Přerov je silový mančaft. My to vyrovnáme naším bruslením a šikovností, má jasno Ondřej Slováček

Kristýna Zigmundová • 09.08.2017

V úterý odehráli Valaši již druhý přípravný zápas, tentokrát na ledě prvoligového Přerova. „Bylo to něco úplně jinšího než zápas s Dubnicí,“ hodnotí po povedeném duelu Ondřej Slováček. „Víc než výhra nás ale těší opět fakt, že přijeli naši fanoušci v tak hojném počtu a překřičeli domácí diváky,“ směje se na závěr autor vítězného nájezdu.

Jak hodnotíte druhý přípravný zápas?

Tak bylo to něco úplně jiného než s Dubnicí. Byl to prvoligový celek, ze spodních pater, takže se to s tímto zápasem nedá vůbec porovnávat. Dneska jsme na začátku utkání trochu zaspali, ale nakonec to pro nás dopadlo dobře. Nevím, jestli zaslouženě, ale dobře.

Očekávali jste takovýto průběh zápasu?

Šlo vidět, že u nás většina kluků ještě moc první ligu nehrála, takže moc nevěděli, co a jak, ale na druhou stranu tu jsou i zkušení borci, kteří to tam nějak dorovnávali. Pro nás ale tento zápas splnil, co jsme od něj očekávali a Přerov jistě prověřil naši připravenost na nastávající sezónu.

Jste jeden z mála hráčů, který proti Přerovu nastoupil před pár lety ve finále. Jak hodnotíte jejich progres?

Herní styl je de facto pořád stejný, jen je jejich hra rychlostně o úroveň výš. Jinak je to pořád stejný Přerov. Strašně silný na puku, dobří bruslaři a velicí hráči. Teď tu předvedli ale podobný herní styl jako ve finále.

Jevil se vám zápas nějak složitý? Přeci jen Přerov má za sebou už dvě sezóny v první lize.

Bylo vidět, že už nějakou tu prvoligovou sezónu mají za sebou a my ne. Jsme tu prostě ještě nováčci, a to šlo asi hodně poznat. Oni už přeci jen mají ty návyky a na puku byli určitě lepší. Ve třetí třetině se to ale vyrovnalo. Možná jim už došly síly a nám se podařilo vyrovnat. Celkově jsme ale s naší hrou spokojeni.

Z hlediště šlo dost jasně vidět, že Přerov hráče více dohrává. Nerozhodilo to trochu vaši hru? Přece jen takovýto hokej se moc ve druhé lize nevidí.

Ano určitě šlo vidět, že Přerov je silový mančaft, že má silné kluky a my to prostě musíme vyrovnat bruslením, šikovností a rychlostí. K tomu se ale ještě určitě dostaneme. Pro nás to je druhý přátelák, takže doufejme, že na září budeme už dobře připraveni.

Vyrovnávací gól jste dostali po chybě na modré čáře, je to ale přece jen druhý přípravný zápas, takže to trenéři asi moc řešit nebudou, že?

Šlo vidět, že je začátek sezóny a spousta kluků má nové brusle a po létě si na ně musí zvyknout. V přípravě je snad každý čtvrtý gól takový, že tam někdo zakopne, spadne, nebo udělá nějakou chybu. Je ale srpen, takže to moc řešit nejde. V září to už bude jistě o poznání lepší.

Jistě se teď už těšíte na domácí zápas proti Přerovu, kde se očekává velká návštěvnost.

Určitě. My teď pořád někam jezdíme, takže se na to už opravdu těšíme, hlavně na domácí prostředí. Šlo ale i dnes vidět, že naši fanoušci jezdí i na venkovní zápasy v hojném počtu, a opět se jim podařilo přeřvat domácí diváky.

Těžký zápas po nájezdech pro Vsetín! #spoluzavsetin #PREvVSE

Příspěvek sdílený VHK ROBE Vsetín (@vhkvsetin),