lukáš Vrba, který v současnosti je také s přehledem nejproduktivnějším bekem Vsetína. Proti Přerovu se starší bratr z dvojice Vrbů nebál ani přímé konfrontace s hráči Přerova při čištění vlastního brankoviště. Spolu s Pavlem Hurtíkem tvoří jednu z nejnebezpečnějších dvojic při přesilovkách v lize, ale také jednu z těch nejlépe bránicích, minimálně, co se posledních osmi utkání týče.