Podaří se Vsetínu uspět na ledě Litoměřic?

Jan Tajzler • 05.12.2019

Základní část Chance ligy je v cílové rovince. Sobotní 30. kolo uzavře jednu kapitolu dlouhodobé soutěže. Rozdělení skupiny již zná své účastníky. V posledním kole se bude bojovat o cenné body, které rozhodnou o konečném postavení před play-off. Valaši touží minimálně po 2. příčce. Učiní zelenožlutí rázný krok k posunu? Utkání mezi Litoměřicemi a Vsetínem startuje v sobotu od 17:00.

Litoměřice drží výkonnost, jejich pozice není náhodná

V loňské sezoně se Litoměřicím podařilo dostat do elitní osmičky na poslední chvíli. Letos kališníci dokazují již od prvních kol, že mezi osm nejlepších patří právem. Litoměřice si drží stabilní výkonnost, prakticky po celý průběh základní části se pohybovaly v první pětce. Menší komplikací byla minisérie tří porážek, ovšem od září Litoměřice nepřipustily víc než dvě porážky v řadě a když už prohrály, dokázaly hned alespoň bodovat.

Výsledkem litoměřické stability je aktuální 3. místo s jednobodovou ztrátou na druhý Přerov. Čtvrtý Vsetín je vzdálen na čtyři body a po sobotním utkání se tak na pozici kališníků v první trojce nic měnit nebude bez ohledu na výsledek. Tahounem litoměřické produktivity je stejně jako před prvním měřením sil na Lapači Daniel Voženílek (13+21).Nejlepším střelcem týmu je zástupce finského hokeje Markus Korkiakoski (16+12). Zmínit určitě musíme také Martina Kadlece (12+13). Z mladíků se dobře prezentuje Vojtěch Střondala (6+18).

Defenzívu sobotního soupeře vsetínských hokejistů drží mimořádnými výkony Patrik Marcel, jenž nastřílel do sítě soupeřů již 10 branek a na dalších 12 asistoval, k tomu si drží solidní úspěšnost v kolonce +/-, kde zaznamenal 18 kladných bodů. Nevyřešená je otázka brankoviště, zde se Litoměřicím zatím vyplácí na portfolio čtyř maskovaných mužů. Všichni drží úspěšnost zákroků nad 90%, je tak otázkou, zda se proti Vsetínu postaví do branky Adam Berna, Jan Škorpík, Štěpán Lukeš či Tomáš Král.

Zabere Vsetín i na ledě soupeře?

Valaši se stále trápí na ledě soupeřů. Posledního tříbodového vítězství dosáhli Dopitovi svěřenci 2. listopadu na ledě Třebíče. Pak se ještě podařilo vydolovat Valachům dva body v Ústí nad Labem, ale od té doby na půdě soupeřů už jen ztráceli. Nyní se Vsetín pokusí uspět v Litoměřicích, kde se mu v minulém ročníku dařilo.

Po úspěšném utkání s Porubou se na čele klubové produktivity ocitli hned tři borci. Obránce Ondřej Slováček platí za nejlepšího nahrávače mužstva, bilance 3+18 hovoří za vše. Z útočníků se do čela produktivity staví matador Radim Kucharczyk (10+11) společně s kapitánem Vítem Jonákem(10+11). Hranici dvaceti kanadských bodů dosáhl také Antonín Pechanec. Proti Porubě se pak dvěma trefami blýskl Jiří Karafiát (3+2).

Vsetín se na ledě litoměřické Kalich Areny představí v sobotu od 17:00. Pokud se do Ústeckého kraje nechystáte, můžete utkání sledovat prostřednictvím onlajn reportáže nebo přímého přenosu skrze portál hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Litoměřice: Beran – Jebavý, Kukla, Marcel, Klejna, Dajčar, Strejček – Korkiakoski, Střondala, Voženílek – Štohanzl, Jícha, Jánský – Šik, Vitouch, Kangas – Sklenář, Kropáček.

Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Hunkes, Kudělka, Jeřábek, J. Drtina, Ondračka – Gorčík, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – D. Tůma, Pechanec, Karafiát – L. Volf, Šilhavý, Hořanský.