Vstupenky online

Potvrdí Vsetín zlepšené výkony v domácím utkání s Frýdkem-Místkem?

Jan Tajzler • 25.09.2018

Vsetínští hokejisté mají za sebou povedené dva zápasy, kdy v obou případech bodovali naplno a vyhoupli se na aktuálně 6. místo tabulky. Nyní budou svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka bojovat o třetí vítězství v řadě. Do cesty se Valachům postaví nepříliš oblíbený soupeř z Frýdku-Místku, jenž zatím zůstává mírně za očekáváním. Dokáže se Vsetín přiblížit na dostřel čela tabulky nebo se nadechnou Slezané? Odpovědi dostaneme ve středu, utkání Vsetína s Frýdkem-Místkem startuje na Lapači v 17:30.

Bilance Valachů s Frýdkem-Místkem nebyla v loňské sezoně přízniva. Valaši dokázali rivala ze Slezska porazit až na čtvrtý pokus, když v honbě za play-off skolili rysi na domácím ledě 2:1 v samostatných nájezdech. Ve všech dalších třech případech se však radovali hokejisté třinecké farmy. Nyní se připravuje sepsání další kapitoly vzájemných bitev a Vsetínští by nejraději nepříznivou bilanci z loňského ročníku hodili za hlavu.

Frýdek-Místek: Cílem je play-off

Slezané odstartovali svou třetí sezonu ve druhé nejvyšší soutěži. Na slezsko-moravském pomezí se nic moc nezměnilo, klub vstoupil do nové sezony opět pod patronátem třineckého giganta. Primárním posláním slezského klubu je poskytnout praxi pro talentované mladíky z třinecké líhně, nicméně cílem pro letošní sezonu je zahrát si play-off. Na cestu do elitní osmičky však Frýdek-Místek zrovna pravou nohou nevyrazil.

Rysi mají za sebou šest utkání, ve kterých měřili síly především s konkurenty podobných ambic. Sezona pro rysy odstartovala na horké půdě Kladna, kde se Slezané museli sklonit favoritaovi 1:4. Domácí premiéra Slezanům pěkně zhořkla, neboť podlehli v derby Havířovu 0:3. Zlepšení se dostavilo proti Horácké Slavii Třebíč, kterou rysi roztrhali 8:2. Když se podařilo zvítězit i na půdě severočeského Ústí nad Labem 2:1, zdálo se, že Frýdek-Místek chytá dech. Jenže pak přišly dvě těsné porážky, nejprve v Litoměřicích 3:4 a stejný výsledek se zrodil i v dalším domácím derby, tentokrát s Porubou 3:4.

Mezi největší opory středečního soupeře vsetínských hokejistů můžeme bez debat zařadit Rostislava Martynka, Milana Mikulíka či novou akvizici Jiřího Krisla. Klubu se navíc během letní pauzy podařilo přitáhnout hvězdného Jana Rudovského, jenž měl vloni vynikající sezonu v dresu Prostějova, rysům by měl pomoci hlavně v přesilových hrách. Zmínění borci by měli tvořit v kombinaci s mladými talenty tým, který bude předvádět líbivý hokej s cílem dostat se mezi nejlepších osm.

Defenzívu Frýdku-Místku bude podpírat krom zmíněného Krisla také Dušan Žovinec, jenž zatím v šesti utkáních zaznamenal již čtyři kanadské body za jednu branku a čtyři asistence. Frýdku-Místku by se měly hodit také schopnosti třineckého talenta Jana Zahradníčka (0+1). Brankářský post je zatím rovnoměrně rozdělen mezi zkušenost a mládí. Po třech zápasech odchytal Lukáš Daneček, kde si připsal úspěšnost zákroku 86,85% a průměrně inkasoval 3.33 branky na zápas. Jeho mladší kolega a telentovaný syn asistenta trenéra  Nick Malík má při stejné porci zápasu lepší výkazy, úspěšnost zákroků zatím drží nad 91% a průměrně inkasoval 2,33 branky na jedno utkání. Kdo se postaví mezi tři tyče ve Vsetíně?

