O své místo v brankovišti se popere nová posila! Přichází Jan Šelepněv

Redakce • 18.07.2018

Dlouho diskutované téma je zdá se u konce. Vsetínský tým zná své dva hlavní brankáře pro nadcházející ročník 1. ligy. Talentovaného Davida Gábu doplní o rok starší běloruský neméně talentovaný Jan Šelepněv. Pětadvacetiletý maskovaný muž pochází z Běloruska a uplynulou sezonu strávil v Asijské lize, kde hájil barvy týmu PSK Sakhalin. Ve stejném týmu působil i s bývalým hráčem Vsetína Fjodorem Chrapakem.

Jan Šelepněv se narodil v Mogilevu 16. února 1993. V mládeži nastupoval v ruské MHL za tým Dinamo-Shinnik Bobruysk, kde strávil celkem tři sezony. Během nich nastupoval i za mládežnické reprezentační výběry Běloruska. První zápas v KHL odchytal už jako 19letý v dresu Dinama Minsk proti Salavatu Yulayev Ufa. Od roku 2012 do dubna 2017 měl podepsaný dvojcestný kontrakt s týmem KHL Dinamo Minsk.

V KHL odchytal za Dinamo Minsk 8 zápasů a v 58. zápasech byl na lavičce Dinama jako dvojka. Celý čas působil (šest sezón) v organizaci mužstva KHL Dinamo Minsk a nastoupil také v rezervním týmu Dinamo-Molodechno v běloruské extralize. Minulou sezónu odchytal v Asijské lize za PSK Sachalin. V průměru inkasovaného gólu na zápas byl 3. nejlepší brankář Asijské ligy. V procentuální úspěšnosti zákroků byl 4. nejlepší v Asijské lize.

»»» Prohlédněte si profil Jana Šelepněva na serveru eliteprospects.com

Bělorus se v hokejovém dresu Vsetína představí už potřetí. Doposud loňské sezony byl jediným zástupcem Oleg Antoněnko, který na Valašsku působil v sezoně 1999-2000. Nyní již pracuje jako trenér u extraligového běloruského celku Shakhter Soligorsk. Vloni se stal druhým běloruským zástupcem útočník Anatolij Protasenja. Jan Šelepněv se tak stane dalším, v pořadí už třetím zástupcem běloruského hokeje na Lapači. Ať se daří Jane!

Věříme, že budeme mít silný brankářský tým, říká jednatel Daniel Tobola

„Ohledně Janova případného angažmá na Vsetíně jsme jednali s jeho agentem již od konce minulé sezóny. Vzhledem k tomu, že se jedná o hráče mimo EU je jeho angažování u nás složitější, a proto jsme museli splnit všechny podmínky spojené s jeho případným působením v ČR. S tím souviselo i uvedení inzerátu přes úřad práce, jelikož to jinak nejde,“ vysvětluje medializaci vystaveného inzerátu.

„Samozřejmě, že inzerát byl všeobecný a mohl se na něj přihlásit kterýkoliv brankář, který však musí splnit všechny uvedené podmínky. Jan tyto podmínky splňuje a nikdo další takový na inzerát nereagoval. Jan od pondělí nastupuje s týmem na led do přípravy a věříme, že společně s Davidem Gábou vytvoří silný brankářský tým našeho mužstva. Jedná se o dva mladé ambiciózní brankáře, kteří se chtějí více prosadit a být oporami v brankovišti právě na Lapači,“ zakončuje k příchodu nové posily.