Vstupenky online

Po výpadku se Slavií jsme jeli do Jihlavy pro tři body, hlásí Martin Dudáš

Ondřej Slováček • 06.10.2019

Vsetínští hokejisté se po sobotní výhře nad Jihlavou posunuli na páté místo tabulky. Vítěznou trefu obstaral hráč s nejtvrdší střelou uplynulé sezony slovenské extraligy. „Nebyla to žádná bomba, ten puk tam možná letí ještě teď. Nahazoval jsem to na bránu, výborně tam stál Adam Hořanský. Z větší části to byla jeho zásluha, protože gólman přes něj neviděl.“ Hned v pondělí čeká zelenožluté souboj s dalším aspirantem na boj o postup do extraligy. „Nedělal bych z toho nějaké haló, že přijedou Budějovice. Musíme pracovat celou sezonu, protože chceme být na konci úspěšní.“

Martine, vítězství nad Jihlavou vás posunulo na 5. místo tabulky, jaká byla příprava na tento venkovní zápas?
Příprava byla stejná, jako na každý jiný zápas, ale trochu jsme v hlavách měli, že ty body potřebujeme odvézt. Na začátku sezony jsme totiž zbytečně ztratili body a teď naposledy i ve čtvrtek se Slavií, takže jsme chtěli tři body odvést.

V loňské sezoně neztratil Vsetín s Jihlavou jediný bod a v té letošní s touto pozitivní bilancí pokračuje. Mysleli jste na to?
Tím, že jsem tady první rok, tak nedokážu posoudit. Pro mě je příprava stejná jak na Jihlavu, tak Sokolov.

Rozhodl jste střelou od modré, dokázal byste popsat tuto situaci?
Nebyla to žádná bomba, ten puk tam možná letí ještě teď. Nahazoval jsem to na bránu, výborně tam stál Adam Hořanský a čekal jsem, že to bude tečovat a nastane závar před bránou, nicméně to tam zapadlo rovnou. Z větší části to ale byla jeho zásluha, protože gólman přes něj neviděl.

Na zápas se vydala i početná skupina vsetínských fanoušků. Jak se vám celkově na Vsetíně líbí po úvodu sezony?
Jsem velmi spokojený, všechno je perfektní. Na první ligu jsou na Vsetíně nadstandardní podmínky, a hlavně jsou tu právě perfektní lidi. To kdybych věděl, že jsou tady takoví lidi, tak jsem tu už před čtyřmi lety.

V pondělí vás doma čekají České Budějovice a půjde tak v sezoně o první střet těchto favoritů v boji o postup do extraligy, s čím půjdete do tohoto zápasu?
Musíme pokorně pracovat dál, ten sport nejednou ukázal, že když správně poctivě pracujete, tak se vám to vrátí. Nedělal bych z toho nějaké haló, že přijedou Budějovice. Ono je jedno kdo přijede, musíme pracovat celou sezonu, protože chceme být na konci úspěšní.