Připíše Vsetín třetí vítězství v řadě?

Nálada ve vsetínské kabině musí být určitě o mnoho v lepším stavu, než tomu bylo před týdnem po výprasku na ledě Ústí nad Labem. Vsetínští dokázali během posledních dvou kol získat plných šest bodů a v tabulce se vyšplhali na šesté místo. Nyní by Valaši rádi potvrdili vzestupnou tendenci znovu před domácími fanoušky proti nevyzpytatelnému Frýdku-Místku

Co však Valachy může nadále trápit, jsou závěry zápasu. Zatímco problém se vstupem do utkání se jakoby podařilo vyřešit, objevil se nový problém. Valaši v posledním domácím utkání získali pohodlný náskok nad Třebíči, vedli již 4:0, přesto připustili zdramatizování utkání, když v závěru bránili pouze jednobrankový náskok, aby nakonec vítězství 4:3 udrželi. Podobný scénař se odehrál také v pondělí na ledě Litoměřic. Vsetín si šel trpělivým výkonem za dalším cenným vítězstvím a v každé třetině dokázal rozvlnit síť v brance soupeře. Jenže podobně jako proti Třebíči i tříbrankový náskok se do posledních minut základní hrací doby ztenčil na rozdíl jediné branky a zelenožlutí museli znovu bojovat o udržení nadějného výsledku i tentokrát se jim to podařilo a z Litoměřic přivezli svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka všechny body.

Trenér Jenáček neskrýval po utkání v Litoměřicích úlevu, nicméně i on si uvědomoval problémy v závěru zápasu: "Dá se říct, že 55 minut jsme měli zápas pod kontrolou. Bohužel, v závěru jsme si to zkomplikovali a nechybělo moc, aby soupeř vyrovnal, což by pro nás bylo kruté. Dobře to ale dopadlo a jsme za to rádi. Musíme se teď připravit na středu a sobotu, kdy nás čekají dvě domácí utkání. Doufám, že je zvládneme jako tady," dodal optimisticky jeden ze šéfu vsetínské střídačky.

Vsetínu se v Litoměřicích mohl znovu opřít o služby Mitchelle Theoreta, jenž se po třízápasové absenci vrátil zpět do základní sestavy. Výborné utkání má za sebou Luboš Rob, jenž v Litoměřicích zaznamenal dvě přesné trefy a na třetí branku přihrával svému parťákovi z lajny Vítu Jonákovi, právě Jonák je aktuálně nejlepším střelcem Vsetína, když zaznamenal čtyři přesné trefy a na stejný počet dokázal také asistovat. Krom zmíněného Roba se zatím bodově daří také Antonínu Pechancovi, pro něj by středeční utkání mohlo mít speciální příchuť, vždyť do Vsetína příšel šikovný technik právě z Frýdku-Místku. Vsetínskou obranu zatím drží výbornými výkony Ondřej Slováček, ofenzivně laděný bek zatím nastupuje do zápasu s osmi plusovými body, k tomu navrch přidal jednu branku a čtyři přesné asistence. Brankoviště Vsetína by měl ve středečním utkání znovu střežit Jan Šelepněv, jeho kolega David Gába je i nadále na listině marodů.

Čtvrtý domácí duel Vsetína v letošní sezoně odstartuje ve středu od 17:30, soupeřem bude Valachům nepříliš oblíbený Frýdek-Místek, podaří se zelenožlutým vylepšit nepříznivou prvoligovou bilanci se slezským soupeřem?

Partner utkání: Ing. Radek Vraj

Partnerem utkání je dlouholetý fanoušek a partner VHK ROBE Vsetín pan Ing. Radek Vraj. Na Vsetíně má vinotéku, kterou můžete znát pod názvem Vinotéka U Vrajů.

Sestavy v minulém kole:

Frýdek-Místek: L. Daneček – Hrachovský, L. Kovář, Bartko, Žovinec, Krisl, Matyáš, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Motloch.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Černý, Slováček, Teper, Rudl, Holomek, Jenáček – Theoret, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Jindra, Kucharczyk, Březina – Kopta, Podešva, Klímek.

.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín