Vstupenky online
  80. narozeniny
(21.9.) 5. kolo CHL: Vsetín - Třebíč 4:2 | INFORMACE K PRODEJI PERMANENTEK | Aktuální počet prodaných permanentek: 1538 (13.9.)

O místo v sestavě přichází bojovat další dva útočníci

Filip Bazala • 07.08.2017

Na pondělním tréninku se trenérům Dopitovi a Jenáčkovi hlásili dva noví adepti do sestavy. Jde o dvojici útočníků, kteří WSM ligu již znají například z působení ve Slavii Praha. Jde o zahraniční hráče ze Slovenska a Kanady. Bitva o místo v sestavě se tak stupňuje a hráči mají zase o něco větší konkurenci a motivaci pracovat ještě intenzivněji.

Rodák z kanadského Toronta má ve své již bohaté kariérní historii i sedm startů v nejlepší lize světa, tedy v NHL. Podobně jako spousty dalších poté, co se nechytil v NHL odletěl Nathan Robinson za moře zkoušet štěstí v Evropě. Třikrát zvedl pohár nad hlavu v nejvyšší německé soutěži. Jednou s Mannheimem, dvakrát s Berlínem. Zkusil si EBEL ligu nebo právě naší WSM ligu. Pravidelně patří mezi hráče, kteří často sbírají kanadské body, ať už byl v jakékoliv zemi. Po prvním tréninku odpovídal na několik otázek.

Jak jste se dostal na Vsetín?
No, přijel jsem vlakem (směje se). Znám Vsetín od mého bývalého spoluhráče Jiřího Hudlera, nevěděl jsem, kde přesně se město nachází, ale vím, že je tady bohatá hokejová historie. Zapojil jsem se dnes do tréninku, chci vidět, jak to tady chodí a uvidíme co se dále bude dít.

Znáte se s někým z týmu?
Známe se s Jaroslavem Markovičem, hráli jsme spolu ve Slavii. Ostatní hráče zatím neznám, musíme se poznat.

Jak se cítíte po prvním tréninku?
Byl to první trénink, takže to bylo dost náročné. V létě jsem se dostal na led asi jenom pětkrát, takže to nebylo nic moc. Udržoval jsem se však v kondici i mimo led. Dnes jsem se snažil hlavně pochytit trenérovy pokyny, co se po mně bude na trénincích chtít, technika, cviky, strategie a další věci. Celkově to byl dnes dobrý trénink, jsem spokojený.

Profil Nathana Robinsona si můžete prohlédnout po kliknutí zde.

Společně s kanadským forvardem se do přípravy zapojil i Jaroslav Markovič. Rodák ze slovenského Martina strávil většinu své kariéry právě u našich sousedů. Poprvé do Česka nahlédl v sezóně 2011/12, kdy byl zapůjčen do Pardubic. V předloňské sezóně stejně jako Nathan Robinson hájil barvy pražské Slavie, ale v loňské sezóně se s ní musel rozloučit. Následoval návrat domů do Martina. Pro letošní sezónu bude zkoušet štěstí na Vsetíně.

Jaroslave, jak jste se objevil na Lapači?
Kontaktoval mě shodou okolností Nathan Robinson, že mu agent nabídl možnost hrát na Vsetíně, tak jestli bych to nechtěl vyzkoušet. Jsem tady, za zkoušku člověk nic nedá, takže uvidíme, co z toho bude.

Poznal jste v kabině některé spoluhráče?
Tak samozřejmě s Nathanem se známe. Pak v Martině semnou chvíli hrál Lukáš Finsterle. Z extraligy taky trochu znám Radima Hrušku.

Co můžete říct o prvním tréninku na Vsetíně?
Na ledě jsem už dva týdny, ale dnes první trénink se Vsetínem byl po víkendu poměrně ostrý. Trénink byl hodně svižný, stálo to za to. Trenér si vyžaduje disciplínu, a tak to má vypadat, když bude disciplína, budou i výsledky.

Profil Jaroslava Markoviče si můžete prohlédnout po kliknutí zde.

FOTO: Nathan Robinson a Jaroslav Markovič na prvním tréninku

×
Dnes v 15:30 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HK MD Šumperk