Pořád jsem věřil, že to zlomíme, komentuje Roman Půček obrat s Ústím

Redakce • 15.03.2021

Velký příběh napsalo čtvrté utkání předkola play-off mezi Vsetínem a domácím Ústím nad Labem. Severočeši vedli v 30. minutě už 3:1 a byli na koni. Jenže Valaši ještě do koce druhé třetiny snížili na rozdíl jediné branky a ve třetí periodě dvěma trefami duel otočili. Celou sérii tím opanovali 3:1 na zápasy a radovali se z postupu do čtvrtfinále. „Ve třetí části jsme začali plnit to, co po nás trenéři chtěli, a proto jsme zápas překlopili na naši stranu,“ těšilo útočníka Romana Půčka, jenž týmu v pondělí pomohl vyrovnávacím gólem na 3:3.

Potvrdilo se v pondělí, že poslední krok bývá nejtěžší?
Myslím, že se to určitě potvrdilo. Věděli jsme, že Ústí bude urputný soupeř, který nám nedá nic zadarmo. Také to tak první dvě třetiny vypadalo. Ale nakonec jsme výsledek utkání dostali na svoji stranu a jsme rádi, že můžeme jet domů s vyhraným zápasem i celou sérií.

Soupeř dlouho vedl, v průběhu druhé třetiny zvýšil dokonce na 3:1. Byl to pro vás nejhorší moment utkání?
Nebudu mluvit za kluky, ale já osobně jsem pořád věřil, že to nakonec zlomíme. Je pravda, že po druhé třetině to bylo nepříjemné. Tam nám bylo asi nejhůř, ale pořád jsme věřili. Nakonec jsme potvrdili, že jsme lepší tým, vyhráli zápas a ukončili sérii.

Od čeho se odrazíte, když je mužstvo v útlumu? Je to třeba dobrá přihrávka, vyhraný souboj nebo debata na střídačce?
Určitě, jsou to malé věci a každý se odrazí od něčeho jiného. My jsme se odrazili od dobrých osobních soubojů, přesilovek a tlaku na bránu. To nám určitě pomohlo.

Třetí třetinu jste odehráli s velkým přehledem, vstřelili jste dva góly a otočili zápas. Proběhla v kabině o přestávce nějaká porada, nebo to vyplynulo ze hry?
Myslím, že to vyplynulo ze hry. Trenéři nám o přestávce něco řekli v kabině, namotivovali nás. Řekli nám, jak to máme hrát. První dvě třetiny jsme nehráli dobře, sami jsme věděli, že to nebylo ono. Ve třetí části jsme začali plnit to, co po nás trenéři chtěli, a proto jsme zápas překlopili na naši stranu.

Mělo na vývoj utkání vliv vyloučení ústeckého tahouna Michala Trávníčka na 2+10 minut?
To byl jeden z hlavních faktorů, Trávníček je asi nejlepší hráč ústeckého týmu. Ve své kariéře toho odehrál strašně moc. S utkáním mohl něco udělat. To, že soupeř takovou personu najednou ztratil, mělo určitě svůj vliv.

Kdy jste vy osobně začal věřit tomu, že je série u konce?
Celou dobu jsem věřil, že zápas otočíme. Věřím klukům, trenérům, realizačnímu týmu. A to se mi jenom potvrdilo. Po celou dobu série jsem věřil, že to zvládneme.

Jak bude vypadat váš nejbližší program?
Nyní nás čeká cesta domů, v úterý máme na programu trénink. Čeká nás příprava na dalšího soupeře.

Tím bude ve čtvrtfinále play-off Vrchlabí. Co vám probleskne hlavou u tohoto celku?
Hlavou mi probleskne zarputilý tým, nepříjemný soupeř. My si jdeme za svým cílem a jestli chceme dojít co nejdál, musíme porazit každého soupeře.