Obranu VHK vyztuží Boris Česánek. Jak vypadají konečné změny v kádru k 31. lednu?

Redakce • 01.02.2023

Poslední lednový den je termín, do kterého mohou kluby řešit případné změny v kádru před blížícím se vrcholem sezony. Hokejový Vsetín oznámil trejd útočníků s Třebíčí, kdy za Daniela Klímka získal Miroslava Holce. Obranu VHK dále vyztuží dvaadvacetiletý obránce Boris Česánek ze Slovenska. „Dlouhodobě je nemocný David Kajínek, proto jsme se snažili tým doplnit o defenzivního obránce. Když se naskytla možnost přivést Borise Česánka, neváhali jsme,“ uvedl Radim Tesařík, sportovní manažer VHK ROBE Vsetín.

Boris Česánek se narodil 9. července 2000 v Kežmarku. Prošel mládežnickými výběry Popradu, za který si zahrál i nevyšší soutěž. Bývalý reprezentant slovenského národního týmu do 20 let následně působil v Levicích či Brezně, naposledy hrál za Spišskou Novou Ves pod trenérem Vlastimilem Wojnarem. Tomuto celku pomohl v sezoně 2020/2021 k postupu do nejvyšší soutěže. Pro 186 centimetrů vysokého a 93 kilogramů vážícího beka představuje Vsetín první zahraniční angažmá.

V průběhu ledna Valaši získali brankáře Tomáše Vošvrdu a útočníka Radka Čípa. V poslední přestupový den pak klub doladil příchody útočníka Miroslava Holce a obránce Borise Česánka. Součástí uzavření kádru k 31. lednu jsou také další úpravy. Přinášíme jejich přehled:

• Útočník Roman Půček, který má na Vsetín vyřízené střídavé starty z extraligových Vítkovic, dokončí sezonu po dohodě s ostravským celkem na Valašsku.
  • Stejně tak obránce Filip Krajčík má do konce sezony vyřízené střídavé starty na Vsetín.
  • Útočník Jan Štefka odchází do konce sezony do druholigového Vyškova s tím, že má do Vsetína vyřízené střídavé starty a když bude potřeba, může za VHK kdykoliv nastoupit.
  • Jak je v Chance lize dlouhodobě obvyklé, vybraní hráči mají vyřízené střídavé starty do nejvyšší soutěže pro případ, kdyby jejich klub předčasně vypadl v prvoligovém play-off a zároveň by je extraligový celek povolal do svých řad. V případě Vsetína tak existuje tato možnost pro Luboše Roba (České Budějovice), Maxima Žukova, Pavla Jenyše (oba Kometa Brno), Ondřeje Smetanu (Litvínov), Tomáše Vošvrdu (Olomouc) a Jana Bergera (Hradec Králové). Vsetín pak má v opačném případě možnost povolat útočníka Tomáše Vávru a obránce Jakuba Ďurkáče (oba Valašské Meziříčí).