Před mládeží je prodloužený víkend. Junioři hostí Třebíč, Starší dorostence čeká derby!

Filip Bazala • 27.10.2010

Víkend nám tentokrát začíná už ve čtvrtek a trvá až do pondělí. Juniory čekají dvě utkání doma-venku, v pátek se třetí Třebíčí a poté v neděli utkání na ledě Poruby. Starší dorostenci budou mít víkend nejnáročnější čekají je hned tři těžké zápasy. První utkání odehrají v pátek doma proti Vítkovicím. Druhé utkání odehrají o den později venku proti týmu HC Olomouc. Třetí zápas čeká st. dorostence derby! na led Vsetína přijede PSG Zlín. Mladší dorostenci zajíždí do Šumperku a poté přivítají Opavu.

2. místo, 19 bodů, skóre 56:31

V pátek sehrají své čtrnácté utkání vsetínští junioři, kteří přivítají třetí celek tabulky SK Horácká Slavia Třebíč. Bude to určitě velice zajímavé utkání, jelikož Třebíčané ztrácí na valachy pouhopouhý jeden bod. Jejich první měření sil na ledě hostů dopadlo plichtou 4:4, a tak se dá očekávat znovu vyrovnané utkání. Hosté budou tvrdě bojovat, nýbrž by se rádi dostali před druhý Vsetín, který má ještě utkání k dobru. Pro domácí to bude také velice důležitý zápas, protože potřebují každý bod, aby se dostali na čelo tabulky. Udělejte si čas a přijďte podpořit naše mladíky, zápas začíná v pravé poledne 29. 10.

Další víkendové utkání sehrají junioři na ledě HC RT TORAX Poruba. Poslední měření sil těchto týmu proběhlo Na Lapači a skončilo remízou 3:3. Domácí na svém ledě budou chtít bodovat a postoupit v tabulce o pár příček výše, neboť jim zatím patří sedmá příčka tabulky se třinácti body. Vsetín bude potřebovat taky body jak sem již zmiňoval cíl valachů je bezesporu dostat se znovu do nejvyšší soutěže a to extraligy juniorů. Zápas začíná 13:30 a to v neděli 31.10.

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Hromada (Šenk) - Ondra, Studený, Urban, Galia, Kubo, Zbranek, Stupka, Skyba, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Žabčík, Lechner, Valigura, Lukeš, Motloch.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (Wolf) - Čtveráček, Kotrba, Kún B., Belatka, Krejčí, Švaříček, Dočekal, Krutiš, Vondráček, Paták, Kesner, Šulc, Kún V., Vlašin, Vysloužil, Kastner.

HC RT TORAX Poruba: Hanuska - Mládenka, Lužný, Koziol, Dusík, Ferenc, Jasiok - Kofroň, Barčák, Zuber - Blažej, Kameníček, Vidlák - Kurovský, Odsedek, Dominec - Havlíček, Šebesta, Jelen.

1. místo, 35 bodů, skóre 57:47

Starší dorostence čeká v pátek těžký soupeř a to HC Vítkovice Steel, se kterými letos už dvakrát měřili síly. První zápas na domácím ledě prohrál Vsetín 4:5 v prodloužení, ale na hřišti svého soupeře dokázali zvítězit 3:5. Hosté se zatím drží na středu tabulky skupiny východ a to na čtvrté příčce s 26-ti body. Zápas bude určitě pohledný, a tak přijďte podpořit naše dorostence 29.10. od 16:30 hodin.

O den později čeká naše mladíky cesta na led HC Olomouc. Tyto duely zatím vždy byly napínavé až do poslední vteřiny. První utkání valaši na ledě domácích dokázali obrátit ve svůj prospěch a zvítězili 2:3 po sam. nájezdech. Druhý souboj Na Lapači skončil 2:1 ve prospěch lídra tabulky. Olomouc sídlí na pátém místě s 24-mi body a budou chtít jít výše, a také konečně porazit Vsetín. Zápas bude k vidění 30.10. od 12:00 na zimním stadioně v Olomouci.

