OBRAZEM: Valaši v duelu s Chomutovem uctili odkaz zakladatele klubu Josefa Ryžova

Redakce • 28.01.2020

Pondělní utkání Vsetína s Chomutovem bylo věnováno dobročinnému projektu Legenda legendám. Obě mužstva v první třetině nastoupila ve speciálních dresech s podobiznami legend svých klubů. Piráti ukázali na svého bývalého hráče Josefa Voláka, domácí Vsetín zvolil Josefa Ryžova, ústřední postavu založení klubu v roce 1939 a trenéra, jenž stál na střídačce Valachů neuvěřitelných 21 sezon. Slavnostní buly v doprovodu sportovního manažera VHK ROBE Vsetín Radima Tesaříka vhodila dcera Josefa Ryžova paní Irena Kvitová.

Slavnostní dresy i tentokrát přinesly domácím štěstí, Valaši brali v utkání tři body za vítězství 2:0! Více informací o celorepublikovém projektu Legenda legendám si můžete přečíst v tomto článku, vzpomínky na Josefa Ryžova pak pod tímto odkazem. Informace o aukci dresů přinesou organizátoři v průběhu února.