Odčiní Vsetín nedělní zkrat proti brněnské Technice?

Viktor Krus • 11.02.2009

V s e t í n – Ve středečním zápase zavítá do Vsetína šestý celek průběžné tabulky, Technika Brno. Tento zápas bude velmi pikantní, jelikož se odehraje mezi oběma týmy přímý souboj o šesté místo. Brňané neprožívají v nadstavbě zrovna období na plodné na body a výsledky nejsou vůbec totožné s týmem, kterému by měla patřit šestá příčka. Vsetín je na tom jinak, nadstavba se mu daří a tabulkou se pomalu prokousává nahoru. Poslední utkání ze Šternberkem bohužel přestřihlo vítěznou šňůru a musíme podotknout, že právem. Odčiní nedělní zkrat svěřenci trenéra Viktora Hlobila? Zápas začíná na stadionu na Lapači v 18 hodin.

Poslední vzájemný duel mezi Vsetínem a Technikou vyhráli Valaši nečekaně vysoko 6:1. Tento zápas odstartoval krásné období pro Vsetín a smutné chvíle pro Techniku. Brno v první polovině nadstavbové části, která čítala osm zápasů, šestkrát odešlo se sklopenou hlavou. Největší výprask v nadstavbě si odvezli vysokoškoláci z Hodonína, kde přes gólmana propadalo sedm střel a konečný stav na světelné tabuli ukazoval 7:1. Opravdu gólové hody byly k vidění v bobří skrýši. Brno s Valašským Meziříčím prohrálo 5:7 a tedy za šedesát minut napadalo úctyhodných 12 branek. A to vysokoškoláci vedli 4:1! Technika poslední utkání prohrála dokonce na ledě předposledního Pelhřimova 4:2. Jediná dvě vítězství si v nadstavbové části připsalo Brno: nad Novým Jičínem 6:5 a doma nad Břeclaví 4:2. Takovéto výsledky by spíše vypovídaly o mužstvu z dolní části tabulky a ne o týmu, který je schopen v play off vystrčit růžky a překvapit celou 2.ligu.

Vsetín je na opačné vlně. Z osmi nadstavbových utkání šestkrát slavil. Jediné dvě prohry, které pošpinily jinak krásné výsledky, pocházejí ze zápasu s Opavou, kdy Vsetín prohrál 3:4 a z posledního zápasu, kdy přišel již zmiňovaný zkrat, z něhož se vyklubala prohra 4:6. Vsetín nejvíce rozstřílel prostějovskou branku a v jestřábím hnízdě zvítězil 7:3. Valaši překvapili celý východ, když uloupili dva body s dračího doupěte výhrou 3:2 v prodloužení. Vsetínští hráči se nenápadně předháněji v kanadském bodování, kde se nejvíce zaskvěl v minulém kole Erik Hrňa, který dal hattrick.

Bodové tempo Techniky udává tradičně Zdeněk Mráz, který letos nasbíral už 44 bodů (25+19). Bodoví třicátnici se jmenují Martin Špok (13+20) a Petr Jelínek (12+18). Jan Korotvička, David Šebek, Karel Benýšek a Jozef Liška už překročili 20 bodů. Jiří Zapletal je nejproduktivnějším obráncem Techniky, nasbíral již 18 bodů (5+13). Na brankové čáře bude zřejmě operovat David Adamec.

Minulé nadstavbové utkání:

Technika – Vsetín 1:6 (0:0, 1:1, 0:5)

I přes to, že byl v průběhu první třetiny utkání mezi Technikou Brno a VHK k vidění rychlý hokej, oba mančafty si vytvořily jen minimum šancí a diváci se tak do první přestávky branky nedočkali. Změnu ve skóre ale přinesla 26. minuta, kdy odešel na trestnou lavici jeden z domácích a Pavlu Rajnohovi stačilo pouhých 24 vteřin k zisku jednobrankového vedení. To se zelenožlutým podařilo udržet až do samého závěru druhé části, kdy však inkasovali branku do šatny a to pouhých 15 vteřin před sirénou. I přes to, že po dvě třetiny bylo utkání vyrovnané, hráči Techniky vlastní nedisciplinovaností nahráli Valachům, kteří naplno ovládli zbytek zápasu a svému soupeři nadělili ještě dalších 5 branek a výsledkem 6:1 si zajistili první vítězství v nádstavbové části. Nejúspěšnějším střelcem dnešního utkání se stal Daniel Vaněk, jenž rozvlnil soupeřovu síť hned dvakrát.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín - Plšek - Gajdošík, Černý, Bezouška, Pšeja, Haschka, Zavrtálek - Tesařík, Gergela, Vaněk - Hrňa, Štraub, Mikeš - Knebl, Podešva, Klabačka

Technika Brno - Adamec - Habrovec, Šindelář, Lesák, Kučírek, Petlák, Babic (21. Úlehla) - Mráz, Jelínek, Šebek - Tobiáš (41. Hrtús), Korotvička, Benýšek - Látal, Liška, Luštinec.