Vstupenky online
  80. narozeniny

Poslední derby: Vsetín balancuje na ostří

Aleš Koňařík • 20.02.2003

V s e t í n - Naposledy v probíhající sezóně změří síly valašští rivalové z opačných stran Syrákova. Zatímco třináctý Zlín se s vidinou play-off rozloučil již před časem, Vsetín o svou naději stále bojuje. Po reprezentační přestávce však kromě soupeřů i sám se sebou, jediná branka z duelů s Třincem a Spartou je důkazem střelecké mizérie. Vsetín ztrácí čtyři body na poslední postupové místo a karty jsou rozdány jasně: jakákoliv ztráta může být osudová. A derby bývá často ošidné.

Letos se však Vsetínu proti Zlínu daří, na jeho ledě zvítězil v obou zápasech (4:2 a 5:4), doma pouze remizoval 3:3. Mimo jiné, toto derby jako jediné dokázalo vyprodat za poslední dva roky stadion Na Lapači. Pro domácí důležitou bitvu jisté shlédne nemenší návštěva.

Psychická výhoda je však na straně Zlína, nad Vsetínem naopak visí Damoklův meč v podobě nutnosti zvítězit. Zlín již zpackanou sezónu dohrává v poklidu. Do Finska uvolnil na hostování útočníka Balaštíka a v kádru dostávají přednost i mladí odchovanci. Naposledy Zlín pohřbil postupové naděje Litvínova, kterého na vlastním ledě smetl 6:1. V derby budou hostům scházet Ministr s obráncem Galvasem.

Sestava Zlína v posledním kole:
Tuček - Hamrlík, Blaťák, Zubíček, Vavruša, Macholda, Hriňa - Okál, Vlach, Veselý - Rachůnek, Lipka, Jenáček - Mokrejš, Zagrapan, Pivko.