Poslední utkání náročného víkendu pro naše mladíky bude mít ty největší rozměry a to derby s PSG Zlín. Soupeři se utkali zatím pouze jednou a k vidění byl překrásný hokej se vším všudy, ve kterém nakonec byli úspěšnější domácí a porazili berany 4:2. Hosté se prozatím drží na třetí příčce tabulky s 28-mi body a na Vsetíně budou chtít plně bodovat. Čeká nás překrásně utkání, na které vás srdečně zvu. Přijďte podpořit a zafandit našim klukům budou to potřebovat a to v pondělí 1.11. v čase, který ještě upřesníme.

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Kohn (Urban) - Pelc, Hradil, Žák, Vašíček, Kohout, Báchor, Gajdoš, Štědrý, Neuwirth, Daněk, Pokorný, Štrbík, Ptáčník, Stodůlka, Kývala, Janeba, Slováček, Brida, Tobola.

HC Vítkovice Steel: Bartošák - Kubis, Černín, Hawlík, Zuzaník, Bail, Pavelka - Sysala, Blahuta, Tomi, Holý, Kovář, Kysučan, Plášek, Hudeček, Zdráhal, Walker, Klečka, Celner

HC Olomouc: Lukáš – Němec, Hes, Škůrek, Novotný, Jirák, Paksi, Spěvák, Jergl A., Bauer, Zítka, Rašner, Vondra, Ostřanský, Macek, Kunce, Schejbal, Peštuka.

PSG Zlín: Rozum – Buchta, Strojil, Stuchlík, Galuška, Papežík, Burša, Skočík, Tomeček, Macharáček, Popelka, Jurík, Sekerka, Matula, Hrazdíra, Sedláček, Vaculín.

6. místo, 15 bodů, skóre 51:37

Naši mladší dorostenci začínají víkend už ve čtvrtek a to na ledě HK MD Šumperk, kteří se letos zatím topí na poslední příčce východní tabulky s pouhým jedním bodem. Soupeři spolu sehráli zatím jeden zápas, kdy si draci odváželi ze Vsetína výprask 15:1. Svěřenci koučů Žilky a Štrauba letos zatím hledají tu správnou notu, a tak doufejme, že ji najdou v Šumperku, kde by měli získat povinně tři body. Utkání se hraje ve čtvrtek 28.10.

Ve druhém víkendovém utkání čeká naše mladíky soupeř HC Slezan Opava. Hosté prožívají podobně jako Šumperk mizérii a s pěti body sídlí na předposlední příčce tabulky. Opava ovšem dokázala v prvním utkání se Vsetínem naplno bodovat, kdy jej doma porazila 3:2. Valaši mají Slezanům co vracet a určitě budou chtít zvítězit. Nebude to lehké, ale tento víkend by mohli dorostenci nasbírat 6 bodů a dostat se o pár příček výš. Přijďte povzbudit naše borce v neděli 31.10. od 14:00.

Sestavy v minulém kole:

Valašský hokejový klub: Svoboda (Vlach) - Krček, Vašíček, Hryciow, Ščotka, Hajda, Svozílek, Pisklák, Skalák, Grygar, Motloch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Forch, Kohout, Děrkas, Christov, Mikula.

HK Mladí Draci Šumperk: Macek - Adam, Vomlel, Weinlich, Kukula, Hromádka D., Polách, Skopal, Kolařík - Holický, Strýček, Ondráček, Zindulka, Kuka, Kužílek, Muller, Zouhar, Vlásek, Hromádka P., Přibylová

HC Slezan Opava: Horák - Slavík, Rohovský, Štrbík, Volf, Hlaváček, Fajkus, Levák, Heider, Rybka, Peterek, Hula, Klapetek, Ondruch, Krupa, Beneš, Martinec.