Play-off? Věřím, že nás fanoušci poženou vpřed a my jim to vrátíme výkony, těší se Lubomír Štach

Redakce • 03.03.2022

V základní části Chance ligy, která ve středu skončila, byl nejproduktivnějším obráncem Valachů. Lubomír Štach nasbíral v 37 zápasech 20 kanadských bodů za sedm gólů a 13 asistencí. V hodnocení +/- pak skončil na skvělém čísle 31 kladných bodů. Nyní se zkušený bek těší na blížící se vrchol sezony. „V pětatřiceti letech už úplně nehledím na to, kolik mám bodů. Věřím, že si společně s fanoušky užijeme parádní play-off,“ hlásí vsetínský odchovanec, jenž si v minulosti zahrál také za Znojmo, Innsbruck či Trenčín.

Panuje v kabině spokojenost s 2. místem po základní části?
Myslím si, že ano. Základní část měla nějaký průběh, snad ani jeden zápas jsme neodehráli v kompletní sestavě. Některé výkony nebyly úplně ideální, ale postupně jsme se zvedali. Že jdeme do play-off z druhého místa? Bereme to.

Odrazila se marodka i na tom, že vám některé měsíce sedly více, jiné méně?
Málokdy se podaří, aby někdo celou sezonu jen vyhrával. Že se některý měsíc daří více a jiný méně, tak to prostě je. Myslím si, že naše výkony nebyly špatné. Postupně jsme šli nahoru, a když přišel zápas, který jsme potřebovali vyhrát, většinou jsme to zvládli. Takže si myslím, že jsme na play-off dobře nachystaní.

Je něco, co chcete ještě před startem play-off vypilovat?
Vždycky je na čem pracovat. Máme rezervy v některých herních situacích, třeba v nerovnovážném stavu na ledě. Bylo by fajn, kdybychom tyto detaily vyladili. Ale když budeme vyhrávat a dávat góly při hře pět na pět, budeme to brát taky.

Jméno soupeře ještě neznáte, vzejde z předkola. Je výhoda mít pár dní od zápasů klid?
Těžko říct. Když má tým užší kádr, může pro něj být nevýhoda hrát předkolo. Při širším kádru to naopak může představovat výhodu, protože hráči budou rozehraní. My jsme rádi, že jsme skončili druzí a můžeme si trochu odpočinout. Věřím, že na příští čtvrtek budeme dobře připravení.

Při návratu na Vsetín jste se těšil na to, až si zahrajete před fanoušky. To se vám nyní při uvolnění všech restrikcí konečně splní…
Těšíme se na to úplně všichni. Je velký rozdíl hrát zápasy s fanoušky na tribunách a bez nich. Loni to bylo šílené, smutné. Letos to bylo lepší. I když byla kapacita stadionu omezená, atmosféra na utkáních byla parádní. Věřím, že nyní bez omezení počtu diváků to bude ještě lepší. Že nás lidi poženou vpřed, my jim to našimi výkony vrátíme, a užijeme si společně parádní play-off.

V základní části jste byl nejproduktivnějším obráncem týmu. Jste spokojený se svými osobními statistikami?
Sám sebe bych úplně nehodnotil. V pětatřiceti letech už úplně nehledím na to, kolik mám bodů, i když z gólu nebo pěkné nahrávky mám pořád radost. Spíš jde o to, jak se člověk cítí. Některé zápasy jsem se cítil dobře, v jiných zase hůř. Teď se snažím co nejlépe připravit na čtvrtfinále. Je nás více, co jsme byli dolámaní. Věřím, že budeme konečně v plné sestavě. Kéž by nám play-off vyšlo a my ukázali sílu, kterou máme. To ale musíme potvrdit na ledě.

Do čtvrtfinále vstoupíte ve čtvrtek 10. a v pátek 11. března na Lapači. Je velká výhoda začínat na domácím ledě?
Za mě to je stoprocentně výhoda. Jestli můžete na soupeře vletět před domácími fanoušky, nebo jít do zápasu po dlouhé cestě autobusem, je obrovský rozdíl. Vím, že na Vsetíně je po play-off hlad a všichni fanoušci se na to těší. Já jenom doufám, že nám to sedne, užijeme si to, a play-off bude nejlepší část celého roku.